siema,

Mam szybkie pytanie. Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawnie wstawić dużo kolumn do excela?

mam kolumny
A B C D E F [...] DX
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, mam sobie raporty w pliku excel, tabele ale nie takie od pierwszego wiersza tylko gdzieśtam poulokowywane na arkuszu, czasem kilka na jednym, kilka takich zakładek, coś poprzeliczane i przysyłane jest toto co ileś. Chcę zbierać z tego dane do bazy danych, tak żeby potem móc generować jakieś zbiorcze raporty dla okresów, bez przeklejania z każdego pliku. Jak to najlepiej zrobić?

#excel #programowanie #bazydanych
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wisniowy_smak:
Jeśli te raporty przychodzą w jakiejś standardowej formie to polecam napisania makra lub kilku (VBA) do przenoszenia danych w jedno miejsce.
Możesz zrobić bazę w jakimś jednym osobnym Excelu, przenosić do Accessa czy korzystać z SQLa. Później do generowania raportów możesz również użyć VBA.
  • Odpowiedz
Drodzy,
Potrzebuję pomocy z #excel, pewnie jest ktoś tutaj pracujący w tym motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dwie daty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel

Potrzebuje pomocy (kompletny laik here)
Jest mozliwość, aby w excelu wyświetlał się komunikat, że nie wypełniono wszystkich pól w nim zamieszczonych w momencie gdy ktoś zamyka plik excel?
Jest kilka rrbryczek do uzupełnienia i chcę aby w przypadku niewypełnienia którejś pojawiał się komunikat, że ma wrócić i wypełnić, ewentualnie aby zaznaczał, że coś jest nie wypełnione....
Z góry dziękuję....
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik: wyjdzie to samo :D sam nie wiem, przywykłem stosując sumę ale jak przeciągnie to mu z automatu doda = i4+i5 =i5+i6 a mu chodzi zeby do calej poprzedniej sumy dodalo nowa wartosc, wiec powinno byc
=i3
=n3 + i4
=n4 + i5
itd. wtedy wytsrayczy przeciągnąć.
  • Odpowiedz
@Telofaza: przerzucasz jakąś Serie danych na os pomocnicza i sama się tworzy. Wybór osi masz po wybraniu serii np na wykresie, prawym i bodajże na samym dole jest jakieś "formatowanie czegoś tam" czy właściwości czegoś tam.
  • Odpowiedz
Jak ustawić to makro, na odkrywanie wybranych sheetsów, żeby box wyboru, które ma odkryć, a które nie włączał się automatycznie z uruchomieniem pliku?

Sub UnhideSelectedSheets()
Dim wks As Worksheet
Dim MsgResult As
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#excel
Da się zrobić formatowanie warunkowe które przestanie działać jak sam będę chciał zmienić kolor wypełnienia?
próbuje zrobić plik dla magazynu, żeby np. nowe zamówienie (60 skrzynek) zaznaczało mi na szaro a jak coś zostanie wyprodukowane to sam chce zmienić kolor na biały.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hoszin: Możesz użyć dodatkowej kolumny do wyłączania formatowania (czyli przykładowo wpisać "1" gdzieś w wierszu, który chcesz sam kolorować i uwzględnić to w warunku formatowania), albo np. pokombinować ze zdarzeniami **WorksheetChange lub WorksheetSelectionChange** (może tu być trochę kombinowania, bo sama zmiana koloru komórki ich nie wywoła) i użyć w nich polecenia w stylu:

If Target.Column = 1 And Target.Interior.Color = RGB(255, 255, 255) Then Target.FormatConditions.Delete
  • Odpowiedz
@hoszin: przekazywanie informacji kolorem to z reguły zły pomysł. Bardzo często potem chce się wykorzystać tę informację i się nie da bez VBA. Dlatego ja zawsze robię kolumnę np "Wyprodukowano" i wpisuję tam 1 jeżeli prawda. Na tej podstawie formatowanie samo mi zmienia kolorki. To nawet szybsze niż ręczne kolorowanie.
  • Odpowiedz
Jak znaleźć taką opcję w #excel ? Tylko jak się to nazywa, działanie sobie obczaję.
Chcę zmieniać wartość komórki przyciskiem góra/dół, który będzie obok tej komórki.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właściwie możesz to zrobić nawet bez konieczności korzystania z VBA. Przy założeniu, że dzielony tekst znajduje się w komórce A2:

tekst przed myślnikiem: =LEWY(A2;SZUKAJ.TEKST(" - ";A2)-1)
tekst po myślniku: =PRAWY(A2;DŁ(A2)-SZUKAJ.TEKST(" - ";A2)-2)
  • Odpowiedz
@korni007 możesz wszystkie te rozwiązania naśladować makrem. Left, right i len działają tak samo. Pozycję znaku szukasz poprzez Instr(). Jak obliczysz pozycję delimitera, to left już wiesz jak użyć, a right uzyskujesz poprzez len() - Instr(), co da Ci liczbę znaków od delimitera do końca stringa.
  • Odpowiedz
Mistrzowie Excela, proszę o pomoc :)

W wybranych komórkach chcę aby pojawił się tekst z kolumny B oraz wiersza o numerze takim jak komórka w której będzie ta formuła. Pytanie jak to zrobić...

To będzie komenda w stylu =ADR.POŚR(B;WIERSZ()) tylko nie wiem jaki niuans robię źle ;)

#excel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DwaKolory:
b) przy wyszukiwaniu kliknij znajdź wszystkie, kliknij na pole z wynikami, zaznacz wszystkie (Ctrl+A), wpisz w pasku formuły
=B175
gdzie 175 to numer wiersza pierwszego znalezionego wyniku i zatwierdź Ctrl+Enter
EDIT: ostatniego znalezionego wyniku* czyli aktywnej komórki po zaznaczeniu wszystkich znalezionych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WolnyTybet: W ostatniej kolumnie funkcja licz warunki zakres1 $E$1:E1, warunek1 E1, zakres2 $W$1:W1, warunek2 1

I policzysz dla każdej liczby kupujących i liczby kupionych przedmiotów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Takie pytanie do ludzi ogarniających #excel.
Mam dane np numer, imię, nazwisko sformatowane w taki sposób:

Nr1
Imię1
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cult_of_luna:
Dobra mam szybszy sposób.

Obok scalam 3 komórki (pionowo), przeciągam na dwie kolejne kolumny, w pierwszej robię =A1, w drugiej =A2, w 3 =A3. Potem jak przeciągam w dół (scalone komórki będą miały formuły A4, A5, A6 itd - krok co 3 wiersze), potem usuwam scalenie i wywalam puste wiersze.
  • Odpowiedz
dzień dobry :) mam prośbę, problem, pytanie.
Ale od początku:

Mam listę klientów, których obsługuje moja firma (około 3,5tys pozycji), muszę wysłać do wszystkich list polecony.
Cała baza prowadzona jest w #excel.
Potrzebuję aby excel (lub cokolwiek innego) wyexportowało mi automatycznie każdą kolejną komórkę z odpowiedniej kolumny w celu "wygenerowania" listu przewozowego np. w Wordzie (ale nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mirabelki, Komputerowi Specjaliści - macie jakiś sposób, żeby ogarnąć darmowego Ms Offica? Okres próbny 30 dni się skończył, pełnej wersji nie mam, uczelnia również nam tego nie zapewnia. W piątek kolokwium, a ja mam nauczyć się rozwiązywać zadania w excelu, genialnie przemyślane uczelnio, przecież każdego stać na wykupienie takich rzeczy :)
Ktoś mi tu doradzi jak spiracić ekselka? XD Tylko plz nie piszcie, że libre office :|
#hakerzy #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do tych, co umieją w excela.

Jak mam w jednej komórce kilka zdań, każde w osobnej linijce (oddzielone enterem), to czy jest jakiś sposób, żeby cały tekst komórki był w jednym ciągu i żebym nie musiała ręcznie "kasować" tych enterów? Mam nadzieję, że wyjaśniłam zrozumiale.

#pytaniedoeksperta #pracbaza #excel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mam dziwny problem z excelem. Gdy przeciągnę formuły w dół, to wszystkie komórki wynikowe mają taką samą wartość jak pierwsza komórka źródłowa. Rozwiązaniem jest wejście do każdej komórki gdzie jest formuła i naciśniecie ENTER. Co trzeba zmienić, żeby nie trzeba było wchodzić do wszystkich komórek z formułami i aktualizować ENTEREM ?

#excel
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach