Ubuntu kiedyś było dobre, dzisiaj to jakiś nowotwór.
Nie dość że zapakowali w środowisko graficzne jakiegoś szpiega, to jeszcze sporo zamkniętego softu napchali...
Do tego porzucili Sparc64 i od PPC odchodzą pokrewne projekty, zaś oni sami porzucają i386 jak i Unity, mimo temu iż jest #ubuntu z #gnome...
Obecnie zostaje na tylko #debian, ale wersja 9.0+ nie wspiera PPC32 (fajnie by było coś zrobić
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy wam też w najnowszym #ubuntu włącza się wygaszacz podczas oglądania filmów? Próbowałem domyślny Totem, mpv oraz gnome-mpv i chyba we wszystkich tak się dzieje. Póki co rozwiązaniem jest odpalanie odtwarzacza przez gnome-session-inhibit.

#linux #gnome #wayland
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko do Mirkow obeznanych z Gnomem, bo ja to #kdeboner
Mam problem z touchpadem w Lenovo T430P - touchpad nieoryginalny, chinska podrobka T440. Po zainstalowaniu Ubuntu 17.10 nie dziala mi prawoklik po tapnieciu dwoma palcami. Myslalem ze to problem sterownika, ale stworzylem nowe konto uzytkownika i odkrylem ze tam prawoklik dziala. Szukalem po konfigach, ale oczywiscie Gnome trzyma swoje w postaci binarnej. W dconf-editor nie widze nic na temat myszki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mireczki z #linux #debian #gnome
(Znów) potrzebuję waszej pomocy; korzystam w laptopie z dodatkowego monitora podpinanego przez VGA. Poprzedni kabel zaczął szwankować, więc zamówiłem nowy. Dzisiaj do mnie dotarł, ale mam problem – system nie pozwala mi ustawić wyższej rozdzielczości niż 1024x768. Wcześniej w ustawieniach wyświetlaczy pokazywał się model monitora, teraz wygląda to tak jak na picrel.
W jaki sposób mogę ustawić wyższą rozdzielczość? Dodam,
K.....h - Cześć mireczki z #linux #debian #gnome
(Znów) potrzebuję waszej pomocy; ko...

źródło: comment_UO5JHgwyp6FFi7T34l0TLs1Enz7pIu2Z.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#firefox #linux #gnome
W Firefoksie i w ogóle na GNOME na Linuksie wszystkie menu kontekstowe wywołuje się poprzez wciśnięcie przycisku (mousedown), a ja bym chciał, żeby menu kontekstowe w Firefoksie, lub nawet w całym systemie, wywoływało się poprzez puszczenie prawego przycisku myszy (mouseup).

Czy istnieje takie ustawienie w Firefoksie, lub w GNOME, które zmienia wywołanie menu kontekstowego, na mouseup?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Hej mireczki z #linux #debian #gnome
Mam problem z hibernacją; w momencie kiedy zahibernuję system z pomocą menu GNOME albo skrótu klawiszowego, po przywróceniu systemu nie działa mi ekran w laptopie, jedynie dodatkowe wyjścia np. zewnętrzny monitor czy projektor. Ogarnąłem, że jeśli z roota rzucę polecenie pm-hibernate --quirk-dpms-on, to wszystko ładnie śmiga. Problem jest taki, że nie bardzo chce mi się otwierać terminal, przełączać na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lata temu widziałem bajer: przełączanie obszarów roboczych przełączało użytkownika, w płynny sposób.
Tzn. była inna tapeta i inne ikony na pulpicie. Niewiele więcej pamiętam czy wymagało to logowania czy jak.
Ktoś wie może pod jakim hasłem szukać? Przydałaby mi się taka opcja.

#linux #ubuntu #mint #gnome #cinnamon
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: Nie wiem, to było wiele lat temu i widziałem że po przełączeniu obszaru roboczego była inna tapeta i ikonki, doszedłem wtedy do wniosku że to była zmiana usera, niestety nie
  • Odpowiedz
Mireczki, dlaczego używacie KDE. Ja od późniejszych początków gnome jade na nim i bardzo mi pasuje to środowisko, choć widzę, że bardzo dużo osób używa KDE najnowszego i nie wierzę, że chodzi tu tylko o po prostu tradycyjne zarządzanie pulpitem. Co jest świetnego w KDE? Bo bym sobie po próbował ale szukam argumentów za, zeby wiedzieć na co się nastawić. #linux #kde #gnome
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elementx: Przede wszystkim Dolphin przebija Nautilusa w wielu punktach - możliwość definiowania widoków dla każdego katalogu osobno jest dla mnie killer ficzerem (Nautilus ma to w opcjach eksperymentalnych, zagrzebanych w dconf ale po włączeniu przestaje działać wybór pojedynczych elementów z folderu i tylko zaznaczanie obszaru (czy jak to się nazywa) działa), drugie - obsługa sieci przez Dolphina - możliwość połączenia dwóch sieciowych zasobów i kopiowanie ich bezpośrednio między sobą bez
  • Odpowiedz
@gaim: dobra, miałem na myśli coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To ogólnie fajna sprawa, na windowsie jest podobnie, chociaż działa nieco gorzej - nie skaluje okien na bieżąco. Nie wiem czy inne środowiska jaką taką możliwość.
Chodzi mi o to, że Gnome strasznie powoli się rozwija. Taka funkcja jest właściwie potrzebna na wczoraj, jej dodanie to tylko kwestia czasu, tak samo jak dopasowywanie do ćwiartki
  • Odpowiedz
#devrant

Wczoraj zainstalowałem na moim #linux #gnome - gnome ssie tak bardzo że tego się opisać nie da... O 4:00 w nocy zainstalowałem #kde



  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KDE jest ładniejsze


Co O.o? Przecież KDE to jest graficzny potworek zaprojektowany przez programistów na zasadzie: "nawalmy od cholery losowych efektów graficznych".

Przy Gnome przynajmniej pracują ludzie od UX i graficy.
  • Odpowiedz
Przecież KDE to jest graficzny potworek zaprojektowany przez programistów


@InnyKtosek: tak było, ale się zmieniło...

Przy Gnome przynajmniej pracują ludzie od UX i
  • Odpowiedz