@NemoEst: to, że będzie zmieniona ustawa o IPN i ustawa lustracyjna to pewnie kwestia czasu.

Myślę, że dla ułatwienia procesu oraz jego przyspieszenia bliżej nieokreślona większość parlamentarna powinna też przyjąć ustawę o Bolku gdzie raz na zawsze wyjaśniłoby się, ze LW to Bolek.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lazynmb: predzej znajdziesz kogos co powie ze podpisał współpracę ale tak dla pozoru bo nie wspolpracowal, albo ze wielu podpisywalo tylko a nie wspolpracowywali itd
  • Odpowiedz
@marianbaczal: Które państwa bloku wschodniego zdołały przeprowadzić pełną lustrację po przemianach 89-90 - proszę por. dokonania krajów postkomunistycznych z sytuacją w Polsce; dlaczego w naszym kraju nie otwarto archiwów na oścież? W jaki sposób powinno być to przeprowadzone (oczywiście zdaniem wykopkowego wolnorynkowego jurysty, bo pewnie nie ma idealnego rozwiązania)?
  • Odpowiedz
Kto by pomyślał, że wykop wpłynie na polityczną historie polski.
Dzięki naszej społeczności i aktywności @lechwalesa na Mirko, ała sprawa z #ipn nabrała rozpędu.
Być może wyjaśni to wiele spraw historycznych, powiązać z SB itd.
Gdyby nie my nie było by tej całej #afera i bez nas światowe media nie pisały by o #bolek itd.
#wykopobalasystem #rewolucja #wykopcsi #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vanity: Jestem tego samego zdania. Trzeba poczekać na opinię ekspertów, dać możliwość obrony Lechowi Wałęsie, który teraz sam trochę nakręca atmosferę spontanicznie komentując wydarzenia. Jednak wypok juz wydał wyrok.

Nigdy nie będziemy mieć pewności co do prawdziwego przebiegu wydarzeń z okresu transformacji ustrojowe.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem dokumenty z domu Kiszczaka to może być bait. O ile dokumenty Wałęsy mogą być prawdziwe, to reszta tych dokumentów może być niezłą miną dla obecnego rządu. Na ich miejscu byłbym bardzo ostrożny. Może to brzmi jak teoria spiskowa, ale służby rosyjskie czy amerykańskie pisząc scenariusz robią to na dziesiątki lat, a nie na kilka. Także nawet 20 letnie autentyki mogą zawierać fałszywą treść, by kiedyś wypłynąć i skompromitować naiwny rząd.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wołam pomysłodawcę

@Pancernik-Kulowaty_1

Proszę narysować Lecha Wałęsę pośród lawirujących teczek i donosów siedzącego na skrzynce wódki, trzymającego w dłoniach dwie oranżady. Jako tło dla Leszke proszę zastosować "25 lat wolności". Jednak to nie wszystko, Leszke jest tak na prawdę sędzią, a więc ma togę. Po jego lewej znajdują się roszczeniowe i wściekłe grupy zawodowe: lekarze, górnicy i nauczyciele. Natomiast po prawej ekipa rządząca i politycy z sejmu, oraz czołowi publicyści m.in.
  • Odpowiedz