Nie znam się a na #elektroda nie wejdę bo się boję. Chce zrobić światła do modelu ciągnika siodłowego 1:24. Już pomijam fakt że nie będzie gdzie schować baterii - układ równoległy wydaje się być dobry.
Nie mam pojęcie jakiej wielkości kupię diody, dajmy na to 3mm. 2 białe, 2 czerwone i jak mnie poniesie fantazja to 2 pomarańczowe na koguty. Bateria 3V(?)
I teraz pytanie: czy jest sens kupować opornik?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawciosl: a te wszystkie kółka zębate są po to żeby oszukać magnetofon (autostop, autorevers, zabezpieczenia przed wciągnięciem taśmy itp. - bywały takie w niektórych sprzętach)
  • Odpowiedz
#pcmasterrace #sieci #siecikomputerowe #informatyka #komputery #elektroda

Posiadam serwer NAS zbudowany na bazie HP Microserver N36L. Chciałbym go wypieprzyć od innego pomieszczenia bo jest za głośny, nawet wymiana wentylatorów niewiele dała. Nie mogę jednak do tego pomieszczenia poprowadzić skrętki przynajmniej z kilku powodów.

Szukam rozwiązania, które umożliwi podłączenie tego serwera do sieci, ale tak żeby działała funkcja Wake On Lan, więc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie taniość a tymczasowe rozwiązanie. No ale tutaj fachowca nie znajdę żeby konkretnie odpowiedział. Szkoda że ten temat będzie zablokowany bo ja sobie już załatwię kogoś kto mi to zrobi i chętnie wysłał bym wam fotkę żeby was uświadomić o waszych zdolnościach i umiejętnościach. 18 odpowiedzi i żadnych konkretów. Podziwiam was.


Pozdrawiam.


Dodano po 28 [minuty]:


Sami
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektronika #mikrokontrolery #elektroda
Eh mirki mirki, jestem za głupi.
Problem:
Potrzebuję sterować z mikrokontrolera nienajmniejszym jednofazowym silnikiem. Wystarczy sterowanie on/off pod warunkiem, że go bardzo spowolnię.
Dotychczasowe zmagania:
Mam ze złomu kilka fajnych przekaźników półprzewodnikowych które załączają i wyłączają w zerze. To jest mój problem, bo silnik włączony na pół okresu leci mi ze 20 razy za daleko.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Silnik komutatorowy

@kiciek: To wszystko zmienia. To traktuj go napięciem stałym - tutaj już nie ma najmniejszego problemu z regulacją napięcia. Albo na triaku (zwykły "ściemniacz" da radę), albo dużo lepiej - wyprostuj sieć, taktuj to PWMem z jakimiś jebitnymi kluczami ;) a gdy silnik ma się zatrzymać - też kluczem go zwieraj - stanie ci dęba w pół obrotu.
  • Odpowiedz
Mirasy! Chcąc dodać sobie pythona do PATH na windowsie, przypadkiem sobie to wyczyściłem chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°)

---PATH
c:..xxxxxxxx;xxxxxx;x;;x;x;xxxxxxxxxxxxx; #ogolnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patryqo: Ja się nie śmieję, bo zrobiłem coś gorszego. Chciałem w takim samym kluczyku od #audi80 zmienić baterię aby właśnie "światełko" działało, i przy rozkładaniu spadła mi pastylka do immobilizera.. :| Smutne? Trochę tak, bo nie zauważyłem, i odkurzyłem dywan xD
Jak auto nie odpaliło to się domyśliłem o co biega, i rozpoczęła się długa przygoda w szukaniu pastylki w worku z odkurzacza pełnym kociego żwirku i innego
  • Odpowiedz
Mircy, skrytoelektrodowcy,
wzmacniacz Unitra Diora WS-442. Bez obciążenia przy załączeniu cały prawy kanał świeci się na full, po załączeniu głośnika buczy. Czy ktoś wie, co to może być? Np. walnięty tranzystor?
Pytam tutaj, bo boję się, że na elektrodzie będę miał zasilacz z #czarnolisto i zaniżanie poziomu
#pytanie #elektroda #elektronika #unitra
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aloalo83: mam sentyment bo jestem mocno z tamtych czasów (1978 z nicku to nie mój rocznik). Ale nie wiem nad czym sie rozpływać jak nasza elektronika zawsze była 20 lat w plecy za zachodem. A jak nawet potrafili zrobić tranzystor to potem trzeba go było 4x sprawdzać jaki ma wsp szumów i hfe żeby to w parce chciało zagrać. Człowiekowi sie fajnie wspomina i sporo sie na tym nauczył, ale
  • Odpowiedz
@robekk1978: a ja się będę upierał. Odkurzyłem stary sprzęt który przeleżał w czyjejś szafie ze 15 lat. Teraz gra u mnie i córka ma przy tym tyle zabawy, co ja kiedyś przy "Amatorze". No głośniki mam kupne, bardziej współczesne.
Sentyment, z pewnością. Audiofilem nie jestem, ten klimat mi po prostu pasuje.
EDYT : nie rozpatruję tego sprzętu w kategoriach technicznych, bo rzeczywiście nawet wtedy nie był to cud nowoczesnej techniki.
  • Odpowiedz
#elektronika #elektroda #elektryka
W zasadzie dopiero się uczę elektroniki, i to jest mój pierwszy własny projekt, jednak chciałbym zapytać się Mirków-elektroników czy nie przypalę sobie tranzystora i czy to w ogóle będzie działać.
Otóż zasilanie mam z góry 36V, podaję sygnał z uC na transoptor. Do kolektora transoptora podaję napięcie 5,6 V przez diodę zenera z rezystorem ograniczającym jej prąd. Napięcie na emiterze tranzystora mam 5,3V,
connor1 - #elektronika #elektroda #elektryka
W zasadzie dopiero się uczę elektroniki...

źródło: comment_ZFTP9QWnxK4Q2iJ1lGCU12IEqDgnNO6L.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@connor1:
1. Napięcie na wyłączanej cechę może być kilka (nascie) razy większe od napięcia zasilania.

2. Diodę zenera juz wyrzuciłes, ale tak jak była wstawiona to by opuściła napięcie o 5v, a nie do 5v.

3. Opornik w szeregu z diodą od przepięć ma sens tylko, gdy chcesz mierzyć prąd spowodowany przez wyłączaną cewkę
  • Odpowiedz
Pytam jeszcze raz z nowy tagami:

Co mi się dzieje z kompem?
Podczas oglądania filmów (youtube/vlc/etc) równo co minutę (zmierzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) obraz na ułamek sekundy freezuje i słyszę pierdnięcie z głośników...

System i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Udaj że to nie Ty zepsułeś i odstaw wielkie zdziwienie jak #rozowypasek włączy suszarkę/ładowarkę/kompa "ale jak to nie działa? nie ma prądu? POPSUŁAŚ!" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
EDIT: ROWIĄZANE!
Miraski, które znajO się na #komputery i mądrale z #elektroda - nie otwiera mi się w przeglądarce Chrome strona Facebook'a. Cała reszta działa normalnie. Przewertowałam sporo stron na ten temat i porobiłam co się dało(zmiana mtu, CCleaner na porządku dziennym u mnie chodzi, /dnsflush, restarty, włączenie/wyłączenie routera), antywirusa mam też w miarę ogarniętego(McAfee, skanowałam wszystko nie dalej niż wczoraj), teraz jestem na etapie skanowania Malwarebytes.(właśnie się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektroda #elektronika #pomocy
Droga elektrodo, mam podwójny włącznik i ze ściany mi 3 kable wystajo, bronzowe trzy, i tam jest tak połączone innym kablem jeden włącznik z drugim, i już tam powtykałem, ale mam tak, że światło w lewym pomieszczeniu zapala się jak prawy nacisne, i na odwrót, ale naprawiłem i teraz mam tak, że światło zapala się w prawym, ale jesli w prawym sie nie
herejon - #elektroda #elektronika #pomocy 
Droga elektrodo, mam podwójny włącznik i ...

źródło: comment_0QZ60VHgMjlcRXY8AgLq8ls5FpHdR6Ht.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Na tym forum wymagamy minimum wiedzy na temat aut oraz minimum własnego wkładu w zlokalizowanie usterki.

Kosz.


kocham cie elektrodo, pij ze mno kompot

#elektroda #buldupy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kochmap: to akurat jest z postu gdzie koleś szuka skrzynki z bezpiecznikami (tej od strony silnika) w renault modus, post byłby mi przydatny bo też będę szukać, a w modusie żeby się dogrzebać do okolic silnika trzeba porozkręcać jakieś gówniane plastiki więc chętnie bym zaoszczędził trochę czasu xD

ale wiadomo, żeby napisać post na elektrodzie musisz mieć swój warsztat samochodowy xD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem nietypową konstrukcję radia w #pracbaza . Inżynier zastosował wysokiej jakości głośnik. Całość została połączona trwale i skutecznie szarą taśmą. Nie wiem jakiej jakości dźwięk się z tego wydobywa, ale sądząc po konstrukcji pewnie będzie miodem na uszy #audiofia . Czy ten projekt wywarł by wrażenie na #elektroda ?

#zdjecia #januszekonstrukcjielektrycznych
Baczy - Znalazłem nietypową konstrukcję radia w #pracbaza . Inżynier zastosował wysok...

źródło: comment_6j0XQZ09vxPb6VtfZMwebhMUrXyPjC1z.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach