Mirki, dlaczego excel jest tak głupi i nie przewidzieli czegoś takiego. Chce sobie zsumować pieniądze grupując po miesiącach, mam takie dane wejściowe:
2020-01-15, 100
2020-01-18, 150
2020-01-20, 170
2020-02-06, 200

I
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego excel jest tak głupi


@yieldReturn: Excel jest na tyle mądry, na ile jego użytkownik potrafi go obsłużyć.
Sam widzisz ile różnych podpowiedzi, żadna trudna, a najszybciej i najwygodniej to tabela przestawna czyli absolutne podstawy obługi tego programu.
  • Odpowiedz
#excel #mac Mam kolumne z hasłami do kont, które są generowane i wyglądają brzydko, np. $z?}+d9QB]8(6y7M

Czy da się jakoś ustawić filtr, żeby te hasła były maskowane gwiazdkami () i żeby dopiero po wyborze komórki pokazywało hasło?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest może jakaś open sourcowa wtyczka do Excela, która pozwalałaby ściągać dane z baz danych do poszczególnych komórek. Nie mam na myśli tworzenia całych tabel, pivota czy power query, tylko bardziej taki wrapper.

Np.
W komórce A2 wpisuje zapytanie select sum from db i po kliknięciu "odśwież" moje zapytanie zostanie wykonane i zwróci mi arkusz excela z wartością sumy w komórce A2

Albo w komórce B1 wpisuje select kolumna from db. Jeżeli tabela
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel
Jak sortować dane po adresach e-mail? Powiedzmy, że mam w kolumnie kolejne adresy i chciałbym je poukładać według witryn na których są postawione? Czy wyświetlać tylko te, które kończą się na np na "o2.pl?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy można po otwarciu pliku excel ustawić jakiś filtr, który zapyta, którą kartę (arkusz) otworzyć?

#excel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DwaNiedzwiedzie: największe zyski dało dodanie kolumn pomocniczych do wyliczania powtarzających się składników w Discriminants. Trochę zamiana tablicowych sum na sumy.iloczynów. Wszystko co jest za CQ powinno być wyliczane tylko gdy w tej kolumnie jest wartość nieujemna, ale jak już wyżej napisałem dodawanie na ślepo IFów tylko spowolniło obliczenia.
  • Odpowiedz
Poszukuję jakiegoś kursu w pigułce do pracy w excelu w korpo. Może być udemy lub youtube. Co polecacie raczej dla początkującego ?
#excel
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel
czy da się tak napisać formułę, żeby program usuwał duplikaty ale wstawiając te unikatowe wartości do nowej kolumny ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel

Chcialbym zrobic listę rozwijaną w której to po wyborze jedenej z opcji (Linia) wyswietlac będą mi się wartości par1-par5 dla tego wyboru, a po zmianie na inną pozycję z listy np. Linia5 wyświetlają mi się wszystkie dane par1-par5 tylko dla tej konkretnej pozycji z listy. Jakies sugestie jakimi narzędziami mógłbym to zrobić?
Kruchevski - #excel 

Chcialbym zrobic listę rozwijaną w której to po wyborze jeden...

źródło: comment_1581402971fhGdB87ulKRbWz1eSquwHu.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jakiś czas uczę się VBA. Myślę, że potrafię robić już całkiem spoko rzeczy. Potrzebuję jednak pomysłów na kolejne mini projekty. Dajcie jakieś ciekawe pomysły. (Robiłem sporo rozwiązań skracających czas pracy dla ludzi z firmy ale 'zlecenia' się skończyły, a motywacja do działania nie.) Ewentualnie mogę komuś pomóc stworzyć coś fajnego, o ile promysł/problem do rozwiązania będzie ciekawy.

N

#excel #pytanie #kreatywnosc #projektowanie #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jezus_cameltoe gdzieś tam jest treść wstawiona, zaznacz wiersze poniżej tabelki i je usuń, podobnie kolumny na prawo od tabelki. Powinno wyczyścić wszystko poza tabelka i powinno być ok.
  • Odpowiedz
gdzieś tam jest treść wstawiona, zaznacz wiersze poniżej tabelki i je usuń, podobnie kolumny na prawo od tabelki. Powinno wyczyścić wszystko poza tabelka i powinno być ok.


@kwiatosz: DZIAŁA! Dzięki wielki, pozdrawiam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz