#linux wreszcie dziala moj kulawy wifi na usb...

Oczywiscie sie z tym naje.. Ale satysfakcja teraz tylko walbac niwe #kodi i moze poprobowac steam.

Denerwuje mnie #xfce jakis taki kulawy wydaje sie bardziej toporny od #gnome2 do ktorego przywyklem. A skonfigurowanie telewizora jak 2. Ekranu.. Aghh. Ekran logowania zawsze mi laduje na tv :/

#debian #rtl8188cus
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux

Jakiego linuxa polecacie, mam już za sobą #ubuntu ,ale brak stabilności po 8.04 mnie zraził. Potem był #debian , tu stabilność dobra, ale soft stary, albo unstabil potrafił nie przeżyć update-u. Potem było krótko z #sabayon (Klon Gentoo dla ludzi) przyznaje przyjemny, ale ta jego "falowa" praca mnie odepchnęła (np paczka ma buga i ten bug jest naprawiany w 2h aby za 6h
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem powinna cię interesować jedynie rodzina Ubuntu i wersja LTS


@xda_: Ubuntu gwałci mózg początkującym użytkownikom, bo daje poczucie, że Linux to taki inny Windows, tylko niedorobiony.
  • Odpowiedz
Potrzebuję postawić system od nowa na nowym dysku. Czy warto przenosić się z (k)Ubuntu na coś innego? (nie śledziłem dystrybucji ostatnio i tego co tam się dzieje z nimi...) Ma po prostu działać, nie mam czasu na ręczne konfiguracje :) #linux #ubuntu #debian #systemyoperacyjne
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alienv: No chyba nie, gdyby było tak jak mówisz wydania Ubuntu pokrywałyby się, a tak nie jest. Nie miałem NIGDY problemów ze stabilną wersją Debiana, czego nie mogę powiedzieć o Ubuntu.

"...then you don't need to upgrade." i pewnie z tego powodu nie wydają na czas aktualizacji bezpieczeństwa, bo przecież działa. Patrz poodle...
  • Odpowiedz
#komputery #linux #serwery #debian Potrzebuję w miarę nowego i dobrego opisu instalacji serwera pocztowego postfix + dovecot. Działam normalnie na qmailu ale klient chce postfixa. W necie jest dużo dobrych opisów, ale może ktoś z praktyką w postfixie coś poleci ciekawego?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luk85: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-configure-a-mail-server-using-postfix-dovecot-mysql-and-spamassasin

Sprawdzałem to i działa doskonale. O tyle jest fajny ten poradnik że pokazuje jak zintegrować postfixa z bazą danych, więc konta możesz zakładać wirtualne i w dowolnej ilości. Dodatkowo od razu instaluje spamassassin, pyzor, clamav etc.

Do tego dorzuć jeszcze courier-imap do odczytu wiadomości i np. roundcube do interfejsu www.
  • Odpowiedz
Hej, Jak zaktualizować ubunciaka do konkretnej wersji? Mam 11 i potrzebuję zaktualizować do 12, a nie najnowszej.

Ściągnąłem 12 i nagrałem na pena po czym zbootowałem go ale nie ma opcji upgrade - jest tylko nowa instalacja. Chciałbym zachować stare dane, konta itp. Obecne ubuntu nie ma wersji okienkowej, ale to chyba bez większego znaczenia.

#linux #ubuntu #debian
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blastboy: Nie wiem jaki syf zrobiliście, nie mogę stwierdzić :P

Domyślnie projekty zapisywane są w /home, skompilowane programy w /usr

Niemniej może macie jakiegoś SVN'a posadzonego w /var (ponad 4TB macie tam zapisane), więc coś musi być.

W zasadzie, żeby nie było - bardzo ciężko jest całkowicie ubić Linuksa - w większości przypadków da się go odzyskać
  • Odpowiedz
Mirki, szukam distro linuksa pod siebie. Sytuacja jest taka, że skasowałem kilka plików konfiguracyjnych na Debianie i między innymi i3 przestało mi działać. Nie chcę nawet próbować naprawiać wszystkiego po kolei, a z drugiej strony stawianie czystego Debiana i instalacja, a potem konfiguracja wszystkich potrzebnych mi pakietów to dwa dni roboty i wolałbym tego po raz kolejny uniknąć. Jest jakiś sposób na backup systemu po instalacji podstawowych pakietów? W ten sposób miałbym
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FunkYoSelf: @QuQQ: Z tymi cudami to przesada. Jednakże, jak pojawia się aktualizacja pakietów z repo

core
, to lepiej być czujnym. Warto wtedy zaglądnąć na stronę Archa i sprawdzić czy przypadkiem nie ma komunikatu

manual intervention required
;)
  • Odpowiedz
Mam Jave 8 zainstalowaną na Debianie, ale SQL Developer nie chce z nią współpracować, potrzebuje do działania wersji 7. Jak teraz zainstalować JDK7 obok nowszej wersji tak, aby obie ze sobą nie kolidowały?

#debian #linux
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@QuQQ: możesz śmiało instalować wersję 7. Nie będą ze sobą kolidować. Kwestia tylko ustawienia domyślnie 7ki.

Powinno zadziałać:

sudo apt-get install oracle-java7-set-default
  • Odpowiedz
Drodzy #linux -iarze używający #conky, mam problem. Znalazłem sobie fajną konfigurację, zmieniłem sobie parę pierdułek i dodałem inną konfigurację na dole, jednak nie wiem jak to zrobić, żeby nie było widać całej drugiej konfiguracji pod spodem, macie może jakieś pomysły?

Dodaję moją konfigurację:

http://pastebin.com/raw.php?i=nTGpyvEc

#ubuntu #linux #conky #pulpit #debian #linuxmint
M.....w - Drodzy #linux -iarze używający #conky, mam problem. Znalazłem sobie fajną k...

źródło: comment_TiJXDy11JFkVMGqB6fiZMx9YLf4QyeTh.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach