Hej Mirki, mam sobie raporty w pliku excel, tabele ale nie takie od pierwszego wiersza tylko gdzieśtam poulokowywane na arkuszu, czasem kilka na jednym, kilka takich zakładek, coś poprzeliczane i przysyłane jest toto co ileś. Chcę zbierać z tego dane do bazy danych, tak żeby potem móc generować jakieś zbiorcze raporty dla okresów, bez przeklejania z każdego pliku. Jak to najlepiej zrobić?
#excel #programowanie #bazydanych
#excel #programowanie #bazydanych























Mam szybkie pytanie. Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawnie wstawić dużo kolumn do excela?
mam kolumny
A B C D E F [...] DX
@flito: jeśli chodzi o to, że wyżej napisałem całość, to było nieścisłe, chodziło o tylko o autonumerowanie, więc zapewne tak
=JEŻELI(MOD(NR.KOLUMNY(B1);2)=0;INDEKS($A:$A;NR.KOLUMNY(B1)/2);"")Wszystko zależy od rzeczywistych wymagań, częstości powtarzania itp.
źródło: comment_MhadBwC0pYuo1ZyWxFswL1v6rbFJNGiy.jpg
Pobierz