Wpis z mikrobloga

Mam podłączone do Marantza CR-612 (inaczej on jest oznaczany jako Melody X) kolumny Wilsona EL-4. Wszystko grało pięknie przez ostatnie 3 lata, ale odd kilku dni mam mały problem po podłączeniu czegokolwiek po wejściu Analog In. Głośniki zaczynają buczeć po czym idzie ogromny pisk. Pisk / buczenie jest tak samo głośne jak ustawienie głośności. Zmieniłem kabel bo myślałem, że to jego wina. Niestety problem dalej występuje.

Problem nie występuje jak odpalam dźwięk cyfrowo np. z biblioteki plików / radia internetowego / spotify.

Co ciekawe problem potrafi przestać się pojawiać po kilkukrotnej zmianie źródła z np. Internet Radio / CD na Analog In. Macie jakiekolwiek pomysły co to może być?

Problem jest niezależny od analogowego źródła dźwięku. Próbowałem puszczać dźwiek z 2 laptopów czy komórki. Bez podłączenia kabla do jakiegokolwiek źródła dźwięk pisku / buczenia jest dokladnie taki sam jak po wpięciu w urządzenie.

Coś z torem analogowym już wewnątrz wzmacniacza?
#hifi
  • 3
@Radysh: No wlaśnie próbuje się zastanowić skąd to się mogło wziąć. Czy mogę coś jeszcze zrobić w domowym zaciszu żeby to spróbować ogarnąć czy najlepiej oddać do serwisu bo to coś wewnątrz wzmacniacza i bez większej ingerencji się nie obędzie?
@Darth_Gohan: Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia.
Wziąłbym wzmacniacz i podłączył gdzieś indziej z innym źródłem i przetwornikami.
U kumpla czy w garażu...

Żeby wykluczyć czynniki zewnętrzne.