Używam #netbeans. Zastosowanie: webdeveloperka. Czy warto (i dlaczego) przesiadać się na #phpstorm? Jak z obsługą #sql (np. konsola SQL, edycja tabel, widoków etc), #git, #svn? #php #ide.
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

singollo
- 1

Psychopatologia_stosowana
- 1
@singollo: warto przesiąść się z #php

nitrotoxin
- 0
svn działa bez problemu nawet lepiej niż w NB, świetna jest integracja z popularnymi "issue trackerami". Możesz podpiąć tracker, wybrać taska z poziomu IDE a później wszystko samo się przygotuje do pracy nad taskiem, zmiany wykonane w ramach taska wyodrębni do osobnego changeset'a z którego możesz zrobić commita lub patcha. Przed commitem masz możliwość sprawdzenia jakości kodu za pomocą narzędzi wbudowanych lub phpMD/CS etc. Obsługa SQL'a jest także, podgląd tabel, zapytania manualne,
- 1
10
Oficer BOR ranny po eksplozji w Afganistanie

W wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w Afganistanie ranny został oficer Biura Ochrony Rządu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował w czwartek rzecznik prasowy BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz.
z- 0
- #
- #
- #
- #
Panowie, zmieniłem sobie skórkę w Eclipsie na Dark Juno i byłoby idealne, gdyby nie pewien mankament. O ten: http://makeshot.net/i/e6aac56
Wie ktoś jak to rozwiązać? Pojawia się tylko w tym jednym projekcie przy większości plików, nie mam pojęcia o co chodzi.
#eclipse #java #programowanie #ide
Wie ktoś jak to rozwiązać? Pojawia się tylko w tym jednym projekcie przy większości plików, nie mam pojęcia o co chodzi.
#eclipse #java #programowanie #ide
- 1
#eclipse #ide #programowanie
Znacie może skrót w Eclipse, dzięki któremu możliwe jest wyszukiwanie wśród metod dostępnych dla danego obiektu? Pamiętam, że robiło się ctrl+spacja i jakaś kombinacja. Wiem, że takie coś jest bo w jakim tutorialu ktoś podawał, ale za chiny nie mogę tego znaleźć. A czasami może oszczędzić dużo czasu.
Znacie może skrót w Eclipse, dzięki któremu możliwe jest wyszukiwanie wśród metod dostępnych dla danego obiektu? Pamiętam, że robiło się ctrl+spacja i jakaś kombinacja. Wiem, że takie coś jest bo w jakim tutorialu ktoś podawał, ale za chiny nie mogę tego znaleźć. A czasami może oszczędzić dużo czasu.
@siemanko: ctrl+spacja to uzupełnianie kodu. Więc jak napiszesz mójObiekt. i wciśniesz ctrl+spację to Ci wyświetli listę podpowiedzi.
Można też włączyć podręczny widok "outline" z metodami i polami: Ctrl+O
Można też włączyć podręczny widok "outline" z metodami i polami: Ctrl+O
- 3
- 8
Jak ja nie znoszę dowiadywać się o fakcie, że jakiś programista nie widzi świata poza #vim.em. Z mojego doświadczenia wynika, że ilekroć (no może w 80% przypadków) ktoś korzysta w Vima, to tak naprawdę nie potrafi debugować kodu. Wniosek: używasz Vima? W takim razie na 80% debugujesz printfami szukając ich w logach jak małpiszon, zamiast się zabrejkować jak człowiek, albo wstawić conditional breakpointa z wypisaniem komunikatu, bez zbędnej modyfikacji
- 6
@noisy: Ja bym tego IDE nie nazwał. Po stokroć "hakerstfa", po zerokroć usability.
Biorąc pod uwagę wszystkich dotykających np. C++, pewnie się okaże, że < 1% to zawodowi programiści, a 99% studenty albo osoby z doświadczeniem maks paromiesięcznym.
Szansa, że na zawodowym programiście vim zrobi wrażenie - zmierza do
Biorąc pod uwagę wszystkich dotykających np. C++, pewnie się okaże, że < 1% to zawodowi programiści, a 99% studenty albo osoby z doświadczeniem maks paromiesięcznym.
Szansa, że na zawodowym programiście vim zrobi wrażenie - zmierza do
- 4
@noisy: To mało znasz prawdziwych programistów. Ogólnie to Vima uznaję za zajebiste narzędzie, ale nie dla wszystkich. Jeśli się go nauczysz go i umiesz się nim posługiwać.
