Laptop na lata do użytku domowego żeby przetrwał +/- 10lat? Wujek po 8 latach zmienia już padline na viscie i pyta o poradę. Ma iphone’a i myśli o macu. Użytek 100% domowy, filmy, zdjęcia jakaś tam praca biurowa i tyle. Budżet do ustalenia. Nie będzie sępił i szukał cudów za 2000 ale nie wyda tez 6 czy 7 koła. Ktoś może coś polecić? #macbook #apple #laptopy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

export
via iOS- 2

mchmjszk
- 4
@export: Macbook air 13

Dox3l
via Android- 6
@export na 10 lat? XDD
- 1
Miraski, takie coś mi się pojawiło w udostępnianych - pytanko co to jest i jak to wyłączyć?
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #apple #macbook
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #apple #macbook
źródło: comment_KzAi1EEPZ6t6B1wcTB4xQDiimpD32XbL.jpg
Pobierz- 1
- 2
@Elementx: jeśli sprzęt roboczy to co takiego ma hs że chcesz aktualizować?
- 0
@Niestabilny: @Niestabilny: @afrykanczyk: @strean: Dzięki, leci update :) Nauczony problemami z Sierra gdzie kilka programow miało problemy z działaniem jak i caly system lapal swiechy i lagi wolalem zapytać Was czy już można spokojnie.
@syn_mirka: nowy system plików i po cichu liczę że pomoże na problemy z routingiem/dnsami podczas tunelowania połączeń (marzenie ściętej głowy :P)
@syn_mirka: nowy system plików i po cichu liczę że pomoże na problemy z routingiem/dnsami podczas tunelowania połączeń (marzenie ściętej głowy :P)
Czy ktokolwiek zmagał się z tym samym problemem co ja? Na safari w Macu notorycznie wyskakują mi nowe karty/okna z „powiadomieniem” o wirusach i zachęcające do pobrania antywirusów, bądź inne tego typu reklamy. Jest to o tyle uciążliwe ze prawie przy każdym otwarciu nowej karty mam niespodziankę w postaci tego gowna. Ktoś miał coś podobnego i wie jak sie tego pozbyć? Avast i skanowanie laptopa nie pomogło ( ͡° ʖ̯
źródło: comment_5sDSHkj1jrgQq7EK2gi3mCMF1ydcIGrA.jpg
Pobierz- 1
@no_niezle: terminal: sudo rm -rf Safari.app/ - ale moze jednak to nie najlepsza porada, skoro nie wiesz jak.
Na poczatek wez inna przegladarke i zobacz czy dziala jak trzeba.
Jesli na innej nic sie nie dzieje, to trzeba bedzie wyczyscic z syfu Safari.
Jesli to samo, to malware jakims cudem w systemie gdzies.
Na poczatek wez inna przegladarke i zobacz czy dziala jak trzeba.
Jesli na innej nic sie nie dzieje, to trzeba bedzie wyczyscic z syfu Safari.
Jesli to samo, to malware jakims cudem w systemie gdzies.
- 0
@dthprf: safari niestety nie da się usunąć z macbooka :( a przynajmniej nie tą komendą, ani bezposrednio "wywalic" też się jej nie da
Siemaneczko.
Potrzebuję zrobić, aby iPhone synchornizował OCENIONE na 4 lub 5 gwiazdek utwory, jednak w ilości nie większej niż 5GB
Mam smartlist "NAJLEPSZE", w którym są wszystkie utwory 4 lub 5 gwiazdkowe. Chciałem zrobić kolejnego smarta, aby pobierał dane z playlisty "NAJLEPSZE", przy czym ograniczał do 5GB - problem taki, że żadna opcja nie pozwala, aby były one w takie samej kolejności, w jakiej występują...
Jakiś pomysł?
#apple #iphone
Potrzebuję zrobić, aby iPhone synchornizował OCENIONE na 4 lub 5 gwiazdek utwory, jednak w ilości nie większej niż 5GB
Mam smartlist "NAJLEPSZE", w którym są wszystkie utwory 4 lub 5 gwiazdkowe. Chciałem zrobić kolejnego smarta, aby pobierał dane z playlisty "NAJLEPSZE", przy czym ograniczał do 5GB - problem taki, że żadna opcja nie pozwala, aby były one w takie samej kolejności, w jakiej występują...
Jakiś pomysł?
#apple #iphone
- 2
@SeniorSiara: vlc
konto usunięte via iOS
- 0
- 17
Stało się, przeszedłem na "ciemną stronę mocy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po wielu latach z tańszymi i droższymi PCtami oraz przygodą z laptopem z Chin (który mocno mnie zirytował) pora spróbować słynnego jabłka. Zdecydowałem się na używkę Macbook Pro z 2015 roku - zobaczymy czy przekona mnie by zostać na stałe.
#apple #macbook
Po wielu latach z tańszymi i droższymi PCtami oraz przygodą z laptopem z Chin (który mocno mnie zirytował) pora spróbować słynnego jabłka. Zdecydowałem się na używkę Macbook Pro z 2015 roku - zobaczymy czy przekona mnie by zostać na stałe.
#apple #macbook
źródło: comment_WWSNlaqjvIyeVHa7aCRExw5L2BDCVU77.jpg
Pobierz@Elessar możesz napisać, ile Cię kosztował?
- 4
konto usunięte via iOS
- 12
W koncu sie zebralem i 3 tyg przed koncem gwarancji i zanioslem mojego #macbook w ktorym sie zacinala spacja do apple store. Wymienili cala klawiature ale ze cos im jeszcze nie gralo i nie przechodzilo testow jak nalezy to wymienili mi na nowego maka zafoliowanego z lekko lepsza specyfikacja i z pelna gwarancja.
Dziekuje pan #apple. Tak sie traktuje klienta.
Dziekuje pan #apple. Tak sie traktuje klienta.
@dob3k: lubię te kompy. Przepłacasz, ale dostajesz to co trzeba i nie martwisz się o narzędzie pracy.
- 6
- 1
@panbaton: Hey, u mnie jest ten sam problem, ale nie szukalem do tej pory rozwiazania, bo Twitcha odpalam raz na ruski rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_BoxjSVi9EgnedmCeYMIjfCBVSUAdhgSD.jpg
Pobierz- 1
- 2
@widmo82: Nie wiem. Nigdy nie uzywalem.
A po co Ci wlasciwie ladowarki pasujace do wszystkich macbookow?
A po co Ci wlasciwie ladowarki pasujace do wszystkich macbookow?
konto usunięte via iOS
- 1
@jam_nick: nie zauwazysz.
Czołem Mireczki,
mam problem z Macbook Pro mid 2012 (bez Retiny, ostatnia wersja unibody) z MacOS Sierra ver. 10.12.6.
Od kilku dni, po ostatniej aktualizacji Safari, zaczęły przy dużej liczbie otwartych kart w Safari wyskakiwać błędy o treści, której dokładnie nie pamiętam, ale generalnie chodziło o to, że wystąpił błąd i przeglądarka została zresetowana. Po iluś tego typu komunikatach komp zaczął się resetować, aż dzisiaj po jednym z resetów nie chciał wstać i
mam problem z Macbook Pro mid 2012 (bez Retiny, ostatnia wersja unibody) z MacOS Sierra ver. 10.12.6.
Od kilku dni, po ostatniej aktualizacji Safari, zaczęły przy dużej liczbie otwartych kart w Safari wyskakiwać błędy o treści, której dokładnie nie pamiętam, ale generalnie chodziło o to, że wystąpił błąd i przeglądarka została zresetowana. Po iluś tego typu komunikatach komp zaczął się resetować, aż dzisiaj po jednym z resetów nie chciał wstać i
konto usunięte via Android
- 1
@wuoente
1. Nie wiem, czy nie będzie to Recovery że stockowym OSX'em dostarczonym z lapkiem.
2. Tak
3. Raczej tak, ale nigdy tego nie robiłem .
4. A z czego zabootujesz system? Chyba w Recovery jest taką opcja, ale nie jestem pewny.
5. Nie wiem, czy możesz podpiąć Maka w trybie dysku zewnętrznego czy jakoś tak przez kabel thunderbolt.
Ewentualnie wyjęcie dysku, przelotka USB 3.0 i drugi mak.
1. Nie wiem, czy nie będzie to Recovery że stockowym OSX'em dostarczonym z lapkiem.
2. Tak
3. Raczej tak, ale nigdy tego nie robiłem .
4. A z czego zabootujesz system? Chyba w Recovery jest taką opcja, ale nie jestem pewny.
5. Nie wiem, czy możesz podpiąć Maka w trybie dysku zewnętrznego czy jakoś tak przez kabel thunderbolt.
Ewentualnie wyjęcie dysku, przelotka USB 3.0 i drugi mak.
- 0
@czikapu: Dzięki za odpowiedź.
W punkcie 3 się pomyliłem, bo chodziło mi o to, czy jeśli zainstaluje mi się MacOS High Sierra, to czy będę mógł przywrócić z backupu z Time Machine poprzedniego OSa, czyli samą Sierrę.
Odnośnie Twojego pytania do punktu 4, to zabootowałbym się poprzez Command R i tam są te 4 opcje: przywrócenie kopii z Time Machine, reinstalacja Mac OS, pomoc online i narzędzia dyskowe. Ale trochę
W punkcie 3 się pomyliłem, bo chodziło mi o to, czy jeśli zainstaluje mi się MacOS High Sierra, to czy będę mógł przywrócić z backupu z Time Machine poprzedniego OSa, czyli samą Sierrę.
Odnośnie Twojego pytania do punktu 4, to zabootowałbym się poprzez Command R i tam są te 4 opcje: przywrócenie kopii z Time Machine, reinstalacja Mac OS, pomoc online i narzędzia dyskowe. Ale trochę
5
Pierwszy Macintosh okazał się klapą. Zobacz prezentację Jobsa z 1984 roku

24 stycznia 1984 roku Steve Jobs pokazał światu pierwszy komputer serii Macintosh. W ciągu 34 lat komputer Apple’a oczywiście mocno się zestarzał. Niektórzy nie pamiętają, że jego sprzedaż w pierwszych miesiącach była kompletną klapą.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@RichKidOfSnapchat: Live działa na zdjęciach Google.
Na zdjęciach Google nie ma folderów jako takich, wszystko ląduje w głównym ścieku i możesz tworzyć albumy, które działają tak jak tagi w Finderze - usunięcie albumu nie kasuje zdjęcia.
Poza tym nie widzę potrzeby aż tak szczegółowego opisywania zdjęć, jeśli będę szukał urodzin Kasi, to znam datę i sobie przescrolluję do tej daty i zaznaczę te zdjęcia, na których mi zależy.
Lepiej pamiętam,
Na zdjęciach Google nie ma folderów jako takich, wszystko ląduje w głównym ścieku i możesz tworzyć albumy, które działają tak jak tagi w Finderze - usunięcie albumu nie kasuje zdjęcia.
Poza tym nie widzę potrzeby aż tak szczegółowego opisywania zdjęć, jeśli będę szukał urodzin Kasi, to znam datę i sobie przescrolluję do tej daty i zaznaczę te zdjęcia, na których mi zależy.
Lepiej pamiętam,
konto usunięte via iOS
- 0
@RichKidOfSnapchat: Trochę tego jest. Ale to co niepotrzebne chociaż z raz w miesiącu kasuje :)
- 2
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
- 3
@bauagan: Brother HL-1222WE - drukarka laserowa z WiFi, kompaktowy rozmiar, wygodna obsługa, prędkość druku do 20 str./min., obsługuje toner o symbolu TN1090, który jest wydajny na 1500 stron, obsługuje aplikację Brother iPrint&Scan, która umożliwia bezpośrednie skanowanie do i drukowanie z urządzeń mobilnych, takich jak iPhone, iPad.
Pozdrawiam,
Rudy z DrTusza
Pozdrawiam,
Rudy z DrTusza
- 1
@drtusz: Dzięki.



























