via Wykop Mobilny (Android)
  • 169
@P4uL: ktoś ma taki piękny widok na drzewka i zasłania je sobie betonowym widokiem miasta. Przecież do okrutne :c
  • Odpowiedz
Niszczejąca kamienica zlokalizowana na warszawskiej Pradze przejdzie gruntowną rewitalizację. Projekt zapowiada się ciekawie, budynek na zdjęciach z Google Maps, lekko mówiąc, nie prezentuje się zbyt okazale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Wy jak oceniacie wizualizacje? Więcej zobaczycie i przeczytacie tutaj.

#warszawa #praga #architektura #rewitalizacja #kamienice #urbanistyka #design #nieruchomosci #skyscrapercity
Projekt_Inwestor - Niszczejąca kamienica zlokalizowana na warszawskiej Pradze przejdz...

źródło: comment_bzHtQjmAdGkGkCZ7otEjCaGFLx3abMyy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 596
Zakończyliśmy projekt instalacji mebli dla klienta, na przestrzeni ośmiu pięter, o wartości ponad 20 milionów złotych. W przetargu były biurka regulowane apką, fotele pracownicze za 3500zl, sofy po 20k, telewizory 98", system centralnie sterowanych szafek RFID i mnóstwo przeróżnych mebli na zamówienie z marmuru, weluru, skóry najwyższej jakości oraz trudnościeralnych materiałów.

Tym samym był to mój ostatni projekt w branży mebli high end i tym samym koniec jedenastoletniej kariery w tej branży,
silentpl - Zakończyliśmy projekt instalacji mebli dla klienta, na przestrzeni ośmiu p...

źródło: comment_tX152DQwGvY4SK3qkJO6jRpJ4LwYGJdN.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
1) dlaczego odchodzisz ?

Zrobiłem już wszystko w tej branży (pracowałem dla małych i dużych producentów oraz dilerów mebli). Branża sama w sobie jest wyjątkowa ale ma raka w postaci braku edukacji, standardów, procedur i ambicji.
Postanowiłem ten problemy rozwiązać i wkrótce będę szkolił pracowników w oparciu o wiedzę pozyskaną przez te 11 lat oraz na podstawie współpracy z producentami i dostawcami usług w branży. Napisałem pierwszy na świecie materiał szkoleniowy (ok 250str)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@nobrainer:

W UK to angielski, Excel PowerPoint outlook, ogólne pojęcie techniczne i tzw "common sense". Przydałaby się dobra organizacja czasu i umiejętność rozmowy przez telefon.

Generalnie poprzeczką jest ustawiona ZBYT NISKO aby do tej branży wejść. Wielu odpada bo na tych pozycjach wejściowych ogarnia się wszystko od wycen (50-200 katalogów produktu a niektóre mają 800 stron), logistyki, PowerPointa lub manipulacje CAD, współpraca z designem i działem finansów, modyfikacje produktu, przetargi, organizowanie sampli
  • Odpowiedz
Jak co czwartek zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Polskie Perły Architektury.

Dziś prezentujemy gmach Sądu Rejonowego w Siedlcach, który został nominowany do EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award – najważniejszej nagrody architektonicznej w Europie. Przyznawana jest ona co dwa lata najlepszym realizacjom architektonicznym na Starym Kontynencie.

Co jest niezwykłego w gmachu sądu? Między innymi kolumny tworzące podział elewacji, które nawiązują do starożytnej, greckiej architektury oraz typowo nowoczesne
Projekt_Inwestor - Jak co czwartek zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Polskie Perły ...

źródło: comment_oc1HIX5I2BOAnI6LD65XnQmFhnIxWUt2.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostane gdzieś takie coś tylko z lepszego materiału? Jakiś metal, drewno? Może ktoś robi jakieś #rekodzielo i byłby w stanie takie coś wykonać? Szukałem na #aliexpress , nie ma nic poza zalaminowanym papierem nabitym na kółko do kluczy. Chodzi mi o coś w stylu jak to po prawej stronie. Nie wiem czy to jakiś grawer czy jakoś inaczej?
#grafika #design #sztuka #
stresS - Dostane gdzieś takie coś tylko z lepszego materiału? Jakiś metal, drewno? Mo...

źródło: comment_iiMlq1VA7AFYRwBmdJJLtrEX6fQWJcri.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adamerio: Ender 3, mogę jeszcze zmniejszyć wysokość warstwy do dokładnie 0.04mm, to na zdjęciu to 0.12mm. Na zdjęciu widać warstwy trochę, bo to zdjęcie w marko i aparat je mocno wyciągnął, psiknięcie byle jakim sprayem i nie byłoby ich widać ;p
  • Odpowiedz
@Adamerio: Nie drukowałem nic mniejszego niż marvin a marvin jest malutki, bo ma średnicę łebka ok. 20mm, chociaż drukowałem malutką tulejkę o średnicy 6mm, ale tam mi nie zależało na jakości więc i warstwa wyższa była, i prędkości większe :P Ale ludzie chwalą się małymi figurkami i po wymianie dyszy na mniejszą drukują naprawdę ładne małe figurki :)
  • Odpowiedz
W ramach projektu Nowe Centrum Łodzi jedna z kamienic zostanie zrewitalizowana i przebudowana. Tak mają powstać Wiszące Ogrody zlokalizowany przy ulicy Tuwima 48.

Jak oceanicie projekt? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W komentarzu kamienica, która zostanie rozbudowana i "nieco" zmieniona. Więcej o cały przedsięwzięciu przeczytacie tutaj.

#lodz #architektura #nieruchomosci #urbanistyka #design #skyscrapercity #skyscrapercitycontent #
Projekt_Inwestor - W ramach projektu Nowe Centrum Łodzi jedna z kamienic zostanie zre...

źródło: comment_fATkLvnjCdRS8fsZKzoOfwlipee2R6uf.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Projekt_Inwestor: nie orientujecie się może jakie prawne wymagania trzeba posiadać aby móc przeprowadzić coś takiego? Każdy z odpowiednią gotówką może to zrobić? Kupić zaniedbaną kamienicę, odrestaurować i sprzedać?
Przecież to musi być przebrane jak nie wiem
  • Odpowiedz
Wystawiłem na aukcji #wosp stworzenie logo,podstawowej księgi znaku i systemu identyfikacji wizualnej. Jeśli potrzebujecie znaku dla firmy, fundacji, stowarzyszenia, siebie lub kogoś bliskiego, to zapraszam do licytacji. Całość rzecz jasna idzie na WOŚP. Bez ceny minimalnej - na razie 1 zł ( ͜͡ʖ ͡€)
aukcja LOGO + identyfikacja wizualna

#grafika #logo #design #firma
emdzej23 - Wystawiłem na aukcji #wosp stworzenie logo,podstawowej księgi znaku i syst...

źródło: comment_xqYW9iXWIzTjuyelMglTBRwOzvJLd0kk.gif

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak nazywają się obrazy/graffiti/instalacje, na które trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem żeby widzieć całość a nie fragmenty ? Kompletnie nie wiem czego szukać w google ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytanie #sztuka #grafika #design
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kochani piszę posta jeszcze raz. Poskakałem chwilę po sieciówkach (w mojej galerii są wszystkie) i nie znalazłem jakichś super koszul na długi rękaw. Nie muszą być drogie, ważne żeby były ładne i się wyróżniały. Może kupiliście sobie i dacie jakiś cynk w których najlepiej szukać, bądź różowe może coś będą wiedziały? Takie wyprzedaże teraz że nic tylko korzystać.
#niebieskiepaski #niebieskipasek #rozowepaski #rozowypasek #modameska
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Audi- najładniejszy samochód.
Moim zdaniem audi to obecnie najładniejsze samochody, jak np. to przykładowe na zdjęciu. Tak po prostu powinny wyglądać samochody. Nowoczesny, elegancki wygląd, ale bez zbędnych udziwnień. Nowe A7- znakomite połączenie limuzyny ze sportowym autem. Świetna stylistyka moim zdaniem. Każde nowe audi jakie widzę jest po prostu niezwykle blisko ideału (chociaż stare też są w porządku).
Natomiast nowe SUVy Lexusa to moim zdaniem jedne z najbrzydszych samochodów obecnie. Kto te
towkoncuty - Audi- najładniejszy samochód. 
Moim zdaniem audi to obecnie najładniejs...

źródło: comment_cZFa8wnLmBhqkqPw5HxMLrB6zx6Yd1Bj.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@towkoncuty: że co niby ta kombi kolubryna ma wspólnego ze sportowym autem, przecież to jest niemieckie brzydactwo dla ludu pracującego miast i wsi z tej samej półki co passat
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Trudno to ustalić - zależy od konkretnego przedmiotu. Badałem na studiach metodą EDXRF kilka próbek szkła właśnie z takich "kryształów" z meblościanki i znaleźć można pełen przekrój - od rzeczywistego szkła ołowiowego dobrej jakości, przez szkło z dużą zawartością ołowiu, ale częściowo zredukowanego (mętne, ciemniejsze) aż po jakieś szkła zawierające 2-3% i to dodatkowo nierównomiernie rozprowadzone w masie szkła. Z tego co pamiętam to była też próbka która okazała
  • Odpowiedz
  • 2
Ołów występuje w szkle w postaci jonu Pb2+, natomiast PbO łatwo redukuje się do postaci metalicznej co powoduje zmianę barwy i przejrzystości.
  • Odpowiedz