Czołem Mirki, mam #pytanie:

Polecacie jakiś konkretny model laptopa (tudzież notebooka, jakiejś hybrydy lub jakiegokolwiek podobnego wynalazku), który nadawałby się dobrze do pracy biurowej/pisania? Zależy mi na bardzo dobrej żywotności baterii i wygodnej klawiaturze - tak, aby np. biorąc na studia na wykłady wytrzymywał cały dzień bez ładowania :P
Najlepiej coś w okolicach 10-14 cali ekran, do... 1,5 tys.

#komputery #laptopy #laptop #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki/Mirabelki, pomóżcie mi w sprawie z x-kom i laptopem od nich bo nie mam już siły...

piszę to jeszcze raz, bo przez przypadek usunęłam poprzedni wpis ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc w dużym skrócie:
NIE POLECAM ZAKUPÓW W X-KOM / sprzętu asus

Kupiłam laptopa asus R510LDV z kartą graficzną Nvidia 820m, jednak z tą kartą właśnie był problem i 4 razy wysyłałam sprzęt na gwarancję, ZA KAŻDYM RAZEM Z TĄ SAMĄ USTERKĄ KTÓRĄ
paula20089 - Mirki/Mirabelki, pomóżcie mi w sprawie z x-kom i laptopem od nich bo nie...

źródło: comment_mWFLg9QIExWunHbLP7pu6Gu3eIHRIS6U.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paula20089: musisz kategorycznie odmówić kolejnej próby naprawy, sprzedawca nie może Cie zmusić od odstąpienia od umowy, więc próbuje do skutku go naprawić. Napis bezpośrednio do Asus podając numer i serię laptopa, może cała seria jest trefna i przez procedury tracisz czas próbując go naprawić
  • Odpowiedz
@paula20089: Rękojmia. A co do ich zachowania, to nie bądź zdziwiona bo mało, który sklep jest w porządku jeśli przychodzi moment reklamacji, a nie wspomnę już o zwrocie pieniędzy. Wtedy bronią się jak Obrona pod Częstochową.
  • Odpowiedz
Miruny laptop do 3k w gruncie rzeczy do wszystkiego - głównie praca, w tym też grafika
- nie potrzebuję kamerki
- ani napędu (w to miejsce ssd, gdy na pokładzie hdd)
- albo od razu ssd / sshd
- boję się używanych

#laptopy #laptop #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, chcę kupić sobie jakiegoś laptoka, głównie do przeglądania neta. Zakup planuję zrealizować na Allegro. Może być używka, ale ogarnięta z jakąś gwarancją do 1300 zł. Co do tej kwoty da się najbardziej najlepszego wycisnąć?
#laptopy #laptop #komputery #cokupic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@YOLOmariolo: za <1k kupisz jakieś lenovo t410, t510 itp. Brzydkie to w cholerę ale pancerne i łatwe w czyszczeniu, ale: i5, bateria 9500 (orygnialnie trzymała ok 7-8h, po 4 latach pracy w docku z włożoną baterią 2-3h trzyma. t410 z refurbów po 6-8 stówek (a sprzęt nie do zajechania)
  • Odpowiedz
do 1300 zł. Co do tej kwoty da się najbardziej najlepszego wycisnąć?


@YOLOmariolo: nowy to któryś z lenovo z serii b z i3u np. B50-80, Acer E5-573

Z używanych pewnie 8570p, t530, t530i, Probook 650
  • Odpowiedz
Mirki jest sprawa. Moja teściowa wymyśliła sobie, że kupi laptopa, żeby móc oglądać seriale online, na co moja żona stwierdziła, że przecież może jej oddać mój stary sprzęt, bo dopiero co kupiłem nowy. Na nic nie zdają się tłumaczenia, że wciąż go używam i potrzebuję. Teraz jest foch na mnie i tu moje pytanie. Potrzebuję ogarnąć jak najtańszym kosztem laptop do oglądania seriali online i niczego więcej, może być używka. Co i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jarpen26:
Lenovo B71-80, i3-6100U, 8GB, R5 M330, 17" ~ 1850zł (ważne przy wyszukiwaniu wpisać model karty)
Toshiba C75D, A8-6410 (2014), 6GB, 17", Win 8 - 1500zł.
Lenovo G70-35, E1-6010, 4GB, R4 M??? 17" - 1200zł.
Toshiba ma lepszą matrycę, a Lenovo ma lepsze bebechy, w tym dodatkową kartę graficzną, co pozwala się nacieszyć grami komputerowymi.
(Na Toshibie trzeba byłoby zmniejszyć ustawienia graficzne w GTA San Andreas, a na najdroższym
  • Odpowiedz
  • 1
Mirki, coś się stało z moim starym laptopem (pewnie jakieś spięcie w zasilaczu bo zasilacz nie działa, komputer się nie włącza) więc zamiast naprawiać stary postanowiłem kupić coś nowego.

