@Omka: Ładujesz instalator windowsa?
To się może zawieszać od błędów wejścia/wyjścia dysku twardego. W notebooku zazwyczaj zwiastuje to problemy z dyskiem.
Do sprawdzenia tej hipotezy lepiej nie używać Windowsa, tylko jakiegoś bootowalnego narzędzia, Linuxa(z zestawem programów jak smartmontools) lub podłączyć do innego komputera i tam uruchomić narzędzia(chociaż Windows czasem nie znosi na prawdę kłopotliwego sprzętu).
  • Odpowiedz
Mam laptopa HP Elitebook 840 G1, chciałbym tam wrzucić SSD (ma obecnie tylko HDD) i mam problem z systemem.
Standardowo mam recovery i nie mam płyty z WIN 7 (oryginalny, a klucz tam gdzie zawsze).
W jaki sposób mam zainstalować system na SSD bez płytki z odpowiednim systemem Win 7?
Obszedł ktoś ten problem?

#hp #laptop #laptopy #pustulkowelaptopy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki szanowne!

Szukam możliwie najcieńszego plecaka,
w którym zmieściłbym laptopa 357mm x 235mm (pi razy drzwi 13-14'').
Kompromisy co do wymiaru plecaka tylko na rzecz lepszego zabezpieczenia/amortyzacji sprzętu.
Cena do ~300pln
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtoon: ło Panie, żeby to było tak łatwo znaleźć szyjących plecaki.
liczę na gotowce,
a jak nydyrydy to może ktoś z #poznan podpowie gdzie uszyć plecak na zamówienie?
  • Odpowiedz
Mirki z #laptopy mam asusa x53s, podczas puszczania muzyki/filmu w tle jest dźwięk taki jakby radio gubiło zasięg, to samo na słuchawkach, także wyeliminowałem głośniki jako przyczynę a po podłączeniu przez hdmi w ogóle go nie odtwarza, kupiłem na allegro zewnętrzną dźwiękówkę niby ok ale nie widzi mi się to rozwiązanie.

Dodatkowo mam jeszcze acera 5560 i kiedyś kiedyś miałem wymieniane gniazdo zasilające, widać ze jakaś fuszerka bo jak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptopy #laptop #komputery #hardware

Mircy, raz jeszcze.
Na razie mój wybór wygląda tak:
http://allegro.pl/laptop-asus-r556lj-i5-12gb-480ssd-gf920-win10-250-i6139061641.html

Istotna jest dla mnie matowa matryca i pojemny dysk SSD (oraz 8 giga RAM-u). Co do grafiki - do tej pory korzystałem z Intel HD 3000, i dla moich zastosowań była... wystarczająca, więc nie jest to bardzo duży wymóg. Można znaleźć coś lepszego w tej cenie, z zachowaniem wyżej wymienionych
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, noszę się z zamiarem zakupu lapka, więc zwracam się z zapytaniem do ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co sądzicie o poniższym sprzęcie? Specyfikacja nie wygląda najgorzej. Zależy mi na mobilności i sprawnym działaniu w codziennej pracy (Office, przeglądanie Internetu, trochę programowanie). Konwertowalność tego urządzenia to całkiem przydatny, choć nie koniecznie wymagany przeze mnie bajer. Może macie jakieś inne propozycje? Nie chcę wydać na sprzęt więcej niż
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a czym specjalnym różni sie laptop dla dziewczyny od takiego dla chłopaka?


@agaja:
Najczęściej:
a) musi być ładny
b) biały bądź srebny ( )
  • Odpowiedz
https://www.amazon.co.uk/HyperX-Impact-1600MHz-SODIMM-Notebook/dp/B00KQCU3WM/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1462058464&sr=8-3&keywords=4gb+ram+laptop+dual+channel+1600+mhz

Czy ten ram pójdzie mi na laptopie lenovo b50-80? Tam na szynach jest napisane, że trzeba ram 1.5V, zadziała ten na nim jeśli on jest na 1.35V?

W lapku mam jakiś ramaxel DDR3 1600Mhz 4gb.

#laptopy #ram #pytanie #laptop #komputery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

(Nie)szczęśliwi posiadacze #laptopy #laptop #lenovo, też macie problemy z przegrzewaniem podczas grania w COKOLWIEK, wczoraj wymieniona była pasta, wyczyszczone chłodzenie, różnica praktycznie zerowa... Model E50-80 (z i3), Windows 10.
Testowane gry: CSGO, Minecraft, Terraria, Skyrim, Trine 2, Trine 3, wszędzie to samo, po chwili grania CPU osiąga lekko ponad 100 stopni, obniża wydajność do minimum i wraca do pełnej wydajności przy 79 stopniach, po sekundzie
a.....0 - (Nie)szczęśliwi posiadacze #laptopy #laptop #lenovo, też macie problemy z p...

źródło: comment_LegxiZ1YZNmEhuElZdS9aL9nrH5tFQXu.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam
Niedawno czyściłem tego lapka(lenovo y550), wymieniłem mu pastę, ale niestety teraz jest jeszcze gorzej. W domu miałem tylko tą silikonową firmy AG.
Jak czyściłem ten komputer przypadkiem zdjąłem także te thermopady(o których dopiero teraz się dowiedziałem) oraz taką osłonkę z procesora i karty graficznej, gdyż po prostu były całe w kurzu i odpadały. Czy to także trzeba kupić?
https://zapodaj.net/66394b530fae7.png.html
https://zapodaj.net/e357459065278.png.html
Z tego powodu postanowiłem kupić lepszą pastę, Gelid GC Extreme
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Dzisiaj robiłem porządki i znalazłem płytę ze sterownikami do mojego lapka. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że on nie ma napędu..


#laptop #heheszki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach