Byłem przed chwilą w Leclercu i robię zakupy. Jestem przy kasie i chciałem kupić zapalniczkę i widzę, że są dwa rodzaje - z ceną ~2.99 (te większe) i z ceną ~3.99(te mniejsze). Mówię kasjerce, żeby mi podała tą za 2.99. A ona się pyta - "chce pan tą mniejszą?" - ja na to "nie wiem, chcę tą z ceną 2.99", na co ona mówi, że tu są ceny zamienione pomiędzy pudełkami, więc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe podejście do marketingu odkryłem w sklepie E.Leclerc
Zgrzewka wody mineralnej (sześciopak) jest droższa w przeliczeniu na sztuki niż woda sprzedawana pojedynczo. To samo z czteropakami piwa, które są droższe od pojedynczych puszek. ()
Pani z informacji udzieliła mi odpowiedzi, że ona cen nie ustala i tak po prostu jest, choć przyznała, że to głupie.

#facepalm #marketing #januszebiznesu #leclerc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedajsiedymac: @Adriian321: już wam tłumaczę.

Prawdopodobieństwo, że weźmiesz zapakowaną zgrzewkę 6 butelek jest dużo większe niż w przypadku 6 pojedynczych butelek. Markety nabijają sobie wyższą cenę za tę 'wygodę' niesienina całej zgrzewki w jednej ręce zamiast 6 butelek. Oczywiście możesz wziąć 6 pojedynczych butelek i wrzucić do siatki, powinno być taniej (o ile koszt siatki nie przewyższy kosztów tej 'wygody'), ale nikt o tym nie myśli ;)

Ciekawe jak
  • Odpowiedz
@garsi: auchan, piotr i paweł, lidl, netto (jest półka dla diabetyków), tesco. Generalnie wszędzie. W Aptekach też. Tylko stacjonarnie jest gdzieś 100-150% drożej niż w sieci.
  • Odpowiedz
@Alasthor: ja myslalem ze ta przeklejka wymyslona 100% ale wchodze ostatnio do sklepu i koles mowi "prosze mi polecic jakas aipe ale nie zywca bo tego nawet piwem nazwac nie mozna i jakiegos stouta dobrego " a ja zadowolony wlozylem 4 perly do siatki i wyszedlem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach