Wpis z mikrobloga

#hifi #kinodomowe #audio #audiofile
Mam od lat RX-V485 z dwoma kolumnami więc chodzi na stereo. Muzyka, filmy, streaming - generalnie spoko jest.
Jestem lajkonik jeżeli chodzi o jakieś dolby, atmosy i inne systemy dźwięku. Zastanawiam się, czy jest sens dołączyć tylko głośnik centralny przede wszystkim na ścieżkę dialogową? I jeżeli jest sens to jak ten sprzęt podłączyć, żeby ścieżka dialogowa szła centralnym a reszta na dwa boczne głośniki?
  • 8
sens żaden. Pobawisz się chwilę i wyłączysz.

Kiedyś miałem #!$%@? w temacie dźwięku min. dookolnego.

Fajne na kilka dni. Potem tylko #!$%@?.


@Radysh: xD

Jestem lajkonik jeżeli chodzi o jakieś dolby, atmosy i inne systemy dźwięku. Zastanawiam się, czy jest sens dołączyć tylko głośnik centralny przede wszystkim na ścieżkę dialogową? I jeżeli jest sens to jak ten sprzęt podłączyć, żeby ścieżka dialogowa szła centralnym a reszta na dwa boczne głośniki?


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: Dzięki za rady. Suba nie kupię. Wystarczy mi z głównych basu a poza tym lubię za bardzo i więcej słucham muzyki niż oglądam. :)
@Radysh
Generalnie wychodzi na to, że na spokojnie mogę pozostać w stanie "chcę kupić".
Wystarczy mi z głównych basu a poza tym lubię za bardzo i więcej słucham muzyki niż oglądam. :)


@worm_nimda: jedno z drugim nie koliduje. Wręcz przeciwnie jak masz suba, to wtedy robisz na kolumnach odcięcie i to on się zajmuje "ciężką" pracą. Zobacz sobie sam ile W masz amplitunera dostępne na kolumny a ile subwoofer daje na jeden tylko głośnik i jakiej on jest wielkości. Tutaj fizyka robi swoje. Ostatecznie zrobisz