#office #excel #programowanie #vba

Mirki, czy jest ktoś w stanie mi pomóc z makrem vba w excelu?
Potrzebuję napisać kod (lub w jakiś inny sposób to rozwiązać), który, gdy w danej kolumnie (jednej) wystąpi wartość między 1 a 5 (n>1 i n<5), skopiuje cały wiersz tak, aby razem było tyle wierszy ile wynosi wartość w kolumnie. Czyli jeżeli w kolumnie pojawi się wartość 2,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#windows #pytanie może #excel
hej,
mam folder, w którym jest 500 plików. Mam llistę 200 "dobrych" plików z tego folderu. Czy istnieje jakiś sposób na automatyczne zaznaczenie/skopiowanie plików z listy?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byl ostatnio Mirek, który księgował swoje wszystkie wydatki w Excelu i na podstawie tego sprawdzał na co wydaje najwięcej pieniędzy. Czy dysponuje ktoś z was takim szablonem bądź zna aplikacje która pozwala lepiej kontrolować swoje wydatki?
#finanse #protip #excel
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Dwep
1. Kontynent przesuwasz w lewo, państwa przesuwają Ci się w prawo więc masz: kontynent, państwo, powierzchnię
2. Na filtrze przy kraju wybierasz opcję Value Filters -> Top 10
3. W okienku wybierasz Bottom zamiast Top, 1 zamiast 10
4. Powinno się ładnie przefiltrować (u mnie działa)
  • Odpowiedz
Czy da się ustawić funkcję jeżeli w taki sposób, żeby zostawiała komórkę pustą jeśli wyjdzie fałsz?

#excel #office
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirabelki i Mireczki mam problem, Za każdym razem jak gasze excela to "gasnie" mi wstążka EPM i jak chce wykonać pewne czynności to muszę wejść w opcje i dalej i dalej i w COM Add-ins wybrać odpowiedni kwadracik to pomyślałem że w swym lenistwie zrobię excela który przy otwarciu dodaje zakładkę no ale k-------o nie działa.
Wywala [Run time error]

Makro sprawdza listę pozycji w COMAdd-ins i gdy się zgadza nazwa tej o którą
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mam ~ 1k obrazków l. Wszystkie są w jednej tej samej kolumnie. Jak dopasować ich wysokość do wysokość komórki w której są.
Wysokość komórek jest różna i ma taką zostać. Trzeba dopasować rozmiar obrazka. Vba odpada.

Jak to zrobić?

#excel
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mam w wierszach tabeli pole z tekstem ze znacznikami . Chciałbym usunąć w każdym wierszu tą sekcję wraz ze znacznikami. Wierszy jest koło 10k, można to jakoś zautomatyzować?
#excel #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki:
- w kolumnie A mam liczby
- w komórkach C1 i C2 mam liczbę
- w komórce B1 chcę wpisać =A(o numerze z C1)+A(o numerze z C2)

Np C1=45 C2=30 B1=A45+A30
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w webowym Onenote mogę wstawić tabelę wykonującą obliczenia? Nie mam guzika "convert to excel..", nie mogę znaleźć nigdzie funkcji do obliczeń. Potrzebuję dosłownie dodawać, odejmować i sumować w ramach onenote niepulpitowego. Żaden z dodatków nie wydaje się użyteczny. Ktoś coś? :(

#microsoft #pytaniedoeksperta #pracbaza #excel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam oto sobie taką formułę na łączenie wielu plików z Excela (wiele plików i 2-3 arkusze):
http://www.wklejto.pl/690944

Już mam, że wykrywa te same arkusze i łączy je ale robi to ale nie tak jak trzeba tzn. dane są pomieszane jak jest w 1 pliku w A1 komórka pusta, a w A2 pełna to nadpisuje informacje z A1 na A2.
A chce żeby wyglądało to tak:

Przykładowo:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@botereq zrobiłbym to za pomocą zmiennej, która przyjmuje tylko wartości niepuste. W obecnej wersji nadpisujesz dane bez względu na ich zawartość.

Można to zrobić albo ifem w Twoim kodzie (jeśli puste to nie kopiuj) albo dodatkową zmienną (dla każdej komórki jedna zmienna - dłuższe działanie) albo serią zmiennych (dla każdej komórki oddzielna zmienna - dużo czyszczenia na koniec)
  • Odpowiedz
Ktoś kojarzy czy istnieje jakaś funkcja vba która wyłuska format komórki? Chodzi mi o wszystkie informacje, kolor tekstu, obramowanie, czcionkę itd. Ewentualnie jakieś inne rozwiązanie, oczywiście poza przeklikiwaniem ręcznie komórek.

#excel #vba
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej!

Mógłby ktoś powiedzieć jak by wygładał kod który:

przeciągnie mi wybrany zakres komórek (w jednym wierszu) o jeden w dół i zrobi to tylko z komórkami w których są formuły? (zaczynają się od =) Niektóre rzeczy dodawane są w formsie, a niektóre liczone w excelu i nie chce przeciagac za kazdym razem ręcznie.

#excel #vba
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Power query pobieram dane z różnych arkuszy.

Podczas ładowania danych do arkusza wywala taki komunikat:
"expression error klucz nie pasuje do żadnego wiersza w tabelli"

#excel #powerquery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach