• 0
Jest jakieś zdjęcie. Ktoś je zrobił, podoba mi się. Czy mogę, oczywiście nie jako kopia 1:1 namalować je akwarela i sprzedać, lub umieścić te akwarele np na koszulce? #prawo #prawaautorskie #sztuka #grafika
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Logytaze: @1964: Wtedy tłumaczysz się, że to była inspiracja.
A tak serio, czym innym jest wykorzystanie cudzego motywu na koszulce i sprzedawanie w masowce a czym innym namalowanie pojedynczego obrazks
  • Odpowiedz
Witajcie mam problem z tabletem graficznym. Posiadam Paint tool sai i na początku program nie wyczytywał pióra tabletu i przez to rysowały się linie takie same jak te na myszce. Potem wrzuciłem konfiguracje z aplikacji Penatablet i wszystko działało jak powinno, niestety po każdym dniu program jakby się restartował i już nie odczytuje konfiguracji. Dlatego też muszę każdego dnia od nowa wgrywać konfi do folderu. Czy da się to jakoś "zapisać"?
#
K.....x - Witajcie mam problem z tabletem graficznym. Posiadam Paint tool sai i na po...

źródło: comment_1625076953Fg08lXeJ386V3RZml4u7kG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Ponieważ nie satysfakcjonuje mnie moja praca w zaopatrzeniu, chciałbym spróbować czegoś ciekawszego i zostać grafikiem DTP. Problem w tym, że na ten moment nie mam nic prócz szczerych chęci. Na FB pojawiła mi się reklama kursu online za około 3.5K - nie jest to mała kwota jak dla mnie. Byłbym w stanie zainwestować w siebie, ale mam wątpliwości czy taki kursik wrzucony gdzieś na końcu CV w kategorii certyfikaty zwróci czyjąkolwiek
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qashi: Kurs to jedno, możesz to też ogarnąć za darmo w internecie, ale na wstępie potrzebujesz licencji praktycznie na cały pakiet Adobe, więc z marszu naszykuj 60 euro miesięcznie w rozliczeniu rocznym.
  • Odpowiedz
@KleKotka: ja mam taką poradę żebyś się zdecydowała co Ci najlepiej leży i wyspecjalizowała w jednej z tych rzeczy bo podałaś trzy różne zawody :)

A, i dla początkujących freelancerów mam zwykle taką radę żeby nie być freelancerem do póki nie masz konkretnego doświadczenia komercyjnego pod okiem ekspertów, oczywiście samemu tez można dać radę, ale imo jak ktoś ogarnięty Ci pomaga to łapie się skilla dużo szybciej i od razu
  • Odpowiedz
Jest sobie taka stronka, która bierze gotowe grafiki i przy pomocy AI miesza je w taki sposób by wyglądały tak jak powinny przy tym nie przypominając pierwowzorów. Innymi słowy, użytkownik sobie suwaczkami ustawia statystyki wyjściowego obrazka i otrzymuje różne cuda. https://www.artbreeder.com

#ciekawostki #ai #sztucznainteligencja #grafika #grafikakomputerowa
Centuri0n - Jest sobie taka stronka, która bierze gotowe grafiki i przy pomocy AI mie...

źródło: comment_16249945894wURBCeoE2Dhum1eEIIfDg.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, szukam strony na której mogę zakupić gotowy szablon pod stronę / portfolio. Interesuje mnie niska cena. Łatwa edycja (nie jestem programistą). Styl minimalistyczny. Galeria + kontakt. Fajnie jeśli lekko animowane. #www #grafika #webdesign
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Różowa szykuje się na kupno czegoś do rysowania. Zakładam, że żadnego laptopa nie mam (obecny to strup), więc co byłoby lepszym rozwiązaniem?
- Tablet graficzny + nowy laptop (jakiś cieńki i lekki)
czy
- Jakiś laptop graficzny (typu Lenovo Yoga)?
Na co mamy zwracać uwagę przy kupnie?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wieesieek: Raczej nastawiałbym się w zestaw laptop plus tablet.

Używałem kiedyś laptopa z dotykową matrycą ale responsywnosc i dokładność była tragiczna.
Z tabletów masz Wacom- lider rynku, najlepsza jakość, niezniszczalne produktu, ale kosztują sporo.
Huyon jest tańszą alternatywą, sam zastanawiam się nad ich tabletem z wyświetlaczem, bo cintiq od wacoma to tragedia.
Jakbym miał płacić za laptopa dotykowego 5k to już wolę jakiegoś w miarę ogarniętego lapka za 2-3k plus
  • Odpowiedz