Chcę zrobić prosty plakat informacyjny i potrzebuję do tego programu. Paint jest wystarczający dla mnie jeśli chodzi o edycję grafiki, ale zbyt prymitywny do edycji tekstu. Jaki program polecicie?

#paint #grafika #komputery #windows
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Graficzne Mirki, help. Chcę kupić różowej tablet graficzny. Znajomy ma akurat jakiś na opchniecie, nazywa się Artisul 0610 pro. Działa to jako-tako, ale dwie rzeczy rujnują mi zdrowie, nie wiem na ile to kwestia tego modelu akurat, a na ile przypadłość tabletów.

1. Czułość wydaje się być randomowa. Załóżmy że rysuje prostokąt. Raz jest tak że tapniecie zaznacza wierzchołek, innym razem robię tap i mam już narysowane trzy prostokąty.
2. Obszar roboczy jest duży,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może to kwestia wprawy, nauczenia się jak mocno naciskać, żeby było w sam raz.


@Gorejacy_krzak_agrestu: Nawet kąt pod jakim trzymasz piórko ma znaczenie.

Bo w sumie tablet z rysikiem chyba powinien działać jak taka bardziej czuła myszka?


Myszka na wypasie. Tablet w przeciwieństwie do myszki odczytuje siłę nacisku. W Affinity w opcjach np. pędzla możesz ustawić czy tablet ma odczytywać tylko tor ruchu, czy również nacisk (Pressure).
  • Odpowiedz
Czy znalezienie pracy zdalnej w branży grafiki komputerowej by osiągnąć taki mój cel najbliższy pułapu zarobków (2500eur netto/m), jest w ogóle możliwe, czy (statystycznie) - większość obywateli zachodu tyle nie zarabia i to gruszki na wierzbie i czcze marzenie? Z tego co widzę na internecie średnie zarobki oscylują gdzieś koło tego. Czy ktoś z was robi tyle (lub więcej), z etatu czy freelance'u i mógłby się wypowiedzieć? Wiadomo, doświadczenie doświadczeniu nie równe,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Możliwe, ale najbardziej jeżeli pójdziesz w UI/UX Design, tam najszybciej można wbić się w takie widełki przy porządnym portfolio i doświadczeniu. Jako zwykły Graphic Designer takie zarobki w polskich realiach rynkowych są cięższe do osiągniecia, chyba że na poziomie Senior/Art Director.
  • Odpowiedz
  • 4
@Ursus-maritimus powiem więcej, sam fartem siedzę w inhouse dziale designu firmy IT i od lat obserwuje ogłoszenia KRAJOWE i chyba nigdy nie widziałem więcej niż 6k na rękę xD remote praca aktualnie to idealna droga do podwyższenia zarobków (nie mówię tu o sytuacji gdzie jesteś takim killerem że to firmy się ustawiają w kolejce, wtedy rzucasz kwoty i git...)
  • Odpowiedz