✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hmm... nie wiem od czego zaczac, moze tak: mam 28lat, mam mieszkanie na kredyt, mam super dziewczyne, mam prace, gdzie zarabiam sporo - 13k netto, ale nie daje mi ona zadnej satysfakcji, oprocz silki i biegania nie mam innego hobby, ani gry na kompa, ani jakies dodatkowe aktywnosci, caly czas jestem znudzony, czy to moze byc kwestia przebodzccowania? moja codziennosc to praca, silka / bieganie, gotowanie, zakupy, youtube
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Wygląda trochę jak https://pl.wikipedia.org/wiki/Anhedonia

Może mieć różne przyczyny. Stres, wypalenie jest jedną z nich. ADHD/ADD, dystymia, depresja, depersonalizacja-derealizacja, zaburzenia lękowe jak i zaburzenia hormonalne (najważniejsze testosteron i tarczyca). Nie można też zapomnieć o przyczynach psychologicznych, a te mogą być różne, ale tutaj moja wiedza się raczej kończy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Leki z grupy SSRI (takie jak escitalopram) mogą same w sobie powodować anhedonię jako skutek uboczny.

Anhedonia jest stosunkowo częstym skutkiem ubocznym stosowania antydopaminergicznych leków przeciwdepresyjnych (np. selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny lub inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny) ujawniającym się w fazie remisji, po ustąpieniu ostrych objawów depresji.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maupishoon: To nie jest dziś świat dla takich jak my, gdzie człowieka bardziej obchodzi wygląd niż to, co ma w sercu, i to raczej całe społeczeństwo jest w stanie upadku bardziej niż ty. A propo targów pracy, jakieś dwa czy trzy razy byłem na czymś takim, nic odkrywczego, tylko jakieś firmy się reklamowały i tyle. No i można było wtedy otrzymać jakieś gadżety, w tym długopisy XD
  • Odpowiedz
  • 79
@BozenaMal pewnie oskarek gdzieś pisał, że ma dziś depresję i osoba z problemem zrozumiała słowo depresja tak, jak się powinno rozumieć, a nie jak rozumieją to banany.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego będąc po 30 wydaje się, że życie się kończy?


@Ana77: Patrząc z perspektywy 60+ nie wydaje się to prawdą. Czyli jest to mylne wrażenie. Co jednocześnie mogę spokojnie przełożyć także na to, że mając 60+ też nie należy popadać w panikę - choć pewien poziom dysfunkcji organizmu już staje się widoczny. Ale spokojnie mogę założyć, że mając 90+ nadal będą mi się podobać 20, 30, 40 a może i
  • Odpowiedz
@Ana77: zacznij od jednej rzeczy i powoli idź do przodu. Zrob sobie listę rzeczy ktore chciałabyś zrobić i powoli je realizuj. Na Twoim miejscu zacząłbym od prawka. Studia to tez fajna opcja ale mając już prawo jazdy byłoby łatwiej ją realizować (chyba że masz blisko).

Pamiętaj też że trawa u innych jest zawsze bardziej zielona. Wielu osobom po 30 czas przecieka przez palce: może i nie żałują popełnionych decyzji ale
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad pracą w fast foodzie.

Czy jest tam nacisk na integrację, socjalizację między pracownikami? Czy ktoś kto przychodzi do pracy pracować i zarabiać, a nie szukać znajomych odnajdzie się do w takim środowisku? Mogę liczyć na to, że popracuję tam kilka miesięcy czy raczej nie zagrzeję miejsca zbyt długo i po tygodniu wylecę za bycie zbyt cichym i wycofanym? Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Dzięki.

#praca #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tatiq02: To nie wstyd, to, że jesteś inna w tym znaczeniu wyrażania emocji, nie znaczy, że jesteś gorsza. Ja też tak mam, nie umiem wyrażać, ani odczytywać emocjonalnie tego co normalni ludzie. Tak już jest, taka egzystencja po prostu boli.
  • Odpowiedz