Zainteresowany zachwalaniem IntelliJ IDEA postanowiłem wypróbować to boskie jedyne prawilne IDE - w wydaniu Android Studio. Poniższe spostrzeżenia to moja subiektywna opinia oczywiście, wyklarowana po kilku dniach. Od IDE oczekuję intuicyjnej obsługi, a nie konieczności siedzenia w instrukcjach i tips&tricks (do czego zresztą już kilkakrotnie zostałem zmuszony).

Moje spostrzeżenia co do tego cudownego IDE:

- "żarówka" z hintami wyskakująca jak dla mnie - w losowym czasie, w losowych miejscach. Intuicyjnie wyrobiłem sobie nawyk skakania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- Mordęga z parametrami metod. Do dziś nie wiem jak zobaczyć możliwe przeładowane wersje metody/konstruktora (dramat).


@hbpitero: Ctrl + P

- "żarówka" z hintami wyskakująca jak dla mnie - w losowym czasie, w losowych miejscach. Intuicyjnie wyrobiłem sobie nawyk skakania do linii, gdzie mam brak importu czy inny problem do "szybkiego" rozwiązania przez hinta, i czekania 100 lat aż MOŻE łaskawie wyskoczy ta
  • Odpowiedz
@sebpot: Dodaj, ƶe najtańsza wersja to $100 na pół roku. Testowałem z 100% funkcjonalnym trialem i wcale VAX mnie ne poraził w stosunku do QtC. Tylko debugger zdecydowanie lepszy w VS.
  • Odpowiedz
#phpstorm #jetbrains #php #ide

Cześć mireczki, da się w phpstormie ustawić tak formatowanie kodu jak w visual studio ? Tzn po przejściu do nastepnej linijki, ta linijka z której się przechodzi zostaje sformatowana (tzn wstawiane są spacje pomiędzy nawiasy itp.)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk4s:

Ja właśnie włączyłem. Pierwsze wrażenie fajne - cała instalacja i odpalenie projektu w minutę. Myślę, że dziś spróbuję i dam znać jakie wrażenia :)
  • Odpowiedz
@mk4s:

Na razie pozytywne odczucia. Raczej nie lubię, jak IDE jest kombajnem, który robi wszystko, a raczej używam IDE jako wygodnego edytora tekstowego z wygodnym drzewem i podświetlaniem składni + kilka podstawowych opcji. W tym light table jest dobry, no i jest bardzo lekki. Więc dam mu dłuższą chwilę, bo nie bylem przywiązany do żadnego innego IDE (nie licząc Rubymine'a - ale nie chce mi się płacić :) ).
  • Odpowiedz
Po ostatnich zabawach z phpStorm(niszczy wszystko, tylko drogi ;_;), teraz przyszła kolej na zabawę z #cpp i muszę przyznać, że #qt wraz ze swoim qtCreatorem robią świetną robotę.

Jak ktoś szuka IDE do Cpp to qtCreator bardzo. Szybko, łatwo, miło i przyjemnie. Podpowiada, koloruje składnie(nawet całe bloki wyznacza), współgra z git. No syćko jest.

#programowanie #ide #polecam
anonim1133 - Po ostatnich zabawach z phpStorm(niszczy wszystko, tylko drogi ;_;), ter...

źródło: comment_HZaONAEm9PsxvgqOk6n3CneuvkK1u2N2.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po napisaniu kilkudziesięciotysięcznolinijkowego projektu w PHP używając Notepada++, stwierdziłem, że warto go zmienić na coś innego (o ile nie jest już dla mnie za późno). Co polecacie?


[ #php | #programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) | #ide ]
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdy Eclipse nawala po raz kolejny, po raz kolejny poszukuję alternatywy ;f

(próbowałem 3.8 i tego nowego czwartego też)

Co polecacie, co obsłuży mi ładnie PHP, zapewni jakieś podpowiedzi, pokoloruje całość ładnie? Miło by było jak by chciało też zająć się gitem.

(git
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już zaczynam żałować, zadziwia na każdym kroku. Działa szybko i stabilnie. A ficzerów ma takich, że nawet nie sądziłem, że ktoś o tym pomyśli. Ciągle odkrywam coś nowego, miazga.
  • Odpowiedz