Pytanie do znawców programu excel.
Mam problem z filtrami. Na obrazku (1) widać jak to zrobiłem prostą tabelę 3 kolumny z danymi (1)
Potem na podstawie tabelki zrobiłem tabele przestawną (2) oraz ustawiłem filtrowanie po kolumnie 2.
Problem zaczyna się gdy próbuje filtrować z etykiety wierszy tej tabeli przestawnej (2)
W takim układzie w filtrze według mnie powinny być wartości tylko ABC i AFFF, jednak są tam wszystkie z całej tabeli.
Widok tego filtru (3).
n1troo - Pytanie do znawców programu excel.
Mam problem z filtrami. Na obrazku (1) w...

źródło: comment_JZGNH7LFaylHyu9zp6ETmbmBn0jkpWLq.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozwiąż 3 układy równań żeby otrzymać 3 wzory funkcji liniowych i później podstawiaj sobie tylko wartości.

Po co excel?

A jak nie wiesz jak to polecam gimnazjum, bo tam to miałem na matmie po raz pierwszy.
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam... czy zrobić sobie maraton programowania od 22 do 6 rano? Mam pewien projekt do zrobienia (dokładnie mini aplikacja w VBA) i przydałoby się go zrobić. Znając życie wytrzymam do 2 w nocy, ale liczą się dobre chęci. #excel #vba #programowanie

Zrobić maraton kodzenia?

  • Tak 65.1% (41)
  • Nie 34.9% (22)

Oddanych głosów: 63

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GratisLPG: Takie dwie małe uwagi, w sumie bardziej kosmetyczne.

Zamiast tych formuł lepiej jest operacje na stringach wykonywać bezpośrednio w kodzie, łatwiej się w ten sposób pisze i bardziej czytelnie to wychodzi. link

I druga sprawa, zamiast każdorazowo odwoływać się do arkusza (While Sheets("teltech").Cells...) lepiej jest wrzucić na początku set teltech = thisworkbook.sheets("teltech") i potem używać tego odwołania (tzn. teltech.cells(x,y)...). W razie zmiany nazwy arkusza musisz to w kodzie zmienić
  • Odpowiedz
Excel 2013. W arkuszu 1. mam kolumnę z liczbami począwszy od B1 do B30 i potrzebuję ją przekopiować do arkusza 2. w to samo miejsce czyli w polu B1 w drugim arkuszu mam `=Sheet1.B1' itd. Super. Tylko w B1 w arkuszu 1. wklejam nowe wartości i nic się nie zmienia w arkuszu 2 (mam stare wartości).
Teraz próbuję to w domu zrobić i w excel i libreoffice calc wszystko zmienia się na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, help. Mam plik w excelu na ponad 1300 wierszy. W jednej z kolumn znajdują się wartości z których jedne mnie interesują a inne nie. Jak zaznaczyć za jednym razem wszystkie wiersze zawierające daną frazę żeby można je było usunąć i zostawić tylko to co mnie interesuje?
#excel #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

załóż filtr na kolumnę, potem w opcjach filtra tekstu wybierz "zawiera" i wpisz interesującą cię frazę, potem usuń wyfiltrowane wiersze
  • Odpowiedz
#studbaza #excel #word #statystyka #informatyka

Mireczki i Mirabelki,
znalazłem ładny przykładowy wykres, który spełnia moje potrzeby w 100%. Pytanie tylko w czym go zrobić? Word, Excel, Matlab? W excelu doszedłem do momentu rozmieszczenia punktów jak na screenie, obok gotowy przykład którym się sugeruję.

O co w tym chodzi: mam współrzędne kilku punktów oraz prostokątne obszary (mam ich dane liczbowe). Mam to nanieść
GRBAS - #studbaza #excel #word #statystyka #informatyka 

Mireczki i Mirabelki,
 z...

źródło: comment_yIgC9gn4SNMBn19B8QV8490evDWUodIl.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebna pomoc z #excel na #studbaza

Problem jest z dodawaniem wiersza pod wierszem, tak, żeby nie "rozwaliła" się tabelka, i żeby pierwsza kolumna nowego wiersza miała o 1 większą wartość od pierwszej kolumny poprzedniego wiersza. Ma to odbywać się automatycznie, po naciśnięciu klawisza "Enter" lub jego kombinacji. Tak jak na załączonym screenie.

Koleżanka przyszła z tym problemem, a mają to ćwiczenie na zaliczenie semestru ( ͡°
Evilus - Mirki, potrzebna pomoc z #excel na #studbaza

Problem jest z dodawaniem wi...

źródło: comment_8qBGZ1arQXg4X3sPXn4amZbiscjsJtuc.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Evilus: jeżeli bez użycia VBA, to pewnie chodzi o sformatowanie zakresu jako tabela, wówczas wszelkie formuły w zakresie (łącznie z na przykład numerem wiersza) będą automatycznie kopiowane do nowego wiersza. Tylko to się nie dzieje po naciśnięciu Entera, tylko po uzupełnieniu dowolnej komórki w wierszu pod tabelą.
Nie zadziała to w przypadku danych takich na na zrzucie ekranu, gdzie są 3 tabele jedna po drugą, bo dodawać dane w ten
  • Odpowiedz
Pomóżcie, bo stanąłem z pracą magisterską przy głupim problemie w excelu.

Mam kolumnę z obrębami ewidencyjnymi i excel odczytuje te obręby jako datę mimo, że format komórki jest ustawiony nie na "datę". Potrzebuję wyeksportować arkusz do CSV i po eksporcie zamiast numerów obrębów wyskakuje data. Próbowałem już zmieniać format, kopiować bez formatowania i ciągle jest ten sam błąd.

Co można poradzić z tym problemem?

Ewentualnie
samolotyzpapieru - Pomóżcie, bo stanąłem z pracą magisterską przy głupim problemie w ...

źródło: comment_0XVzDQMnGNjcIWU0GiJnCwRqPqsKsxIs.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@0ptymista: Czyli plik jest z-----y. .xlsx to tak naprawdę katalog, w którym są różne pliki z danymi, strukturą, formułami, grafikami, makrami -- czyli tymi wszystkimi danymi, które masz w arkuszu. I ten katalog jest zzipowany i ma rozszerzenie .xls(x/b/...). Skoro po zmianie rozszerzenia na .zip nie da rady go rozpakować -- to zapewne jest dupnięty.
  • Odpowiedz
Szukam specjalisty Google Sheets, który napisze dla mnie niżej opisany skrypt.

- pobieranie kursów walut USD oraz EUR wg NBP
- automatyczne zapisywanie kursu dla danego dnia w arkuszu google sheets (w postaci liczbowej, bez zapytań do serwera)
- dopasowanie odpowiedniego kursu do poprzedniego dnia roboczego wybranego przeze mnie dnia
(czyli kurs taki jak przy wystawianiu faktur)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wie ktoś czy da radę połączyć kilka wykresów o zmiennej ilości danych zarówno w osi poziomej jak i pionowej w excelu, żeby później móc z nich narysować linię trendu? Każdorazowo "nakładając" jeden wykres na drugi excel szaleje i dopisuje sobie nieistniejące wartości dla linii, które mają mniej danych jakieś wartości z tych co mają ich więcej...

#excel #pomocy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam plik #excel zawierający połączenie z bazą danych. Połączenie stworzone z Excelowego kreatora - Dane->Pobieranie danych zewnętrznych->Z innych źródeł->Z proramu SQL serwer->wpisałem po prostu IP bazy, usera i hasło.

Co muszę zrobić, żebym mógł przekazać ten plik np. mojemu współpracownikowi siedzącemu obok, aby na swoim komputerze również mógł korzystać z tych danych? Samo skopiowanie nie działa - po uruchomieniu zachowuje się tak, jakby nie było połączenia z bazą danych, próba
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel #arkuszekalkulacyjne
Cześć mirki szukam osoby do pomocy z regułą kompatybilną z google w takiej postaci:

A1-AXX będzie zawsze USER z wartoscią PAID/UNPAID i wartością liczbową. I jeśli w danej linii wystąpi UNPAID by nastąpiło sumowanie z całego arkusza umieszczone w wybranej komórce przy nazwie USER, czyli ogólnie musiałaby sprawdzać po użytkowniku i sumować....

Czy w tym wypadku kwalifikuje się to do offlinowej pracy i msaccess ? :(
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@QaDo: trudno zrozumiec o co chodzi, bo z opisu wynika, ze wszystkie dane sa w jednej kolumnie

jesli dane masz w trzech kolumnach np. USER STATUS KWOTA
to można użyć formuły SUMA.WARUNKÓW (pewnie SUMIFS w spreadsheecie Google), albo zrobić tabelę przestawną (pivot table - nie wiem czy Google spreadsheets na to pozwala, ale pewnie tak)

jeśli dane są tak zrobione, że wszystko jest wpieprzone do jednej komórki, to najpierw trzeba sobie podzielić na
  • Odpowiedz
pierwsza czesc to przykladowe dane (jesli nie masz rzeczy w poszczegolnych kolumnach to sobie podziel funkcja MID)

z danych mozna zrobic tabele przestawna (w menu bodajże data->pivot table)
gdzie trzeba odpowiednie rzeczy wrzucic do filtra i do values - patrz na obrazek

tabelę można sobie sformatować jak chcesz, czy np. status dac do filtra -> tak zeby pokazywać tylko "unpaid" etc
fledgeling - pierwsza czesc to przykladowe dane (jesli nie masz rzeczy w poszczegolny...

źródło: comment_IdxNueQOg1IpCJ3vIj0noadzS9GJPRXv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#excel
Cześć, potrzebuje zrobić w excelu taki plik w którym po wybraniu konkretnego numeru w filtrowaniu będzie mi otwierało poniżej przypisane obrazki do niego bądź przekierowywało na konkretny arkusz w którym się one znajdują. Wie ktoś jak to zrobić albo ma jakiś inny pomysł?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach