Wpis z mikrobloga

Czy znalezienie pracy zdalnej w branży grafiki komputerowej by osiągnąć taki mój cel najbliższy pułapu zarobków (2500eur netto/m), jest w ogóle możliwe, czy (statystycznie) - większość obywateli zachodu tyle nie zarabia i to gruszki na wierzbie i czcze marzenie? Z tego co widzę na internecie średnie zarobki oscylują gdzieś koło tego. Czy ktoś z was robi tyle (lub więcej), z etatu czy freelance'u i mógłby się wypowiedzieć? Wiadomo, doświadczenie doświadczeniu nie równe, natomiast od kilku lat już pracuję. #pytanie #grafika #grafikakomputerowa #praca #zarobki #pracazdalna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Możliwe, ale najbardziej jeżeli pójdziesz w UI/UX Design, tam najszybciej można wbić się w takie widełki przy porządnym portfolio i doświadczeniu. Jako zwykły Graphic Designer takie zarobki w polskich realiach rynkowych są cięższe do osiągniecia, chyba że na poziomie Senior/Art Director.
  • Odpowiedz
  • 4
@Ursus-maritimus powiem więcej, sam fartem siedzę w inhouse dziale designu firmy IT i od lat obserwuje ogłoszenia KRAJOWE i chyba nigdy nie widziałem więcej niż 6k na rękę xD remote praca aktualnie to idealna droga do podwyższenia zarobków (nie mówię tu o sytuacji gdzie jesteś takim killerem że to firmy się ustawiają w kolejce, wtedy rzucasz kwoty i git...)
  • Odpowiedz
@geratius: @Ursus-maritimus: @junx: @kaziu12: mirki, cholera, pomóżcie jakoś mi xD będę w c--j zobowiązany. Wezmę może odezwę się jutro bo święto, to może będziecie mieli jakoś chwilę pogadać o opcjach jakie by były dostępne w mojej sytuacji i co mam robić, może macie rozeznanie właśnie które mogłoby by mi pomóc. jak ja w c--j tego chce xD już nie mogę wytrzymać z obecnymi zarobkami,
  • Odpowiedz
może macie rozeznanie właśnie które mogłoby by mi pomóc. jak ja w c--j tego chce


@interpenetrate: Digital, UX/UI, też front-end mogę próbować podpowiedzieć, podesłać źródła, podpytać designerkę w twoim stylu, czyli bardziej licencja na Adobe niż analizy i badania, ale jutro.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Branża jest długa i szeroka. Robię jako freelancer już z 5-6 lat, w IT kasa jest niezła, szczególnie jak znasz się na rzeczy. Moja dziewczyna od roku próbuje wystartować jako grafik i powiem Ci że jest ciężko. Ogromna konkurencja i zbijanie do stawek głodowych. Większość zleceniodawców nawet nie kryje się z tym, że chce byle jak, byle tanio, byle zrobione.

Żeby zarobić więcej niż średnia krajowa, potrzebujesz konkretnej niszy.
  • Odpowiedz