Bardzo polecam wystawę "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" w #warszawa. Myślałem, że będzie to kolejna ot taka sobie wystawa, skierowana bardziej do dzieciaków. A tu niespodzianka, bo grobowiec i jego wyposażenie wraz z sarkofagami fantastycznie odwzorowane. Do tego dużo ciekawych informacji. Ludzie piszą o 2 godzinach - ja spędziłem 3,5 a i tak czuję, że zbyt szybko, można spędzić drugie tylko oglądając szczegóły komory i przedmiotów.

#historia
deeprest - Bardzo polecam wystawę "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" w #Warszawa. Myś...

źródło: comment_1670269945WBtO88p9VZ12cRtqX4nVt2.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Guru_z_gor: 80% to kobiety, zachowują się normalnie i nie afiszują się narodowością. Oni jak ty jadą tam na wakacje. Ja nigdy nie pojadę do hotelu, kurortu w którym większość to polacy
  • Odpowiedz
Kilka dni temu natknąłem się na temat #piramidy ( #historia #egipt )

Oczywiście związane z #teoriespiskowe

Uważa się, że piramidy służyły za grobowce, miejsce pochówku faraonów. Następnie przeczytałem, że nie znaleziono w nich ani jednej mumii, czy też ludzkich szczątków. Potem znalazłem info, że znaleziono w nich ogólną liczbę dwóch mumii, co i tak nie jest jakąś oszałamiającą liczbą, żeby piramidy faktycznie uznać za miejsce
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Priamidy w Gizie uważane są za jedne z najbardziej tajemniczych i zaskakujących budowli na świecie. Rzeczywiście, wiele teorii i hipotez zostało wymyślonych na temat ich budowy i przeznaczenia, a wciąż wiele tajemnic pozostaje nierozwiązanych.

Zgodnie z uznawanymi przez większość historyków i archeologów teoriami, piramidy służyły jako grobowce dla faraonów i ich rodzin, a ich budowa była wynikiem wielkiej dbałości o wieczne spoczywanie tych władców. Faktycznie, niewiele mumii zostało odnalezionych w piramidach, co
  • Odpowiedz
@Haramb3: przemyslenia sa takie ze mit ze bydowali je niewolnicy powstal bodajze juz w naszej erze lub kolo naszej ery kiedy jakis historyk tam pojechal tam i przyjechal piszac ze sie dowiedzial ze przy budowie piramid to pracowalo 100 tys niewolnikow bo mu jakis lokals tak powiedziel...po 2500 lat. Kolejny z mitow ktory ludzie powtarzaja to ze kamienie sa idealnie spasowane bo sa ale tylmo niektore i tylko w widocznych
  • Odpowiedz
@Jestem_tu_nowy: Na każdym, co ważne kupujesz w oknienku z napisem BANK a nie u pośrednika z biura, oni sprzedają drożej. Jeśli któryś z nich sięgnie po twój paszport to wal po łapach jakby ci go chcieli ukraść
  • Odpowiedz
W starożytnym Berenike składano ofiary z bezgłowych sokołów. Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6914007/w-starozytnym-berenike-skladano-ofiary-z-bezglowych-sokolow/

„Odkrycie kaplicy sokoła było czystym przypadkiem. Tuż przed rozpoczęciem badań, nikt nie wiedział, jaka była funkcja budynku. Przypuszczano, że mógł pełnić administracyjną rolę” – podkreśliła w rozmowie prof. Marta Osypińska z Instytutu Archeologii UWr.

Każdego kto chciałby zostać wywołany przy okazji dodawania kolejnych znalezisk, zachęcam do zaplusowania pierwszego z komentarzy.
ArcheologiaZywa - W starożytnym Berenike składano ofiary z bezgłowych sokołów. Link d...

źródło: comment_1669220129j4vqoREcUqwNTxOGZnJ8V4.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy opłaca się teraz iść do muzeum archeologicznego w Kairze? Czy wszystkie najfajniejsze eksponaty zostały już zabrane do nowego nieotwartego jeszcze muzem i w starym juz sa pustki? Musze wykorzystać mile lotnicze by nie przepadły i mam do wyboru Kair vs Dubaj na weekend w grudniu.

Zarówno w jednym i drugim nie byłem.

3 dni w Kairze vs 2 dni w Dubaju. City-break, czyli zwiedzanie, poznawanie nowego miejsca

//
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fraterperdurabo: Najstarsza zachowana i opisana ma 47 wieków. Egipt jest rzeczywiście stary, ostatnia faraon miała bliżej do lotów kosmicznych, niż pierwszych piramid, ale 100 000 lat temu współcześni ludzie, b. wtedy nieliczny i rzadki gatunek, jeszcze nie ruszyli dup z Rogu Afryki.
  • Odpowiedz
@Ryshardi: generalnie w wielu przypadkach jeśli robisz zwykłe zakupy na wyjazdach to nie ma sensu bawić się w wymianę wcześniej na daną walutę tylko zwyczajnie mieć na koncie PLN i niech revolut to sobie rozlicza

ja w ostatnim czasie korzystam z curve bo nie ma prowizji w weekend jak w revolut dodatkowo nie muszę przesyłać kasy jak w przypadku revolut tylko do curve mam podpiętą kartę normalną i to z
  • Odpowiedz
Curve kartę z revoluta?


@Ryshardi: nie widzę sensu tego, już lepiej podpiąć zwykłą polską kartę i nie bawić się w przelewanie kasy, tylko niech curve pobiera środki z głównego konta
  • Odpowiedz