Mam dużą aplikacje napisaną w Angular + bootstrap + ngx-angular. Musze odświeżyć wygląd a dodatkowo dodać lepszy grid i parę nowych UI rozwiązań. Zastanawiam się nad wyborem Kendo UI lub DevExpress. Jakie są wasze opinie o DevExpress i/lub Kendo od Telerik dla Angulara? No chyba ze ktoś poleci coś innego.
O samej aplikacji to Web / PWA / Electron dla Win / Mac - głównie formularze / grid z danymi, wykresy itd.
@blyson: szczerze mowiac to czym dalej w las tym wiecej problemow z tym. Czasem dostosowanie tych kontrolek zeby byly tak jak chce biznes zajmuje wiecej niz przygotowanie od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirki pomóżcie w potrzebie. Jeśli ilość ankiet dobije fajnej liczby to wśród plusujących zrobię #rozdajo książki "Docker dla praktyków". Jak ktoś aktualnie pracuje w firmie, która korzysta z jakiejś praktyki tworzenia oprogramowania (CI/CD itd) to proszę o wypełnienie 2 minutowej ankiety.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdt93QFuBh5FRCsjzX83S2VD6KDN9A-xYZy2oMbyL2igVLekA/viewform
#programowanie #programista15k #webdev #csharp #javascript #php #python #dotnet
Pobierz xGreatx - Mirki pomóżcie w potrzebie. Jeśli ilość ankiet dobije fajnej liczby to wśró...
źródło: comment_1588422706eO6fxpuGiWCmWkIIpfx1hz.jpg
while(n!=n){


@Skim25:
Skisłem xD
Musisz porównać z poprzednią.
Poprzednią wrzucasz sobie w inną zmienną:
var poprzednia=-1;
var n=-2;
while(n!=poprzednia){
poprzednia=n
n = Math.floor(Math.random()*10)+1;
document.write(n);
}
Da się to krótszym kodem, bez dodatkowej zmiennej, ale ten zrozumiesz.
@deryt: Teraz działa, wykasowałem linijkę: poprzednia = n;.


@Skim25:
##!$%@?
NIE, teraz nie działa.
Na #!$%@? kasujesz najważniejszą linijkę?
Teraz działa "dopóki nie wylosuje liczby którą wylosował jako pierwszą".
(dlatego skończył po "6", bo na początku była "6")
A w zadaniu było "dopóki nie wylosuje dwóch takich samych liczb pod rząd".
(poprzednio na końcu są dwie "9" czyli git)
Tu trzeba użyć ifa, bo są dwa różne koszyki, więc bez ifa się nie da.


@deryt Da się. Można indeksować tablicę dwóch koszyków za pomocą reszty z dzielenia i będziemy mieli pięknego jednolinijkowca. ;)

@Skim25 Patrząc na Twoje pytania i motanie się od jednego rozwiązania do drugiego tylko dlatego, że ktoś je zaproponował, zastanawiam się czy w ogóle próbujesz zrozumieć to, co robisz? Rozpoczynanie nauki programowania zawsze jest wyzwaniem, bo trzeba "zaskoczyć".
@deryt Da się. Można indeksować tablicę dwóch koszyków za pomocą reszty z dzielenia i będziemy mieli pięknego jednolinijkowca. ;)


@selenita66:
Chciałbym pisać kod tak aby wpadać na to. Ify są dość procesożerne.

var sumy= new array();

while(abs(sumy[0]-sumy[1])<10){

q = Math.floor(Math.random()10)+1;

sumy[q%2]+=q;

}

write(...);

Fajne.

OP: nie patrz na to xD
#javascript
moze mi ktos wytlumaczyc co tu sie dzieje ?

var keys = params instanceof Object ? Object.keys(params) : []; // Object keys to array 'keys'

if (keys.length) {
for (i = 0; i < keys.length; i++)
System.log(keys[i] + "=" + params[keys[i]])
}

ustawia ktos zmienna keys. po prawejs tronie ma ternary operation TEST ? cojesliprawda : jesli_falsz
wiec : params instanceof Object co tu sie dzieje, nie wiem jak
var keys = params instanceof Object ? Object.keys(params) : []; // Object keys to array 'keys'


@oink_oink: Srawdzasz czy params jest obiektem (params instanceof Object ?), jeśli tak to do var keys zwrócisz tablice kluczy tego obiektu (Object.keys(params)), jeśli nie przypisujesz do var keys pustą tablice (: []).
@schriker: troche mi zajelo zbey to ogarnac, bo to chodzilo o to ze nie wszystkow JS jest obiektem, bo typ primitywny nim nie jest, no i dlatego ten koles to sprawdzal, dla kogos kto dopiero zaczyna te tlumaczenie wlasnie ciezko jest zrozumiec ;) ale dzieki i tak
Mam pytanie odnośnie testów jednostkowych/integracyjnych. Robię test integracyjny komponentu listy (dodawanie elementu, usuwanie, wyświetlanie danych z api mocka). Czy jest sens pisać test jednostkowy reduxowego reducera, który odpowiada za logikę biznesową tego komponentu? Test integracyjny sprawdza już wszystko, a więc jeżeli ów test wykona się poprawnie to mam pewność, że reducer również działa poprawnie. Drugie pytanko jakie mam, to czy testy integracyjne mogą być długie, testujące kilka funkcjonalności, czy lepiej podzielić na
@Sakuy: cóż, w teorii testy integracyjne powinny testować czy 2 w pełni otestowane jednostkowo komponenty mogą zawieść gdy współpracują razem, stąd nie powinny one duplikować jednostkowych, a testować to, czego jednostkowe nie pokryją. Niestety brak mi wyobraźni żeby wymyślić jakikolwiek życiowy przykład gdzie otestowane w izolacji komponenty mogłyby zawieść gdy się je zepnie (oczywiście życiowy z kodu, nie mówię tutaj o tagu #2testyjednostkowe0integracyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
#javascript
moze ktos mi pomoc zrozumiec czemu tak ktos rozwiazal zagadke 'jak wyswietlic wlasciwosc i i metody ' obiektu ?
Ja chcielem to zrobic przez .Keys ale to mi nie zadzialalo
w dokumentacji mam napisane ze ten JS to : vRO JavaScript engine supports only ECMAScript 5 (ES5)

Dopiero zaczynam z js, i nie powiem ale sie zgubilem teraz.
mam obiekt np.
var myvm = vms[0];

No i teraz chcialbym wiedziec jakie
No i teraz chcialbym wiedziec jakie ma wlasciwosci zeby wiedziec jak sie do niego dobrac etc.


ES5

@oink_oink:
var obj = { prop: 'haha', prop2: function() { console.log('haha') }, prop3: 'costam' }

for (var key in obj) {
if (obj.hasOwnProperty(key)) {
var value = obj[key];
console.log(key, ' : ', value);
}
}
#mstarzecnews #webdev #programowanie #nodejs #javascript #go #rust #it #bash #aws #apple

JS:
Dekompilator wasm - https://v8.dev/blog/wasm-decompile
Jak pisać moduły w rust używając napi - https://blog.logrocket.com/rust-and-node-js-a-match-made-in-heaven/

Golang:
Golang oczami programisty Rusta - https://dzone.com/articles/early-impressions-of-go-from-a-rust-programmer
Idiomy programistyczne - przykłady w Go, Rust, Python, c, lua, kotlin, scala, perl itd itd itd - https://www.programming-idioms.org/about#about-block-all-idioms

Cloud:
Uruchom swoja aplikacje za darmo - lista dostępnych darmowych serwisów (hosting, backend, db) troche dziwne ze nie ma
Siema, jeżeli dobrze ogarniam flexboxa, to opłaca mi się robić stronę internetową z wykorzystaniem frameworka Bootstrap, czy lepiej to robić w czystym flexsie?

Nie wiem czy napiszę teraz jakąś głupotkę, ale gdzieś słyszałem, że przed pojawieniem się flex-boxa strony budowało się głównie za pomocą floatów, ewentualnie właściwości position. Było to jednak dość problematyczne, bo trzeba było się trochę "nagimnastykować", aby zrobić dobrą, responsywną stronę. Potem na ratunek przyszedł Bootstrap, który był właśnie
@Veni: poleć mu jeszcze przepis na zupę pomidorową. Przecież *nie o to pytał*.

@maciorqa: z mojego doświadczenia wynika, że o ile strona/aplikacja nie jest projektowania ewidentnie pod bootstrapa (albo jakiś inny framework ui), to zazwyczaj lepiej ją pisać od zera. Bootstrap jest fajny do prototypowania, kiedy nie zależy ci na customowym wyglądzie a chcesz szybko osiągnąć jakiś w miarę estetyczny efekt. W przeciwnym razie będzie cię bolało, że narzuca dość
◢ #unknownews

Kolejne zestawienie jest już gotowe - ważna uwaga: hasło dostępowe dla patronów zostało zmienione (nowe jest dostępne na patronite).


1) Pamiętacie Liero? grę z uzbrojonymi po zębu robakami. Powstała wersja webowa.
https://www.webliero.com
INFO: niektórzy opisują tę grę jako 'Wormsy w czasie rzeczywistym'. Koniecznie zdefiniuj sobie klawisze np. do używania liny ninja.

2) Jak grać w gry PLANSZOWE ze znajomymi przez neta? Kompletny poradnik wraz z linkami do gier, w
Pobierz imlmpe - ◢ #unknownews ◣

 Kolejne zestawienie jest już gotowe - ważna uwaga: hasło ...
źródło: comment_1588164661NSmYXbO213rLDZknSaJExQ.jpg
@Lewo: ja jestem z reguły na EAP ale i tak mam wykupione ALL PRODUCTS PACK.
JetBrains robi mega robotę za którą należy im się uczciwie zapłacić, szczególnie, że ceny licencji indywidualnych są śmieszne, bo wszystkie produkty na rok w 3 roku to tylko 149 EUR.
Pierwszy rok z reguły idzie wyrwać na jakiejś mocnej promce, drugi już ma 20% zniżki.
Kilka tygodni temu kolega @Mewtwo dodał tutaj fantastyczny zestaw ikon na licencji MIT których sam używam. Jedyne czego mi brakowało to zestaw komponentów do Reacta wrappujący te ikonky. Tak więc korzystając z wolnej chwili stworzyłem własny.

Wprawdzie przez ten czas ktoś już napisał inny, ale mój jest napisany w pełni w TS, i podpowiada ikonki przy wpisywaniu w IDE, tak więc jak dla mnie. killing feature xD

Gdyby ktoś potrzebował, bierzcie