Chciałbym i5/8gm ram/ssd + miejsce na hdd/solidne wykonanie i mocna obudowa (w starym po 3/4 latach popękało tu i ówdzie).

Głównie do konsumpcji treści, ale niedługo zacznę jakieś zlecenia robić w wolnym czasie (webdev).

Co
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na ile byście wycenili nowy #laptop HP ELITEBOOK 8570W o specyfikacji:

Intel Core i7-3520M
4GB ram
HDD 320GB
NVIDIA Quadro K1000M 2 GB
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, naszła mnie ochota na zmianę sprzętu, ponieważ obecny niedługo będzie służył jedynie jako solidny piecyk. Otóż, #szukamlaptopa do 2k cbl polskich nowych. Służyć mi będzie do obsługi dawa i nauki programowania. Stąd wynika moje pytanie: znajdzie się jakiś godny polecenia sprzęt powiedzmy z 8gb ramu i jakaś i5? Marzeniem by było dostanie w tym przedziale cenowym "cacka", które zdoła unieść Fifę 17. Byłbym wdzięczny za poradę. #laptop
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Który procesor jest lepszy - Intel Core i7-3520M z technologią vPro -
2.9GHz do 3.6GHz z Turbo Boost 4MB L3-Cache

czy

Intel Core i5-4300U z technologią vPro
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dysk #ssd #laptop
Jaki dysk SSD ~500GB Mirki? Obecnie mam 256GB MX100 ale chyba potrzebuje coś większego.
MX200 or Samsung 850?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam laptopa dla 13 letniego chłopaka (ma być trwały XD czyli raczej nie lenovo), głównie do gier i multimediów. Budżet 3-4k, i5/i7 + jakieś 860/960m czy co tam mocnego teraz jest, mile widziana możliwość zamontowania dodatkowego SSD.

Co polecacie?

#laptop #laptopy #komputery #cokupic
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptop #laptopy Mircy lapek w 2500-3500złota ale lepiej około 3k
Praca biurowa, youtube, filmy. Kolega potrzebuje na już, musi być z x-koma/sferisa/komputronika/rtvmixagd
Ma być ssd, nowsza i5 jakaś najlepiej i żeby posłużył. Wiem że thinkpad robi robote, jednak w sumie parametry yoga 700 i gwarancja lepsza
http://www.x-kom.pl/p/268822-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-e450-i5-5200u-8gb-192-win10x-r7-m260-fhd.html
http://www.x-kom.pl/p/284264-ultrabook-14-lenovo-yoga-700-14-i5-6200u-8gb-256-win10-fhd-czarny.html#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam
Pomoże ktoś wycenić lapka do wystawienia na aukcje ?
Laptop Asus X553MA Intel Pentium QuadCore
Procesor Intel Pentium N3540 (4 rdzenie, od 2.16 GHz do 2.66 GHz, 2 MB cache)
Pamięć RAM 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz)
Typ ekranu Błyszczący, LED
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pytanie za sto punktów. Rozglądam się za nowym laptopem od dłuższego czasu, po drodze wpadłem na pomysł, że warto byłoby wymienić też TV ( ͡ ͜ʖ ͡). Budżet to 4k w proporcjach 2500-1500. W pierwszej kolejności płatność miałaby być gotówką ale skoro sieciówki proponują raty 0% więc czemu nie. Czy jest możliwość ugrać jakiś rabat 5-10% na te dwa sprzęty?

#rtv #zakupy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rabat 5-10% na te dwa sprzęty


@dzien_dobry_tvn: Jeżeli będziesz kupował to co sklep chce wypchnąć to może na sprzęcie dużym (lodówki, pralki itp). Na telewizorze z lapkiem... Możesz w 0% kupić co najwyżej w 0% bez przedłużonej gwarancji z promocji gazetkowej jak będziesz jak mantrę powtarzał "chcę tylko 0% z gazetki". Rabatu raczej nie dostaniesz.

Płacąc gotówką możesz dostać rabat, który co najwyżej, może posłużyć na dokupienie np podstawki chłodzącej,
  • Odpowiedz
Mój aktualny plecak już niszczeje. Chciałbym sobie kupić nowy plecak, dosyć uniwersalny. Najczęściej wykorzystywany do przenoszenia laptopa do pracy 15 cali wraz z akcesoriami + jakieś jedzenie do pracy. Czasami na wyjazdy weekendowe.
Fajnie jakby miał usztywnione plecy i by plecy nie pociły się za bardzo(oddychające plecy). Ktoś coś poleca?
#plecaki #plecak #laptop #laptopy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pustulka: Zależy mi na "podkręceniu" a raczej wymuszeniu stałej wartości 2,1-2,7GHz przez jakiś czas.
Ich turbobost słabo sie sprawuje jak dla mnie
  • Odpowiedz