Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chciałem wymienić wiekowy amplituner kupiony chyba w 2004 roku, ale widzę, że ceny nowych teraz #!$%@?ło :/ Obecnie mam Pioneera VSX 915. Brakuje mi w nim głównie BT lub WiFi żeby się łączyć bezprzewodowo. Może jakiś fajny transmiter wpinany do gniazda słuchawek lub coś podobnego? Tak żeby za dużo nie tracić na jakości dźwięku.

Chyba, że za około 1000 zł kupie coś z BT wbudowanym? Ten ma swoje lata i kilka rzeczy już się sypie :/ Potencjometr od głośności robi co chce i nie da się go dostać (trzeba by dobrać zamiennik), a pilot to niemal śmietnik bez szans na nowy.
#audio #amplituner #hifi oraz #elektronika bo może ktoś wie co z tym potencjometrem można zrobić ewentualnie.
  • 7
  • Odpowiedz
Może jakiś fajny transmiter wpinany do gniazda słuchawek lub coś podobnego? Tak żeby za dużo nie tracić na jakości dźwięku.


@Alchemik88: ale w którą stronę Ty chcesz ten dźwięk przesyłać?

Chyba, że za około 1000 zł kupie coś z BT wbudowanym? Ten ma swoje lata i kilka rzeczy już się sypie :/ Potencjometr od głośności robi co chce i nie da się go dostać (trzeba by dobrać zamiennik), a pilot to
  • Odpowiedz
@Alchemik88: czyli chcesz od laptopa do amplitunera, ok. To tego nie podpina się do gniazda słuchawek. Ono służy do odsłuchu a nie do wysyłania dźwięku. W amplitunerze masz gniazda z tyłu np CD, Tuner, DVD itp itd. Zwykłe chinche i tam wpinasz taki adapter. Koszt adaptera to od 50 do 200,- zalezy jaki Ci pasuje. Natomiast z amplitunerów to:
Onkyo 656 - cena do 1500,- sprzęt 7.1, Obsługa 4K, Dolby Atmos,
  • Odpowiedz
Oczywiście możesz szukać nowszych modeli np pioneer VSX-933 czy 931, nie pamiętam który był po 930, musisz sprawdzić.
  • Odpowiedz
Denona nie kupisz raczej ale jakbyś szukał to modele x1400 i w górę czyli 1500, 1700, albo x2300, x2400 itp.
  • Odpowiedz
czyli chcesz od laptopa do amplitunera, ok. To tego nie podpina się do gniazda słuchawek. Ono służy do odsłuchu a nie do wysyłania dźwięku. W amplitunerze masz gniazda z tyłu np CD, Tuner, DVD itp itd.


@ksiak: faktycznie :/ nie wiem co mi się ubzdurało z tym gniazdem na słuchawki.

Zaraz posprawdzam co podrzuciłeś :)
  • Odpowiedz