Mirki z #excel może ktoś będzie miał lepszy pomysł, mam magazyn przyklad
teraz ręcznie zmieniany jest status jako zmiana koloru danej skrzynki. Chciałem dodać osobną kolumnę gdzie po wpisaniu jakiejś litery zmienia automatycznie kolor i zlicza sumę np. tylko białych ilości danego produktu(to dam radę zrobić)

chodzi mi o np sytuację gdzie mam 5-6 wysyłek i dla każdej bym musiał ustawiać formatowanie warunkowe, da się to jakoś zautomatyzować? albo jakiś
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

5 kolumn raczej odpada, za dużo produktów a do tego jeszcze dochodzi inny podział.


@hoszin: Jeżeli uważasz, że zamiast zrobić 5 kolumn i X wierszy lepiej mieć po 3 kolumny na każdy produkt, to Twoja sprawa, ale ja z doświadczenia wiem, że to co proponuję jest pod każdym względem lepsze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hoszin: Dla takiej ilości statusów nie robi się kolorowania komórek tylko w detalu oznacza statusy a na wyjściu (osobny arkusz) dał bym tabelę przestaną ze statusem w kolumnach i tam można pokolorować. A jak odbiorca chce widzieć tylko swoje rekordy to dodaję nazwisko właściciela i wstawiam do filtra tabeli przestawnej.
  • Odpowiedz
Jaką napisać funkcję w Excelu, aby przeszukała i policzyła mi wszystkie znaki "✔"?

Sama funkcja: =COUNTIF(A1:D26;"✔") nic nie da, bo czasami znak jest ukryty w tekście z innymi danymi, a mi chodzi o policzenie wszystkich znaków

#excel #word #windows #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShpxLbh: @inpir: Policzone, wystarczyło dać * przed znakiem w funkcji, który odpowiada za szukanie w tekście :D Czyli funkcja wygląda tak:

=COUNTIF(A1:D26;"*✔")

Ale dzięki @ShpxLbh bo mnie naprowadziłeś xd
  • Odpowiedz
Hej, szukam Mirka miszcza eksela, który ogarnie pewien arkusz :)
Po pierwsze automatyczne dodawanie daty, który zmienia się w górę co trzy dni i zaznacza na czerwono niedziele.
Po drugie chyba największy problem. Np. na 3 zmianie w tym samym dniu wyprodukowano 2 różne asortymenty, aby sobie to ładnie filtrować powinno to być w dwóch różnych komórkach. Jak to ogarnąć tak, aby nie trzeba było dodawać nowego wiersza i powielać 3 zmiany,
kosa351 - Hej, szukam Mirka miszcza eksela, który ogarnie pewien arkusz :)
Po pierws...

źródło: comment_AvS6tHbY5NwIq0JiLo43iRPq53HRFm5V.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik: śledzenie zmian w excelu jest upośledzone, np. użycie tabeli w arkuszu uniemożliwia włączenia śledzenia

(przynajmniej tak było do wersji 2013)
  • Odpowiedz
@wiadereczko: Wprowadź w F7, zatwierdź przez ctrl+shift+enter i skopiuj w dół:

=INDEKS($A:$A;MIN(JEŻELI(($B$7:$B$13=E7)*($C$7:$C$13=MIN(JEŻELI($B$7:$B$13=E7;$C$7:$C$13)));WIERSZ($A$7:$A$13))))
Przy dwóch takich samych datach dla danego warzywa formuła zwróci numer pierwszy od góry.
  • Odpowiedz
#mikrokoksy #dieta #odchudzanie #excel #redukcja
Cześć wszystkim!
Czy ktoś z was może się podzielić swoim arkuszem excel w którym rozpisuje sobie trening, dietę i monitoruje postępy (z naciskiem na dwa ostatnie) ?
Denerwuje mnie już rozpisywanie wszystkiego na papierze.
Będę wdzięczy za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki ogarniajacy #excel - potrzebuje skorzystac z funkcji VLOOK UP, ale jako ze nie korzystam z niej nigdy na codzien )a teraz by sie przydala!) to troche tego nie ogarniam. Sprawdzalam kilka tutoriali online, ale zawsze pokazywane sa przyklady tej funkcji w jakis pokretny sposob.

Korzystam z dwóch plikow Excel - jak na obrazku nizej. Do wartosci z kolumny D (JID) z pliku po lewej stronie musze wyszukac odpowiadajace wartosci
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#it #informatyka #excel

Hej, macie może pomysł czy da się "zakodować" inne komórki w jednej?

Na przykład, mam komórkę A1 "ID" i chciałbym w niej zakodować dane z komórek A2, A3 i A4.
Czyli, jak wpisze w komórce A1 np. "Lenovo" to w następnych komórkach pojawią się automatycznie wcześniej zakodowane "Z51", "16GB", "czarny".
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie pytanie: jaką formuła mogę porównać np tylko pierwsze 4 znaki z komórek? Bo numery faktur niby takie same ale różnią się zapisem nazwy.
Do innych korzystam z prostej formuły do porównywania: =LICZ.JEŻELI($F$3:$F$106;$E3) . A z tym nie wiem jak rozpisać aby działało.

#excel #pytanie #komputery #pomocy #programista15k
M.....a - Takie pytanie: jaką formuła mogę porównać np tylko pierwsze 4 znaki z komór...

źródło: comment_s1VviHcYSJh9mR7fBTD13lo05iKF49C7.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest na sali jakiś świr excelowy, który zna się na tabelach przestawnych? Mam jeden problem i nie potrafią znaleźć jego powodu, a dla osoby z większym doświadczeniem może to być jasne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#excel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel

Jest jakaś formuła która przenosi minus z końca liczby na początek (żeby excel czytał ją jako ujemną)? Wkleiłem zestaw liczb, które mają minus na końcu zamiast na początku i excel nie widzi ich w ogóle jako liczby
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki #excel

Korzystam z arkusza, który zapisuje dane do csv na głównym folderze dysku C
Potem importuje ten csv do innego programu, ale wywala mi błąd, że plik jest uzywany.
Muszę zamknąć tamten arkusz i dopiero działa.
Jak zrobić, o ile się da, żeby po zapisaniu csv Excel odcinal się od tego pliku tak, żebym mógł go użyć gdzie indziej bez zamykania arkusza?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach