Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@AllGabonim: Zawsze możesz po instalacji doinstalowć xfce i KDE usunać :)
Pewnie można taskselem to ogarnąć, ale apt-get zawsze na propsie.
Pewnie można taskselem to ogarnąć, ale apt-get zawsze na propsie.
- 3
konto usunięte via Android
- 2
#linux wreszcie dziala moj kulawy wifi na usb...
Oczywiscie sie z tym naje.. Ale satysfakcja teraz tylko walbac niwe #kodi i moze poprobowac steam.
Denerwuje mnie #xfce jakis taki kulawy wydaje sie bardziej toporny od #gnome2 do ktorego przywyklem. A skonfigurowanie telewizora jak 2. Ekranu.. Aghh. Ekran logowania zawsze mi laduje na tv :/
#debian #rtl8188cus
Oczywiscie sie z tym naje.. Ale satysfakcja teraz tylko walbac niwe #kodi i moze poprobowac steam.
Denerwuje mnie #xfce jakis taki kulawy wydaje sie bardziej toporny od #gnome2 do ktorego przywyklem. A skonfigurowanie telewizora jak 2. Ekranu.. Aghh. Ekran logowania zawsze mi laduje na tv :/
#debian #rtl8188cus
@rzet: Dziwne u mnie ekran logowania jest zawsze na dwóch monitorach poczym po wpisaniu passów ładują sie ustawienia właściwe.
Ubuntu 14, XBMC i OpenGL

- 0
@rzet: 44$ z wysyłką do Polski. Szkoda, że A5 a nie coś mocniejszego, chociaż i tak ładnie chodzi.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@matrio: Nie da sie. Pod Linuksem jest tak, ze jak chcesz zainstalowac jakis nowy pakiet to musisz stawiac system od zera, i tyle.
#linux
Jakiego linuxa polecacie, mam już za sobą #ubuntu ,ale brak stabilności po 8.04 mnie zraził. Potem był #debian , tu stabilność dobra, ale soft stary, albo unstabil potrafił nie przeżyć update-u. Potem było krótko z #sabayon (Klon Gentoo dla ludzi) przyznaje przyjemny, ale ta jego "falowa" praca mnie odepchnęła (np paczka ma buga i ten bug jest naprawiany w 2h aby za 6h
Jakiego linuxa polecacie, mam już za sobą #ubuntu ,ale brak stabilności po 8.04 mnie zraził. Potem był #debian , tu stabilność dobra, ale soft stary, albo unstabil potrafił nie przeżyć update-u. Potem było krótko z #sabayon (Klon Gentoo dla ludzi) przyznaje przyjemny, ale ta jego "falowa" praca mnie odepchnęła (np paczka ma buga i ten bug jest naprawiany w 2h aby za 6h
konto usunięte via iOS
- 2
@wytrzzeszcz: jak chcesz nowości Archa, ale z graficznym instalatorem, to spróbuj Manjaro
Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem powinna cię interesować jedynie rodzina Ubuntu i wersja LTS
@xda_: Ubuntu gwałci mózg początkującym użytkownikom, bo daje poczucie, że Linux to taki inny Windows, tylko niedorobiony.
- 2
@porner: za takie informacje to się płaci stówe
- 3
- 2
Potrzebuję postawić system od nowa na nowym dysku. Czy warto przenosić się z (k)Ubuntu na coś innego? (nie śledziłem dystrybucji ostatnio i tego co tam się dzieje z nimi...) Ma po prostu działać, nie mam czasu na ręczne konfiguracje :) #linux #ubuntu #debian #systemyoperacyjne
- 1
@kopringo: Xubuntu / Debian + XFCE
@alienv: No chyba nie, gdyby było tak jak mówisz wydania Ubuntu pokrywałyby się, a tak nie jest. Nie miałem NIGDY problemów ze stabilną wersją Debiana, czego nie mogę powiedzieć o Ubuntu.
"...then you don't need to upgrade." i pewnie z tego powodu nie wydają na czas aktualizacji bezpieczeństwa, bo przecież działa. Patrz poodle...
"...then you don't need to upgrade." i pewnie z tego powodu nie wydają na czas aktualizacji bezpieczeństwa, bo przecież działa. Patrz poodle...
- 1
- 2
@luk85: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-configure-a-mail-server-using-postfix-dovecot-mysql-and-spamassasin
Sprawdzałem to i działa doskonale. O tyle jest fajny ten poradnik że pokazuje jak zintegrować postfixa z bazą danych, więc konta możesz zakładać wirtualne i w dowolnej ilości. Dodatkowo od razu instaluje spamassassin, pyzor, clamav etc.
Do tego dorzuć jeszcze courier-imap do odczytu wiadomości i np. roundcube do interfejsu www.
Sprawdzałem to i działa doskonale. O tyle jest fajny ten poradnik że pokazuje jak zintegrować postfixa z bazą danych, więc konta możesz zakładać wirtualne i w dowolnej ilości. Dodatkowo od razu instaluje spamassassin, pyzor, clamav etc.
Do tego dorzuć jeszcze courier-imap do odczytu wiadomości i np. roundcube do interfejsu www.
- 0
@list86 dzięki, tego nie widziałem, zabieram się za testowanie :)
24
Backup VPS w systemie Debian

Dzis będzie o backup moje VPS i rozwiazaniach z których to ja korzystam, czyli backup mysql oraz plików, przy czym częśc backupu odbywa się lokalnie a częśc zdanie na mojego nas-a. AutoMySQLBackup Program banalna. Jak sama nazwa mówi jest to program do automatycznej kopii baz danych...
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Hej, Jak zaktualizować ubunciaka do konkretnej wersji? Mam 11 i potrzebuję zaktualizować do 12, a nie najnowszej.
Ściągnąłem 12 i nagrałem na pena po czym zbootowałem go ale nie ma opcji upgrade - jest tylko nowa instalacja. Chciałbym zachować stare dane, konta itp. Obecne ubuntu nie ma wersji okienkowej, ale to chyba bez większego znaczenia.
#linux #ubuntu #debian
Ściągnąłem 12 i nagrałem na pena po czym zbootowałem go ale nie ma opcji upgrade - jest tylko nowa instalacja. Chciałbym zachować stare dane, konta itp. Obecne ubuntu nie ma wersji okienkowej, ale to chyba bez większego znaczenia.
#linux #ubuntu #debian
- 1
@Blastboy: Nie wiem jaki syf zrobiliście, nie mogę stwierdzić :P
Domyślnie projekty zapisywane są w /home, skompilowane programy w /usr
Niemniej może macie jakiegoś SVN'a posadzonego w /var (ponad 4TB macie tam zapisane), więc coś musi być.
W zasadzie, żeby nie było - bardzo ciężko jest całkowicie ubić Linuksa - w większości przypadków da się go odzyskać
Domyślnie projekty zapisywane są w /home, skompilowane programy w /usr
Niemniej może macie jakiegoś SVN'a posadzonego w /var (ponad 4TB macie tam zapisane), więc coś musi być.
W zasadzie, żeby nie było - bardzo ciężko jest całkowicie ubić Linuksa - w większości przypadków da się go odzyskać
- 1
Będziesz musiał chyba te klucze uzupełnić
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys NUMER_KLUCZA
Najpierw zamień sources.list na ten
http://stare.linuksowo.pl/index.php?t=msg&th=24&start=0&S=a6e63f50243a77c8f77a3e7f820ff974
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys NUMER_KLUCZA
Najpierw zamień sources.list na ten
http://stare.linuksowo.pl/index.php?t=msg&th=24&start=0&S=a6e63f50243a77c8f77a3e7f820ff974
- 2
Szukam administratora! I popełniłem ogłoszenie. Kto zna, kto kojarzy, niech śle dalej! :)
http://www.skillshot.pl/jobs/1364-uwazaj-system-administratorze-wikingowie-juz-po-ci
#linux #debian #ofertypracy #administracja #it #network #januszebiznesu #pieniadze #gry
http://www.skillshot.pl/jobs/1364-uwazaj-system-administratorze-wikingowie-juz-po-ci
#linux #debian #ofertypracy #administracja #it #network #januszebiznesu #pieniadze #gry
@pierre-van-hooijdonk: Zawsze można było.
@pierre-van-hooijdonk: Iceweasel niczym się od Firefoxa nie różni, poza inną ikonką.
- 3
Mirki, szukam distro linuksa pod siebie. Sytuacja jest taka, że skasowałem kilka plików konfiguracyjnych na Debianie i między innymi i3 przestało mi działać. Nie chcę nawet próbować naprawiać wszystkiego po kolei, a z drugiej strony stawianie czystego Debiana i instalacja, a potem konfiguracja wszystkich potrzebnych mi pakietów to dwa dni roboty i wolałbym tego po raz kolejny uniknąć. Jest jakiś sposób na backup systemu po instalacji podstawowych pakietów? W ten sposób miałbym
- 1
No to możesz już nie wrócić do *buntu
@FunkYoSelf: Powtórzę się. Co do wychodzenia poza ubuntu korzystałem także z Debiana, Crunchbanga, OpenSUSE, Slaxa i Puppy linux.
@FunkYoSelf: @QuQQ: Z tymi cudami to przesada. Jednakże, jak pojawia się aktualizacja pakietów z repo
, to lepiej być czujnym. Warto wtedy zaglądnąć na stronę Archa i sprawdzić czy przypadkiem nie ma komunikatu
;)
core, to lepiej być czujnym. Warto wtedy zaglądnąć na stronę Archa i sprawdzić czy przypadkiem nie ma komunikatu
manual intervention required;)
- 1
- 1
- 0
@Huczek: Dzięki wielkie. Nie mogłem znaleźć działającego źródła.
- 4
- 1
@QuQQ: możesz śmiało instalować wersję 7. Nie będą ze sobą kolidować. Kwestia tylko ustawienia domyślnie 7ki.
Powinno zadziałać:
Powinno zadziałać:
sudo apt-get install oracle-java7-set-defaultDebian bez kobyły systemd.
http://osworld.pl/devuan-czyli-debian-bez-systemd/
#linux #debian #systemd #komputery
http://osworld.pl/devuan-czyli-debian-bez-systemd/
#linux #debian #systemd #komputery
- 0
Po polsku dla sprytnych inaczej: http://www.marcinstasiak.pl/jak-usunac-systemd-z-zainstalowanego-debiana-jessiesid/
- 5
Drodzy #linux -iarze używający #conky, mam problem. Znalazłem sobie fajną konfigurację, zmieniłem sobie parę pierdułek i dodałem inną konfigurację na dole, jednak nie wiem jak to zrobić, żeby nie było widać całej drugiej konfiguracji pod spodem, macie może jakieś pomysły?
Dodaję moją konfigurację:
http://pastebin.com/raw.php?i=nTGpyvEc
#ubuntu #linux #conky #pulpit #debian #linuxmint
Dodaję moją konfigurację:
http://pastebin.com/raw.php?i=nTGpyvEc
#ubuntu #linux #conky #pulpit #debian #linuxmint
źródło: comment_TiJXDy11JFkVMGqB6fiZMx9YLf4QyeTh.jpg
Pobierz@Mr_Przemyslaw: pastebin.com
- 1
@Mr_Przemyslaw: mała poprawka, w-------l wszystko to co dodałeś do sekcji TEXT a zostaw tylko to
color1 2d2d2d


















#debian #linux