Wpis z mikrobloga

Witam

Ostatnio co raz częściej myślę o założeniu firmy, jednak jako osoba pracująca całe życie ma etacie mam kilka problemów logistyczno organizacyjnych.

Pomijając już sprawy urzędowe, takie jak rejestracja firmy wynajem lokalu czy kwestię dofinansowania bardziej martwią mnie inne sprawy dotyczący pozyskiwania kontrahentów i zleceń.

Mówiąc w skrócie w głowie rodzi mi się biznes plan tworzenie ozdobnych frontów meblowy na ploterze cnc. Dużo słyszę od znajomych, że rodzi się zapotrzebowanie na tego typu elementy meblowe ale poza tym ploter cnc pozwala mi w przypadku chwilowego zastoju produkować detale z innych materiałów typu aluminium czy szkło epoksydowe.

Wiem w co musiałbym się wyposażyc: od samej frezarki, skutecznego wyciągu kompresora do dostawcy narzędzi skrawających dobrego komputera i lecncji na CAD cam. Mam dość dobre umiejętności w tej dziedzinie.

Nie wiem tylko w jaki sposób zminimalizować sobie jeszcze przed rozpoczęciem działalności ryzyko braku zleceń. Czy powinienem rozesłać meile po producentach? Jak zbadać rynek? Czy nastawić się na jednostkowe specyficzne roboty? Szukać kontrahenta będzie miał duże zapotrzebowanie i z nim współpracować? Jak takiego kontrahenta szukać? :)

Na razie to są dla mnie pytania bez odpowiedzi. Ktoś z was borykał się z takimi problemami?

#cnc #stolarstwo #firma #przedsiebiorczosc #frezarka #meble
  • 3
@pooszkin: widziałem coś z innej branży (budowlanka), ale kojarzę że przy uzyskaniu dofinansowania na własną firmę jeden znajomy ziomek żeby uzyskać dofinansowanie na założenie własnej firmy (generalnie chodziło o zakup rusztowań itd.) musiał przedstawić list intencyjny o podjęciu współpracy z inną firmą. Szczegółów nie znam niestety, ale bez przynajmniej jednej stałej współpracy bym się w to nie pchał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pooszkin: wydaje mi się ze bez prototypu nie ruszysz. Musisz mieć mieć po jednym froncie żeby zostawić każdemu stolarzowi (taki co robi kuchnie). Musisz mieć plan na lakierowanie tego. Albo sam albo musisz kogoś poszukać. I musisz ustalić cenę która będzie konkurencyjna, najlepiej kalkulator. Jak ktoś ma rozpiskę to żeby szybko ocenił ile takie fronty kosztują. Jeśli masz dostęp do maszyn to najlepiej prototypy wykonać na takiej nie swojej, potem wybrać