Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@ewridejhardtrajning thule
- 0
@ewridejhardtrajning: Może coś od Wisportu? Robią porządne plecaki z Cordury, i chyba mają jakieś miejskie plecaki z przegrodą na laptopa. Sam mam Sparrowa 30 II, i mam tam kieszeń na CamelBaka gdzie mogę wsadzić laptopa (choć takowego nie mam), ale nie będzie on w pełni zasłonięty, chyba że wykombinuję osłonę do przypięcia na wszyte D-ringi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mireczki, czy ten kabel będzie działał do ładowania #iphone X z #macbook Pro? Czy może być tak, że podziała tydzień i po ptakach? http://allegro.pl/kabel-przewod-lightning-usb-c-1m-iphone-6-7-8-x-i7117738879.html #kiciochpyta #apple
- 1
@Niestabilny: wielkie dzieki! Juz wlasnie kupilem:)
@garniturowiec: Ja mam ten z allegro i dziala poki co bez problemow :) Zarowno z ladowarka jak i z samego maka. Programowac tez sie da bez problemu :)
- 1
Mam macbooka Air coś się stało z głośnikami, że grają bardzo cicho niezależnie od aplikacji,
#macbook #apple #osx #mac #macbookair #pytanie #pytaniedoeksperta
#macbook #apple #osx #mac #macbookair #pytanie #pytaniedoeksperta
- 2
Jak to jest z używkami Macbookow? Chce wymienic air i kupic uzywke pro.
Na allegro znalazlem kilka interesujacych mnie laptopow i jak pytam sprzedawcy czy posiadaja np pudelko i dowod zakupu to 90% nie posiada tylko laptop + ladowarka.
Do tego daja screeny z Ten Mac pokazujac S/N i niektore są jeszcze na gwarancji Apple.
Jak
Na allegro znalazlem kilka interesujacych mnie laptopow i jak pytam sprzedawcy czy posiadaja np pudelko i dowod zakupu to 90% nie posiada tylko laptop + ladowarka.
Do tego daja screeny z Ten Mac pokazujac S/N i niektore są jeszcze na gwarancji Apple.
Jak
Mirki, dostanę jeszcze gdzieś Macbooka Pro 13 Retina, poprzedniej generacji, tego z magsafe a nie z gównianym USB typu C? Mam obecnie ten model i za żadne skarby bym go nie zamienił za ten nowy model z touchbarem, a muszę kupić drugiego... Ważne aby był z polskiej dystrybucji z pionowym enterem no i przedewszystkim nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomóżcie!
#apple #macbook #macos
#apple #macbook #macos
@Wojtasinski: Plusy:
- wszystko ma taki sam kabel, nieważne czy to monitor czy gopro czy telefon czy zewn karta graficzna czy ładowarka czy dysk twardy czy..cokolwiek. wszystko podepniesz tym samym kablem
- obsluguje monitory 5K w 60fps
- wsadzasz którą chcesz stroną
- nie ma problemu dostać przejściówkę/hub na cokolwiek innego
- jest cholernie szybkie
- wszystko ma taki sam kabel, nieważne czy to monitor czy gopro czy telefon czy zewn karta graficzna czy ładowarka czy dysk twardy czy..cokolwiek. wszystko podepniesz tym samym kablem
- obsluguje monitory 5K w 60fps
- wsadzasz którą chcesz stroną
- nie ma problemu dostać przejściówkę/hub na cokolwiek innego
- jest cholernie szybkie
@Wojtasinski: hej ale jak pytałeś o plusy to myślałem że poważnie pytasz bo chcesz wiedzieć a Ty chcesz po prostu poodbijać piłeczkę że niby wcale nie potrzeba i "wystarcza mi to co w obecnym".
trochę niesmak
trochę niesmak
- 3
Mirki! Przymierzam się do kupna jakiegoś mobilnego laptopa, głównie do neta/youtube/filmów podczas podróżowania. Brać Macbooka Air z 2017 (i5, 8GB, 128 GB SSD) czy coś na Windowsie, np. tego Della https://www.x-kom.pl/p/393449-notebook-laptop-133-dell-inspiron-5370-i3-7130u-8gb-128-win10-fhd.html? Im mniej wydam, tym lepiej. I jak to jest z wyświetlaczem w Air'ze? Faktycznie taka lipa? Z góry dzięki za pomoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#macbook #apple #laptopy #komputery
#macbook #apple #laptopy #komputery
@Dafy bierz aira. Ekran jest w sam raz. Czas pracy na baterii i wydajnosc lapka to zloto
- 0
Wybór na 99% padł na Della. W tej samej cenie znalazłem 13.3" 2w1, z i7, 8GB ramu z możliwością upgrade, 256GB SSD, matrycą Full HD i praktycznie cięższym o 200-300g. Pozostało jedynie go zamówić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komentarz usunięty przez autora
@ania2004 bo to tekst jak u handlarza samochodami. Klima nie dziala ale wystarczy nabic za 50 pln
Ostatnio przeglądam na #steam gry na #macbook i trochę licho. Zastanawiam się nad kupnem #factorio ale nie wizualnie wygląda to za dobrze pomimo dobrych recenzji a ostatnia strategia w jaką grałem to CC Red Alert 2 sto lat temu. Polecacie czy dać sobie siana dla kogoś kto nie bardzo lubi strategie? #gry #kiciochpyta
@goorskypl: factorio to zdecydowanie jedna z najlepszych gier jakie widziałem. I nie chodzi tu ofc o grafikę, tylko o wielki potencjał do wracania do niej i do zatracania się w niej :)
Można w niej naprawdę sporo zrobić samemu i rozkminiać samemu - tzn. są "dobre praktyki" ale nie ma czegoś takiego jak "najlepszy i jedynie słuszny build" i jak go nie stosujesz, to gra nie ma sensu.
Można w niej naprawdę sporo zrobić samemu i rozkminiać samemu - tzn. są "dobre praktyki" ale nie ma czegoś takiego jak "najlepszy i jedynie słuszny build" i jak go nie stosujesz, to gra nie ma sensu.
- 3
@goorskypl: A moim zdaniem grafika to właśnie plus tej gry. Bardzo mi odpowiada czytelny rzut od góry i w 3d to by nie było tak grywalne. Uważam, że złoty środek pomiędzy maksymalnie uproszczonymi grafikami (Prison Architect), a normalnymi grami 3d.
konto usunięte via iOS
- 2
Mireczki, czy jeżeli mój macbook obsługuje pamięć 1066mhz i mam aktualnie 8GB chcąc dołożyć więcej muszę włożyć 1066, czy jedna może być 1666/1333 i soft automatycznie obniży taktowanie jednej kości do 1066? Czytałem na angielskich forach, ze to możliwe, ale może ktoś ma doświadczenie. Kości 1066 są strasznie drogie (Ok.700zl) a wkładając chociaż jedna 8GB 1666mhz będzie zawsze te 4gb więcej. Szkoda wyrzucać w błoto pieniążki skoro może nie działać.(1666) #it
@Nild: Jedna może mieć, wyrówna w dół do drugiej
- 2
@6thsurvivor: dziękuje ślicznie. Ssd już siedzi, ale sam ps zjada mi 5-6 GB ram i renderowanie obrazów trwa wieczność ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 1
Ma ktos z posiadaczy #macbook pro problemy z plynnoscia dzialania systemu po podpieciu zewnetrznego monitora? U mnie po updacie to high sierra praca na 2 monitorach jest niemozliwa. Ogromne lagi, zwiechy interfacu itp. Magicznie po odpieciu i pracy tylko na jednym, wszystko znika.
Podobno problemy sa ze sterownikami pod nvidie, ale zainstalowalem je manualnie i to rowniez nie pomaga. Mial ktos podobny problem i sobie z nim poradzil?
#apple
Podobno problemy sa ze sterownikami pod nvidie, ale zainstalowalem je manualnie i to rowniez nie pomaga. Mial ktos podobny problem i sobie z nim poradzil?
#apple
- 14
Mirki i mirabelki, w MacLife #rozdajo usługę kalibracji ekranu. Dla osób nas lubiących i pozytywnie myślących skalibrujemy monitor komputera (nie ważne czy stacjonarny czy przenośny) na miejscu w naszym salonie. Profil tworzony jest przy pomocy urządzenia firmy Colormunki i tak jak bozia przykazała - najpierw pomiar oświetlenia pomieszczenia, następnie kalibracja z matrycy, na koniec z matrycy z odległości ~60 cm.
Co dwa tygodnie usługa będzie wykonywana w innym naszym punkcie.
Co dwa tygodnie usługa będzie wykonywana w innym naszym punkcie.
źródło: comment_cOf18fm50Rb524PuV7Akb3kyef3cqxz1.jpg
Pobierz- 2
- 2
#programowanie #webdev #linux #macbook #osx
Potrzebuje opinii kogos kto mial doczynienia z Ubuntu/Mint/Fedora na laptopie i OSX na Macbook Pro i jakie sa realne roznice w programowaniu, a konkretnie frontend (adobe, chrome, ff, safari, vagrant, docker, phpstorm, wirtualne maszyny, node.js, android studio, SSH), praca w biurze tylko, wiec nie bede nic grzebal w konfiguracji, ma po prostu dzialac
Dla mnie osobiscie Mac+OSX chyba bylby
Potrzebuje opinii kogos kto mial doczynienia z Ubuntu/Mint/Fedora na laptopie i OSX na Macbook Pro i jakie sa realne roznice w programowaniu, a konkretnie frontend (adobe, chrome, ff, safari, vagrant, docker, phpstorm, wirtualne maszyny, node.js, android studio, SSH), praca w biurze tylko, wiec nie bede nic grzebal w konfiguracji, ma po prostu dzialac
Dla mnie osobiscie Mac+OSX chyba bylby
- 2
@Melcma: Korzystałem z tego stacka tylko bez Adobe, zarówno na MacOS jak i Mint/Debian i jedyne co mnie przymusiło do używania Linuxa to to jak MacOS zarządza oknami. Pracuje zwykle na wielu oknach tych samych aplikacji i fakt, że wszystko jest tam wciśnięte w jedną ikonkę na docku (nawet jak okna są na różnych ekranach) jest strasznie irytujące, marnuje się masę czasu i kliknięć na wyszukanie tego okna które nas
@Melcma na front osx>Linux. W kilku innych dziedzinach też, ale nie wszystkich. Mimo bolączek osx jest stabilniej, mniej chrzanienia się z niektórymi konfiguracjami i większość rzeczy ma po prostu działać. Imo jak nie kupisz biedapro tylko faktycznie w dobrej konfiguracji to zwróci Ci się z nawiązką dzięki nie traceniu czasu na głupoty.
- 2
Mireczki, obecnie mam podpięty zew. monitor złączem HDMI (Macbook Pro 2015), mam jeszcze wolne 2 złącza Thunderbolt, a chciałbym podpiąć jeszcze jeden dodatkowy monitor (żeby mieć 2 monitory zew. i normalnie jeszcze korzystać z ekranu laptopa). Czy do tego wystarczy sama przejściówka Thunderbolt -> DVI np. taka albo taka? Będzie to w ogóle działać? Jak z jakością? Będą jakieś lagi? Korzystacie i możecie podrzucić jakiś legitny link?
#macos #
#macos #
@Rst00: Jak masz w tym monitorze Display Port to lepiej kupić kabel mDP -> DP.
Szukam adaptera (thunderbolt, USB 3.0) do laptopa, tak abym mógł podłączyć kabel ethernet (600mbps) i wykorzystać całą prędkość łącza. Docelowo będę korzystał z kompa stacjonarnego (windows) jako serwer plików dla laptopa (osx).
Nie wiem czy wybrać coś na usb 3.0, czy szukać dalej thunderbolta.
Miło gdyby adapter miał jeszcze dodatkowe złącza (usb, dp, hdmi), ale to opcjonalne.
W internecie jest mnóstwo opinii, ale wolę coś sprawdzonego ( ͡° ͜ʖ ͡
Nie wiem czy wybrać coś na usb 3.0, czy szukać dalej thunderbolta.
Miło gdyby adapter miał jeszcze dodatkowe złącza (usb, dp, hdmi), ale to opcjonalne.
W internecie jest mnóstwo opinii, ale wolę coś sprawdzonego ( ͡° ͜ʖ ͡
@blutusz małego adaptera? czy czegoś na wzór stacji dokującej?
osobiście posiadam od 2 lat http://www.toshiba.pl/discontinued-products/pa3927e-1prp/ i polecam, jakieś małe adaptery też mają w ofercie
osobiście posiadam od 2 lat http://www.toshiba.pl/discontinued-products/pa3927e-1prp/ i polecam, jakieś małe adaptery też mają w ofercie
- 0
- 2
Mirki przymierzam się do zakupu Macbooka Pro touch bar z 16gb ram i nie wiem jaki dobrać do niego procesor ?
drugi problem polega na wyborze sklepu w którym go kupie, atrakcyjne ceny ma x-kom i IMad ale nie wiem skąd oni je sprowadzają.
ktoś kupował już coś w IMad ?
#macbook #apple #osx #mac #macbookpro
drugi problem polega na wyborze sklepu w którym go kupie, atrakcyjne ceny ma x-kom i IMad ale nie wiem skąd oni je sprowadzają.
ktoś kupował już coś w IMad ?
#macbook #apple #osx #mac #macbookpro
Ogarnięte Mirki potrzebuje pomocy jak i porady. Help plx. Zalałem winem macbooka air (early 2015). Sprzęt kupiłem w media expert. Nie wiem jak wygląda kwestia gwarancji na stronie apple ale widzę, że została również wykupiona dodatkowa gwarancja w wariancie podstawowym i czy jest to cokolwiek warte. Co byście obecnie zrobili na moim miejscu (próbować oddać na stronie apple/kontaktować się z tą ergo Hestia czy szukać już serwisu apple w Warszawie? Jeśli tak
@kawaczekoladowa: masz lipę
- 0
@ewridejhardtrajning: wiem wiem, już szukam serwisu w wwa
- 1
Ten uczuc gdy twoj Macbuk sie nie uruchamia. Na szczescie reset SMC pomogl ᕦ(òóˇ)ᕤ
#apple #macbook #tylewygrac
#apple #macbook #tylewygrac
- 1
@Nie_Lubie_Poniedzialku: brak ladowania to jeden z objawow koniecznosci resetu SMC
https://support.apple.com/pl-pl/HT201295
https://support.apple.com/pl-pl/HT201295
https://support.apple.com/pl-pl/HT201295
@tenji: zapomniałem o tym, ale i tak już przylutowałem nowy przewód. Na razie ładuje:)



























Probuje odinstalowac Paragon NTFS. Nie ma go ani w aplikacjach w "finderze" ani w ustawieniach systemowych. Nawet jesli zaloguje sie jako administrator (root).
Ma ktos jakis sposob na to cholerstwo, ktorego nie uzywam od dobrych kilku miesiecy a ciagle przypomina mi o aktualizacjach i o tym, zeby wykupic platna wersje przy kazdym uruchomieniu?
#apple #macbook #macbookair #macos #mac #macbookpro