I po Hobbicie #hobbit Fajny film, chociaż część scen wyglądała jak żywcem wzięte z LotRa... :P No i scena z trollami nie zgadzała się z książką : / Ale i tak fajny. #luxikapproves
Moje odczucia są następujące, krótka nota dla filmu 8/10 ale technologicznie majstersztyk... I zgadzam sie z negatywnymi opiniami, osobie ktora nie miala za wiele do czynienia z obrazem na TV mającym wiecej niż 400Hz obraz może wywołać mdłości. Ja jestem przyzwyczajony do ilosci klatek 40+ więc adaptacja do środowiska byla jakkolwiek bardzo łagodna. Moim zdaniem 3D powinno isc w parze wlasnie z taką
@Shewie: 48FPS 3D cudo. Ale jak już pisałem w jednym ze znalezisk - pierwszy seans oglądałem z efektem obróconych okularów dzięki Cinema City :) Czekam na rozpatrzenie reklamacji.
Wróciłem z seansy 3D 48 klatek, i nie polecam. 48 klatek wygląda dziwnie, w wielu momentach film wygląda na przyspieszony, postacie poruszają się jak w jakiś skeczach z benny hillem. 3D też słabe w momentach akcji rozmaz się rozmazuje i mało co widać, podobnie było na avatarze.
@Siwariusz: A mi się podobało. Coś innego. Fakt, że wyglądało "dziwnie" ale pewnie kwestia przyzwyczajenia. Coś pomiędzy teatrem, serialem a grą komputerową. Przez zbytni realizm wydaje się nienaturalne.
Standardem powinno być tak naprawdę 72 klatki na sekundę, gdyż nawet przy 48 było widać szarpanie. No ale muszą wypromować najpierw 48, żeby później sprzedać nową "rewolucję". Następny krok na jaki czekam do polepszenie przestrzeni barw w kinie domowym. Pewnie dadzą przy
własnie do pirackiej zatoki wpłynął statek z hobbitem na pokładzie, dużo ludzi krzyczy, ze może być dym z tego. sadzicie ze mogą być z tego powodu jakieś konsekwencje natury prawnej? #hobbit #prawo
Wiedziałem, że coś było nie tak! Dziękuję producentom okularów 3D, bo pewnie w nich był problem - odwrotna polaryzacja! Katowice - Silesia 19:00 28.12.12, czy ktoś jeszcze doświadczył nieprzyjemności z rozmytym obrazem? A wystarczyło podobno obrócić okulary...
@WilkBardzozly: bo PJ postanowił zrobić solidny film z bajki dla dzieci. Hobbit to bajka z czasów kiedy Tolkien jeszcze nie umiał pisać, dlatego PJ dodaje elementy z innych powieści o śródziemiu uzupełniające fabułę Tam i z powrotem. Ja tez trochę zawiodłem się klimatem, ale nie zawiodłem się widokami, charakteryzacją i realizacją, a to właśnie porwało mnie najbardziej w LOTR :)
ciekawi mnie jak Hobbit wygląda z perspektywy osoby, która nie czytała książki. dobra, przeszli kawał drogi, widzą górę z daleka, smok się budzi i koniec filmu. nie mógłbym teraz czekać rok, a później jeszcze pół roku żeby dowiedzieć się jak kończy się ta historia :|