@h0rnet: Te turbo tak chodzi, że jak dwa rdzenie są obciążone to masz 2.500 Mhz, jak jeden rdzeń to przy obciążeniu podnosi do 2.700 Mhz. To się przydaje np w grach ( np 4 rdzenie ) które używają np 2 rdzenie a 2 nic nie robią, wtedy gra chodzi szybciej bo bios podbija turbem te dwa pierwsze rdzenie.
Jest opcja na wyłączenie jednego rdzenia w biosie i jechaniu ciągle na
  • Odpowiedz
Mam lapka Lenovo G50 z procesorem Celeron N2840 2.16Ghz i 8GB ramu, win 7 postawiona na SSD ale i tak stacjonarna sprawniej działa z 4 GB. Używam do internetow i słuchania muzyki generalnie, żadnych gier ani wymagających programów. I teraz tak: czy opłaca mi sie kopsnąć go komuś i dołożyć do jakiegoś z i3 na pokładzie? Czy różnica będzie znacząca czy niezauważalna raczej? Wyczytalen że ten Celeron to jakiś tabletowy procek więc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam laptopa tak w okolicach 4000zł. Zastanawiam się nad kupnem tego:
Dell Inspiron 7559 - i7-6700HQ / 8GB / 1000TB SSHD / FHD / GTX960 (3 799,00 zł)
http://www.x-kom.pl/p/263187-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7559-i7-6700hq-8gb-1000-fhd-gtx960.html

Czy warto się za czymś innym rozejrzeć czy to może być dobry wybór? Interesuje mnie ekran 15,6", FullHD, matowy. Według mnie:

+

Dobry wybór?

  • Tak 66.7% (12)
  • Nie (dlaczego?) 33.3% (6)

Oddanych głosów: 18

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

240GB SSD Iridium pro w x-komie jest za 285 zł po wpisaniu kodu: komponenty2016, nawet niezła oferta jak ktoś szuka taniego, a zarazem przyzwoitego ssd:
http://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html

Pozostałe promocje, warto sprawdzać ceny po porównywarkach, komputronikach, morele, bo niektóre z nich okazują się być wcale taką okazją:
http://inspiracje.x-kom.pl/tydzien-komponentow
#promocje #ssd #laptop
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, ja z graniem na bakier...
pojdzie na ktoryms wiesiek3 i kilka innych gier? i na ktorym :P i nie ponizej wymaganej liczby klatek... i wszystkie inne mozliwe zastrzezenia w celu unikniecia glupich odpowiedzi (dzieki, @slucham-psa-jak-gra)
albo cos innego polecacie w podobnej cenie? zalozenia:
- gry i nauka/praca
- zabrac ze soba na wyklad
-
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ta cena juz nie wchodzi w gre.


@taju: Ale warto by było dopłacić, bo różnica w wydajności nie ukrywajmy, że jest bardzo duża, łatwiej też byłoby w przyszłości go odsprzedać.

Co sie ponoc okazalo: ten sam model mogl miec matryce ips lub tn...:/

A to G502VT/GL502VT nie miał przypadkiem PLSa Samsunga bądź IPSa LG?
  • Odpowiedz
czytalem jakies recenzje asusow z tego przedzialu cenowego i jedni piali z zachwytu, inni - bleee


@taju: Asus wypuszcza z matrycami TN i IPS tylko z tej drugiej są zadowoleni
  • Odpowiedz
Jakies porady odnosnie uzywanych laptopow? Jakies fajne strony/sklepy? Kupilbym sobie jakas 15 cali za max 1k do klepania kodu na przerwach bo mam 17 cali i juz mnie denerwuje noszenie takiego czegos. Nie chcialbym wydawac na to duzo, bo uyzywalbym tego glownie w studbazie, wiec latwo rozwalic ale nie kupowalem wczesniej uzywek to nie wiem gdzie szukac.

#laptopy #laptop #outlet #komputer #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sprzedam #laptopy #laptop

Mirki, mam na sprzedaż uszkodzonego laptopa HP Pavilion DV6-2015SW. Podejrzewam, że padła grafika lub BIOS. Mogę sprzedać w całości, mogę sprzedać na części. Przed padem wymieniłem baterię (nowy zamiennik) i klawiaturę (kupiona razem z baterią). I jedno i drugie popracowało w sumie maksymalnie kilkanaście godzin. Po padzie wsadziłem nowy procesor, ale to nie on był problemem, także też do sprzedania funkiel nówka procek.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mirki kupiłem #laptop poprzez #pustulkowelaptopy i mam takie coś. Jakby smuga, niejednorodne podświetlenie w kilku punktach. Ciężko to zobaczyć na fotce ale podczas wyświetlania czerni jest mocno denerwujące. Co mam z tym zrobić? Odesłać czy to zostawić?
Wołam #laptopy #serwispc #naprawalaptopow
W komentarzu więcej zdjęć
Gacrux - Mirki kupiłem #laptop poprzez #pustulkowelaptopy i mam takie coś. Jakby smug...

źródło: comment_OQlk360PeAF9XzERX7qTBGPi9ucfOs9V.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gacrux:

podczas wyświetlania czerni jest mocno denerwujące

praktycznie każdy laptopowy IPS ma mniejszy bądź większy bleeding, więc może być lepiej, może być gorzej po wymianie na inną sztukę.
  • Odpowiedz
Mirki szukam laptopa dla żony, cena do około 2200 pln (z Vat).
Generalnie laptop(lub odczepiany tablet z windowsem) musi mieć około 11-13 cali, być bardzo lekki i poręczny, jak będzie ładny to jeszcze lepiej. Laptop będzie do Office + filmy + internet, myślałem o i3-i5 + 4gb ramu to fajne rozwiązanie...

Niestety większość fajnych jest poza zasięgiem finansowym, póki co wygrywa Macbook Air 11 (rok 2012)...
Co polecacie? znacie coś fajnie i
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam, jakiegoś laptopa tak do ~2300zł. Na razie wpadły mi w oko te dwa modele: Laptop Lenovo Z500 Touch i Laptop Lenovo Y500.
Od razu mówię, że nie szukam jakiegoś kombajna do gier, chce aby był on ze średniej półki. Czy warto inwestować w któryś z tych modeli co podałem powyżej? Może coś polecicie od siebie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #laptopy #laptop
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przejrzałem tę listę no i jak dla mnie to nie widzę tam żadnego szału. Większość z grafiką zintegrowaną i 4GB RAM'u (mówię tu o tych do 2000zł), czyli parametry takie jakie ma mój laptop za tysiąca


@dawid110d:
No niestety tak to wygląda laptopy z 940m chociaż mają wydajniejszy procesor od twojego procesora to wciąż niskonapięciowe i3, karta oczywiście jest wyraźnie wydajniejsza, jeszcze miesiąc temu można było wyrwać laptop z i5
  • Odpowiedz
Mirki mam problem z #laptop #asus. Urwał mi się zawias wraz z mocowaniem na klapie więc zmuszony byłem do wymiany obudowy matrycy, ramki i zawiasów. Właśnie jestem po 2h bojach, wszystko ładnie pięknie śmiga tylko jest jedno ale... Mianowicie przed wymianą zawiasów po zamknięciu klapy monitora wyłączał się sam ekran. Teraz mimo ustawień zasilania, uaktualnienia sterowników nic się nie dzieje. Jakiś pomysł? Skąd w ogóle laptop "wie"
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach