Jakieś opinie na temat laptopa HP Folio? Poszukuję czegoś lekkiego, używanego do 1000 zł, jakieś inne pomysły? Z jakimś i5 do przeglądania internetu, aby ogarniał twitcha na maxa, bo c2d nie daje rady :| mam własny ssd.
#laptop #laptopy #pustulkowelaptopy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElCidX: na rynku poleasingowym raczej wybór slaby ultrabookow, 9470m nie polecam chyba, że ktoś Ci da co najmniej rok gwarancji - chłodzenie szwankowało w tym modelu i duża cześć jest wygrzewana/przegrzana. Można trafić egzemplarz naprawiany jeszcze przez producenta w okresie gwarancji wtedy posłuży jeśli przeczyścisz raz na jakiś czas. Rozważ też np. T420s, nie jest taki ładny ale waga niska a wytrzymałość rozsądna. Tutaj uwaga bo dużo mocno wyeksploatowanych egzemplarzy
  • Odpowiedz
@ElCidX: A jest jeszcze coś takiego jak Vostro V131, może to nie jakiś zabijaka bo druga generacja, ale też używałem jakiś czas, ciągle w samochodzie, w pracy, w torbie, przeżył kilka upadków i działał, zawiasy trochę się rozklepały i nie wygląda też ultranowocześnie ale można wyrwać fajny egzemplarz na i5 i z dyskiem SSD da radę, narzekają ludzie na dość słabe podświetlenie
  • Odpowiedz
Mirki! Laptop mi potrzebny. Ma być mobilny (czytaj: nieduży i nieciężki) i nadawać się do pracy programisty, czyli do odpalenia kobylastego IDE (przez 90% czasu na zewnętrznym monitorze) i ze dwóch maszyn wirtualnych na raz. Czyli wymagania to mniej więcej:
- sensowna jakość, zarówno bebechów jak i obudowy
- sensownie wydajny procesor, obstawiam, że i5 to minimum
- około 14"
- rozdzielczość conajmniej 1600x900 (1080p będzie dużym plusem)
- matryca koniecznie matowa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cochese: Mam Asusa Zenbook UX303UB - spełnia wiekszość założeń, jak masz pytania do tego modelu to chętnie odpowiem :) Pracuję zawodowo jako programista i to moja podstawowa maszyna, zwykle wpięta w stację dokującą, ogarnia kilka instancji IDE + zewnętrzne monitory bez problemu :) W wolnych chwilach nawet w GTA da się na tym pograć - nie na high, ale nie jestem hardcorowym graczem :)
  • Odpowiedz
@Shank: Uświadomcie sobie wreszcie mireczki, że Iridum Pro to nie są budżetowe serie jak CX. Różnią się WSZYSTKIM.
@GuciuSmoke: Crucial jest wydajniejszy od Plextora M6 Pro, ale w codziennej pracy nie zauważysz najmniejszej różnicy między nim a Iridium Pro.
  • Odpowiedz
Panowie i panie poszukuję na terenie #lodz jakiegoś sklepu z używanymi #laptopy może jakieś polisingowe, ktoś coś?
Córeczka napoiła mojego obecnego soczkiem z kartonika i pan z serwisu powiedział że mogę sobie go używać teraz jako podnóżek. Musze kupić coś do domu, a już nie chcę kupować plastików z marketu.

#cebuladeals, #okazja #laptop
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mulan84: A' propos używanych laptopów w Łodzi. Kiedyś jeszcze w gimbazie był taki Michał co zawsze był przygotowany na lekcje, zawsze miał zadania domowe, dobrze się uczył itp. Pewnego dnia pojechałem na rower i koło Biedronki jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem
  • Odpowiedz
Musze kupić coś do domu, a już nie chcę kupować plastików z marketu.


@mulan84:
Jak chcesz coś bardzie metalowego to z trochę tańszych poniżej 1k 6570b, powyżej 8570p. Z nowych powiedzmy, że odrobinę lepiej zrobionych lenovo e550 w delkomie lub 3558 z 3 letnią gwarancją(ale za to brakuje mu hdmi i displayportu).
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ptasiek2: jezeli dla Ciebie nie ma roznicy miedzy gejmingowym lapkiem a zwyklym to podziekuje za dalsza dyskusje :) Dobra, moja kulpa, pisales o klawie. Tutaj ryba w sumie, no moze wlasnie w ROGu glupia sie ja wymienia.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: w serwisie nie ma. Dla nich laptop to laptop. Jeżeli mają problem i chcą więcej pieniędzy niż w cenniku to zmyślają, że było coś nie tak i wymagało to naprawy.
  • Odpowiedz
#laptopy #laptop #pustulkowelaptopy

Komputer dla znajomej.
Laptop 15,6", do 2000 zł, z systemem, główne założenia - praca biurowa (nic skomplikowanego), czasem jakiś film czy przeglądanie sieci. Bardziej jako stacjonarka.
No i przy okazji - SSD czy HDD? U siebie mam jeden i drugi i wiem jak je używać, ale przy takim zastosowaniu, co się lepiej sprawdzi?
Procesory niskonapięciowe są bardziej awaryjne niż klasyczne?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem zielona w temacie #laptopy, a muszę zakupić jakiś. Bardzo więc proszę o rady. Jakiego laptopa najlepiej kupić? Przedział cenowy 1800-2200. Potrzebuję go głównie do rozrywki (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itp.), ale czasem muszę też na lapku popracować, więc warto, żeby nie zamulał. Czy jakaś mądra głowa może doradzić w tej sprawie?

#laptop
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ten dysk SSD (M.2 2280) będzie prawilny, czy jest coś lepszego w tej cenie?
http://www.x-kom.pl/p/311651-dysk-ssd-plextor-256gb-ssd-m2-2280-sata-m7vg.html
ewentualnie wersja 128GB, gdybym chciał przycebulić:
http://www.x-kom.pl/p/311650-dysk-ssd-plextor-128gb-ssd-m2-2280-sata-m7vg.html
Ma współpracować z tym laptopem:
http://www.x-kom.pl/p/322409-notebook-laptop-156-lenovo-v310-15-i5-6200u-8gb-1000-dvd-rw-fhd.html
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, zaczynam poszukiwania laptopa. Budżet 3,5-5k. Nie potrzebuje tony pamięci. Koniecznie SSD. Przeznaczenie - do grania (na tyle na ile może służyć do tego laptop). Najlepiej jakby było 15'. Czy kupować juz? Wstrzymać się bo wychodzi coś nowego? Co najlepsze? Obecnie mam już niemal 7 letniego lenovo y550. #laptopy #laptop #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #pomagajzwykopem #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dowiedz się u źródła wołam @SwiatBaterii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BarekMelka: Mi nie sygnalizuje zagrożenia po za pojemnością i producentem ogniw nie widzę różnicy pytanie czy bateria z większą pojemnością ma standardowy rozmiar czy też jest trochę większa czyli mogła by trochę podwyższyć ci laptopa z tyłu chociaż po zdjęciach wydaje się identyczna. Zawsze lepiej jak ma większą pojemność i dłużej trzyma dlatego bym polecił
  • Odpowiedz