Przymierzam się do zmiany mojego odbiornika BT, który mam podłączony do wzmacniacza. Ma on juz swoje lata i nie obsługuje nawet aptx. Stąd mój wybór padł na FIIO BR 13, lecz może polecacie coś lepszego w tych pieniądzach? FIIO kosztuje ok. 250 zl na aliexpress.

#muzyka #sprzetmuzyczny #dzwiek #audio #glosniki #audiovoodoo #cokupic #kiciochpyta
Miszcz_Joda - Przymierzam się do zmiany mojego odbiornika BT, który mam podłączony do...

źródło: images

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z głośnikiem, który przy większej głośności wpada w rezonans. Okazało się, że cały problem sprowadza się do tego, że przewody przy cewce dotykają membrany (dolna część zdjęcia), co oczywiście nie powinno mieć miejsca. Kolumny głośnikowe kiedyś oberwały w transporcie i podejrzewam, że to mogło przyczynić się do tego problemu.

Jak mogę to naprawić?

#glosniki #audio #stereo #majsterkowanie #elektronikadiy #elektronika
Airon1337 - Mam problem z głośnikiem, który przy większej głośności wpada w rezonans....

źródło: Messenger_creation_97315033-98E4-4D44-87FC-FAB7B6ECCB1E

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prokreacjusz: weź te, które najbardziej Ci pasują :) nie wiem czy kupujesz nowe czy używane, ale Focal często były na super promocjach z Francji, jak robili wyprzedaż serii Aria, na przykład parę 948, można było kupić za około 8 tys. Pewnie sporo jest jeszcze na OLX i można targować.
  • Odpowiedz
@Prokreacjusz skoro masz taki fajowy budżet myślałeś żeby wziąć jakiegoś sprawdzonego klasyka w tej cenie? Oczywiście używane coś w stylu bowers 804, elac vela 407 czy np audio physic tempo 6 zalazlo by się jeszcze kilka używek z półki hi end;)
  • Odpowiedz
poleci jakiś dobry Mirek głośniki/głośnik na biurko (małe, dobrej jakości, nie muszą jakoś super grać, po prostu do YT/cichej muzyki przy pracy przy kompie) najlepiej naprawde jakies turbo małe albo gdzieś chowane z tyłu monitora czy cokolwiek
#glosniki #pcmasterrace #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obecnie mam w salonie onkyo tx8130 ktory napedza klispche r15m. Jest to zestaw budzetowy - amp kola 2k kosztowal, glosniki 1k. Jako ze mam spora przestrzen w salonie (30m2) zastanawiam sie zeby pojsc w troche wieksze glosniki ale chyba ampa bym zostawil.
Jestescie w stanie rozpoznac znaczace dla laika roznice miedzy takim ampem a np denonem za 10k?
Moze macie jakies polecane zestawy?

Będę szukal jakiegos salonu gdzie mozna posluchac roznego sprzetu lub ew wypozyczyc
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pewnie_tak_albo_pewnie_nie 606 jest dosyć ostre jest moze takie widowiskowe bardziej moze się podobać przy pierwszych odsłuchach ale dłużej może męczyć, przynajmniej tak bylo w S2 , nie wiem jak ostatnie S3, osobiście poszedłbym w elac vela (używane)albo te kefy, bowersy od seri 700 robią robote;)
  • Odpowiedz
Siema mirki, mam problem z soundbarem, mianowicie kiedy jest włączony telewizor (do którego jest podłączony) słychać z niego ciche piszczenie o wysokiej częstotliwości, jak połącze się telefon przez bluetooth do soundbara przy wyłączonym TV to wszystko gra elegancko, ale jak tylko włączę TV zaczyna piszczeć nawet jeśli jestem połączony telefonem przez BT. Jakieś pomysły jak wyeliminować ten problem?

#kinodomowe #telewizory #glosniki #naglosnienie #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mp107 wtedy jest ok, ale to samo dzieje się nawet jak tv jest do soundbara podłączony przez HDMI i AUX też problem zmienić nic to nie dało
  • Odpowiedz
Siemano, pytanie do #audioboners - szukam audio do salonu 18m pod TV i głównie pod muzykę + filmy. Budżet niby do 6k, bo taką cenę zaoferowali mi za Bowers Wilkins 606 S3 plus amplituner powernode, ale zastanawiam się czy nie zejść niżej jeżeli nie ma po co przepłacać, bo teraz widzę z jest popularny zeppelin czy JBL L75ms. Co byście brali?