@hbpitero: Vim jest bardzo użyteczny, gdyby tak nie było to GH/Thouthbot/etc. nie używali by Vima. On jest zajebiście wygodny - o ile go umiesz.
@hbpitero: Vim jest bardzo użyteczny, gdyby tak nie było to GH/Thouthbot/etc. nie używali by Vima. On jest zajebiście wygodny - o ile go umiesz.
Zawsze jak dostaje w łapy jakieś IDE oparte na Eclipse, to k----m niebieska mnie chlasta. Jak to jest uber wolne to ja nie.
#eclipsessie #ide #programowanie
#eclipsessie #ide #programowanie
- 13
@AlteredState: eclipse'a szanuj synu
Komentarz usunięty przez moderatora
#ide #programowanie #byloaledobre
Ciekawy koncept na środowisko graficzne -> Light Table. Dokumentacja cały czas pod ręką.
Ciekawy koncept na środowisko graficzne -> Light Table. Dokumentacja cały czas pod ręką.
@anonim1133: gdyby autor skupił się bardziej na pythonie aniżeli clojure & scala to wtedy dałoby się zastąpić Sublima nim, niestety obecny do niczego się nie nadaje :( (a szkoda, bo miałem ochotę nawet wspomóc gościa na kickstarterze).
- 1
To ja tu jakieś lessphp cuda wianki a netbeans 7.4 kompiluje less i saas przy zapisie.
Owszem na windowsie są programy do tego, chociaż i tak muszą sprawdzać czy plik został zaktualizowany, ale pod linuxem żadnego prawilnego rozwiązania nie było a tu proszę.
Moje życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo ;D
#webdev #ide #preprocessor #less #saas #hurra
Owszem na windowsie są programy do tego, chociaż i tak muszą sprawdzać czy plik został zaktualizowany, ale pod linuxem żadnego prawilnego rozwiązania nie było a tu proszę.
Moje życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo ;D
#webdev #ide #preprocessor #less #saas #hurra
- 1
@nvll: oczywistą oczywistością jest, że windows nadaje się tylko do testowania niszczarki ;) Ale fakt faktem osobiście znam "kodera" ale nawet też jednego kodera, którzy na tym pracują. Nie wiem jak. Nie wiem dla czego. Nie wiem po co. No ale jednak.
Osobiście nie wyobrażam sobie jakichś p------------h kafelków. Nie ma zabrzmieć jak szpan, ale 90% rzeczy szybciej i łatwiej wykonuje się z konsoli a piękne gui (choćby gnome3) cieszy
Osobiście nie wyobrażam sobie jakichś p------------h kafelków. Nie ma zabrzmieć jak szpan, ale 90% rzeczy szybciej i łatwiej wykonuje się z konsoli a piękne gui (choćby gnome3) cieszy
- 0
@plushy: no dobra, ale może jeszcze dorzućmy czyste c i kodowanie mikrokontrolerów przyy webdev :) Odwróćmy sytuację i postawmy wykop na Glue ;)
- 3
#programowanie #ide #python
Jakie polecacie IDE do programowania w pythonie (WIndows)? Może jakaś dystrybucja Eclipse skierowana pod Pythona lub Python tools z MVS 2013 Preview
Jakie polecacie IDE do programowania w pythonie (WIndows)? Może jakaś dystrybucja Eclipse skierowana pod Pythona lub Python tools z MVS 2013 Preview
Komentarz usunięty przez autora
- 7
@Wandsbeker: plus za tagi
- 2
#webdev #ide #pytaniedoeksperta
jakie ide mi bezproblemowo otworzy plik .js z 20tys. linii kodu? czym nie próbuję wszystko się ślimaczy przy każdej zmianie
jakie ide mi bezproblemowo otworzy plik .js z 20tys. linii kodu? czym nie próbuję wszystko się ślimaczy przy każdej zmianie
Komentarz usunięty przez moderatora
@entrop: vim
- 6
Mirki, jakiego używacie IDE / edytora do nie-języka-programowania-PHP?
#php #programowanie #heheszki #ide #pieselpyta
#php #programowanie #heheszki #ide #pieselpyta
- 1
#ide NARA
@jascen: Masz tydzień na spłatę siana, pozdrówka, NARA
@WlasciwosciBetonu: Wg teledysku to do jakiegoś kolesia mówi "Masz tydzień..."

- 1
#ide spac
Dobranoc mikroby #ide
@BartoszCoyote: Dobranoc.
konto usunięte via Android
- 3
chodzi mi o kompilator nie do aplikacji dla androda, tylko chodzący na androidzie
@japer: istnieje coś takiego? o.O
mam ochotę na coś niezdrowego z KFC #ide
idę ćwiczyć #ide



















