Zastanawiałem się ostatnio jak dużo zostało w naszym kraju kultowych Ikarusów serii 200. Wielu ludzi myśli, że już ich nigdzie nie ma i że są dalekim wspomnieniem z przeszłości i #gimbynieznajo. To oczywiście nieprawda - ja osobiście widze te autobusy codziennie w Katowicach. Nie da się ukryć że zostało ich niewiele - z tego co udało mi się znaleźć w całej Polsce jeżdżą wciąż liniowo 83 sztuki przegubowca (Ikarus
o.....d - Zastanawiałem się ostatnio jak dużo zostało w naszym kraju kultowych Ikarus...

źródło: comment_OreKMw0HGSraKobxXkjK4mECJrvrpRrb.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olddziad: mój ulubiony autobus. Przegub żyjący własnym życiem i królewskie miejsca na kole( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego Harmonijkowe drzwi. Gdyby nie Ikarus 280 to nie dojechałbym do liceum.
  • Odpowiedz
Mirki, polecicie jakiś sklep rowerowy w #kielce? Chciałbym kupić coś w miarę niedrogo (1200zł), ale też otrzymać dobre rady jaki rower dla mnie dopasować, żeby było dobrze :)

#rower
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matrioshq: Suport. Sklep rowerowy  
Adres: Henryka Sienkiewicza 53, Kielce
Telefon:41 344 59 29

W bramie tam gdzie Czekolada Club obok Saray Kebab.

Doradzą, dobiorą, wytłumaczą i sprzedadzą, polecam jako klient i właściciel Cube.
  • Odpowiedz
Mirki co się poruszają #auto i mają #prawojazdy wielka zagadka. W #kielce jest taki wyjazd na AL. Solidarności spod Exbudu, z odwiecznym problemem kto ma pierwszeństwo.
Pojazdy na zdjęciu satelitarnym są zaparkowane pod prąd na podwójnej ciągłej, zatem czerwone pojazdy chcąc wyjechać jak za strzałką - jadą pod prąd. Niebieski pojazd nie może jechać swoim pasem bo jest on zastawiony autami jadącymi pod prąd i nikt
svatco - Mirki co się poruszają #auto i mają #prawojazdy wielka zagadka. W #kielce je...

źródło: comment_uAVwlWbUcdGpgrRMbzdwIf8meykRet4f.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@svatco: nie mogę powiększyć, bo coś nie tak z moim PC, ale z tego co widzę to niebieski ma pierwszeństwo, bo porusza się swoim pasem ruchu. Zielony ma czekać do upadłego.

Byłem w podobnej sytuacji rok temu, jechałem swoim pasem, a nagle z naprzeciwka jechali ludzie non-stop pomimo tego, że była linia ciągła. Wiecie, każdy za każdym byle Janusz przejechał. W końcu po 2-3min się wkurzyłem, pojechałem prosto, stanąłem przed
  • Odpowiedz
  • 0
@raven4444: chodziłem do rostalskiego, tyle że ja biorę izotek więc już z grubej rury.
Dla mnie spoko, w gabinecie byłem zazwyczaj 3-5 minut, bez zbędnego p---------a.
Coś słyszałem że ma już nie przyjmować tam, więc musisz się dowiedzieć co i jak.

@sunsu-sun: nie proponował ci izoteku?
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: nie pamiętam gdzie się płaci ale wjeżdżając we wrześni i jadać do Łodzi płacisz 2 razy,
raz 18zł na kulczykowej a2 do Konina i później 10zł na państwowej autostradzie przy zjeździe w Strykowie (albo mniej jeżeli zjedziesz wcześniej)
  • Odpowiedz
Chcemy ze znajomymi wybrać się w długi weekend w Góry Świętokrzyskie (głównie dlatego, że są względnie blisko Wawy). Mamy plan dojechać do Kielc PolskimBusem i tutaj kończy się nasze planowanie xD Nie wiem gdzie wybrać nocleg aby było blisko do gór i szlaków (nie będziemy mieć samochodu aby dojechać), szczyty niby jakieś znalazłem, ale szlaki już niekoniecznie - ciężko nawet zaplanować trasę np. na Łysicę i z powrotem do ewentualnego noclegu, żeby
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Camel665: w Górach Świętokrzyskich ciężko jest zataczać pętle, bo tam nie ma aż tylu szlaków, góry są małe. Bez auta tym bardziej będzie wam trudniej. Kółeczko można zrobić z Nowej Słupi przez Łysiec do Świętej Katarzyny i wrócić Szlakiem Architektury Obronnej.
  • Odpowiedz
MotoMirki, znacie jakie rajdy, które są organizowane w południowej Polsce? Poznaj Podkarpacie i Poznaj Małopolske znam, jeżdżę a coś innego? kiedyś goście gdzieś z okolic #bielskobiala (?) mówili, że u nich też jakieś rajdy... chodzi oczywiście o rajdy krajoznawcze na #motocykle szosowe

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fib(1726) = 2307714449186454562047152747940763168154071886604363442122869143763507700547328659490200184996419165027218967239321208865815907824580129974511402740818679165703455274033142925371323792198117733852353807800943489193124179357659957676347346678027901844591383300056788055115740563927809601354679377918919318438708680553122550024252826020724051015639707082729359743

W 1726 roku biskup krakowski, Felicjan Konstanty Szaniawski, ufundował seminarium duchowne w Kielcach.

#ciagfibonacciego #kielce
Jako że to już drugi wpis o tym panu, to zakładam tag #felicjankonstantyszaniawskicontent
InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII - fib(1726) = 2307714449186454562047152747940763168154...

źródło: comment_UEvQYNhLinQpZrFjOLn5kjlKldmuKtA6.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@artur1792: Boisk szkolnych za to nie ma, a większość tych projektów to są boiska. Uważam że jest to coś innego, ciekawego i będzie korzystało więcej osób niż ten 1%.
  • Odpowiedz
@AstroMat: ty masz za to dobre argumenty ::D jest już planetarium i nikt o nim nie wie i nikt z niego nie korzysta :D ale tak, budujmy drugie, nowe :D a za rok pewnie będziesz pisał na wykopie " kielce wydały kilka milinów na planetraium którego nikt nie chciał i nikt z niego nie korzysta :D"
  • Odpowiedz