#audio #audiovoodoo #glosniki

Audio do TV

  • JBL L75MS - 3,6k 33.3% (4)
  • Bowers & Wilkins - Zeppelin - 3k 25.0% (3)
  • Bowers & Wilons - Stereo 606 S3 + ampli 41.7% (5)

Oddanych głosów: 12

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko Mireczki,

Krótkie pytanko. Mam głośniki EDIFIER R1700BT. Mam je na biurku.
Do tej pory za tę cenę były rewelacyjne (lubię posłuchać sobie 1h muzyki po powrocie z pracy). Nie potrzebuję super basu, tylko by zauważalnie lepiej grały od modelu R1700BT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy jest to możliwe?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@bonus: OK, fajna propozycja.
Są salony JBL w jakiś miastach, by je sprawdzić? (2k to jest dużo kasy dla mnie).
Dzięki za poradę
  • Odpowiedz
Padł mi 18" głośnik w subwooferze. Do wyboru mam dwa - nowy STX, lub używany RCF 18" (LF18LG400).

Moc wzmaczniacza to "niby" 900w RMS, ale patrząc na opinie Reloopa nie brałbym tego jako pewnik. STX ma 700w rms, RCF 1000w rms. Pytanie do osób, które miały doczynienia z takimi sprzętami - który posłuży na dłużej, nowy STX, czy używany RCF? Sprzęt pod wynajem, więc liczy się bardziej wytrzymałość, niż jakość, zwłaszcza, że
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głośniki Edifier1700BT 2.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeszczy/pstryka czasami w okolicach włącznika on/off. Do tego zdarza się że po przełączeniu na off głośniki nie wyłączają się i dioda oznaczająca działanie dalej świeci no i dzwięk gra ( ͡º ͜ʖ͡º) Czasami jest lekki trzask przy włączaniu. Dzisiaj już odwaliły na amen bo robią bump i wywala korek ( ͡°( ͡° ͜
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@puto: Raczej wyłącznik będzie przylutowany, więc lutownica i cyna są niezbędne. Do tego wkrętak do otwarcia obudowy, i tyle.
  • Odpowiedz
@puto: Tu masz filmik z rozkręcania. Wyłącznik wygląda na podwójny. Albo wymontuj i idź do sklepu elektronicznego po podobny. Albo zamów z internetu. Pamiętaj, żeby podłączyć kabelki w tych samych miejscach.
MickM - @puto: Tu masz filmik z rozkręcania. Wyłącznik wygląda na podwójny. Albo wymo...
  • Odpowiedz
Szukam jakiegoś niewielkiego głośnika bluetooth do domu (głównie słuchanie muzyki w tle, ale też puszczanie sobie w nocy szumu, żeby lepiej spać) i zastanawiam mnie ten Marshall. Pewnie dużo się tu płaci za markę i design (700 zł). Miał ktoś z tym do czynienia? Nigdy nie miałem żadnego głośnika bluetooth, więc nawet porównania za bardzo nie mam.

#rtv #glosniki
Andrzej_Buzdygan - Szukam jakiegoś niewielkiego głośnika bluetooth do domu (głównie s...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andrzej_Buzdygan Sprzęt dobry, ale z każdą nową generacją elektronika w środku jest coraz mniejsza, ale gra fajnie. Za każdy lepszej firmy musisz zapłacić, no ale płacisz za jakość wykonania i jakość, można trafić na chińskie podróbki to wtedy widać różnicę, więc kupuj z pewnego źródła. Jak szukasz czegoś tańszego to może Edifier?
  • Odpowiedz
@TroglodytaGerwazy: zauważyłem, że dużo jest podejrzanie tanich podróbek marsalla, np. ich słuchawki, które normalnie kosztują 600 zł, na ali są za 100 xD od razu śmierdzi to podróbą. mam teraz słuchawki jbl i są spoko, no ale tutaj też się rozbija o wygląd. niestety wszystkie głośniki mają w podobnym kształcie, który mi nie pasuje.
  • Odpowiedz
W moim Fiacie Grande Punto 2007 od jakiegoś dłuższego czasu z tyłu "pierdzą" głośniki przez co ciężko czerpać przyjemność ze słuchania muzyki. Kiedy pojawia się mocny bas to już dopiero nie idzie wytrzymać.

Chciałbym wymienić całe nagłośnienie w tym samochodzie aby w końcu pozbyć się tego problemu. Z tym że jeżeli chodzi o te tematy to jestem kompletnie zielony i nie orientuję się co i jak.

Zastanawiam się czy do tysiaka, ewentualnie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Faxy: z tyłu głośniki wyrzuć na śmietnik.
Na koncercie też stoisz tyłem do sceny?
Wygłuszenie przednich drzwi 2 warstwy mat , głośniki odseparowany zestaw na MDF drewnianym i zdecydowanie lepiej będzie.
  • Odpowiedz
Mirki, moi rodzice szukają dobry głośnik do domu żeby łatwo go było przenosić między pomieszczeniami czy na zewnątrz. Nie musi być jakiś super lekki, ale wiadomo -mobilny. Myślałem o Sony czy JBL ale dawno się tym nie interesowałem. Zależy na dobrej jakości dźwięku oraz głośności. Budżet max 2000zł. Najczęściej puszczana muzyka - elektroniczna. Co polecacie?

Edit, jeszcze jeden wymóg, do zamówienia z odbiorem w Media Expert, zależy im żeby był przed Sylwestrem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Zmieniłem auto i troszkę średnio mi grają głośniki - nie jest fatalnie ale nie jest tak jakbym chciał myślałem o dodaniu wzmacniacza nastomiast nie wiem czy to wystarczy. Niechce też przesadzić żeby mi to dudniło za bardzo że głowa mi pęknie poprostu chcę żeby to brzmiało wystarczająco. Co mysliscie wzmacniacz wystarczy? https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/car-audio/wzmacniacze/wzmacniacz-samoch-alpine-bbx-t600 samochód honda civic UFO #samochody #glosniki #muzyka #elektronikauzytkowa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dobuch Pierwszy krok to wymiana głośników w drzwiach, następny to wygłuszenie ich matami bitumicznymi oraz jakąś piankę i trochę maty na boczek drzwi. Wzmacniacz na początek nic nie da albo bardzo mało.
  • Odpowiedz
Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu Wiim Apma do głośników na biurku - Dali Spektor 1, które obecnie sporadycznie wykorzystuję jako głośniki PC (preferuję słuchawki), a chcę żeby stały się one również elementem systemu multiroom. Wiim będzie głównie służył do odtwarzania streamingów, ale chciałbym żeby czasem zasilił głośniki dźwiękiem z PC, stąd moje pytanie - czy da się to podłączyć i skonfigurować, aby po wykryciu sygnału z kompa Wiim automatycznie odtwarzał ten
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie głośniki polecacie za kilkaset zł? Głośniki do gier, na bluetooth, które dobrze brzmią i nie zajmują całego biurka
#gry #glosniki #audio
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tej samej cenie wybierzecie 2.0 czy 2.1? Czyli dwie mocniejsze kolumny bez subwoofera czy dwie słabsze kolumny, ale z subwooferem?

#glosniki #audioboners #audio #audiofile #muzyka

Głośniki 2.0 czy 2.1?

  • Dwa mocne głosniki 2.0 60.6% (20)
  • Słabsze głośniki + subwoofer 2.1 39.4% (13)

Oddanych głosów: 33

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czz17: To zależy przede wszystkim od odległości w jakiej będziesz chciał słuchać i preferowanej głośności. Można sobie to policzyć na podstawie tych danych: https://benchmarkmedia.com/blogs/calculators/simple-spl-calculator
Co prawda kolumny mają raczej przeciętną czułość jak na podłogowe, ale zakładając normalny pokój i rozsądną głośność raczej powinno wystarczyć.

Ogólnie rzecz biorąc ludzie zazwyczaj stanowczo przeceniają ilość mocy potrzebną do osiągnięcia ich preferowanej głośności, więc podchodziłbym do takich opinii z przymrużeniem oka.
W zasadzie wszelkie
  • Odpowiedz
Znacie jakieś kolumny głośnikowe podłogowe, które można niezależnie podłączać przez Bluetooth lub nawet lepiej Wi-Fi do Spotify? Coś jak Manta SPK0801X160D tylko wyżej jakości?

#glosniki #audioboners #muzyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach