Mireczki linuchy, mam dla Was dzisiaj wyjątkowy prezent. ()

Odkryłem wczoraj program Xournal (jest w repo) i już wiem, że zostanie on moim przyjacielem. Służy do rysowania i pisania po plikach PDF - wczytuje się jakiś, edytuje i eksportuje do innego PDF. Można za jego pomocą wypełniać różne formularze, mazać po książkach i notatkach i takie tam. Do tego jest idiotoodporny. Polecam.
#linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirasy #linux
mam hp mini 210CA z wymienionym dyskiem 120GB SSD i dołożonym Ramem 2GB
dziś zapchałem /home i tak czuje wiosna jest to czas na zmiany
#archlinux czy zostawać przy #mint a może #debian no i jaki menadzer okien nie musi być wywalony w kosmos starczy mi móc mieć 2 aplikacje na raz na ekranie (pionowy podział) lib 1 fullscreen, Wygonda obsługa z
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki i Mirabelki. #debian #jessie nadchodzi wielkimi krokami i mam ochotę przygotować się. Czy trzeba coś robić, żeby z zainstalowanej dzisiaj dystrybucji przejść na stable? Zrobi się automatycznie czy trzeba coś modyfikować?
#linux #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szybkie pytanie!
Mam dysk twardy z partycjami:
- ? 300MB na to co Win8 potrzebuje.
- C: system windows8
- D: wolny dysk

Oraz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yo, chcę siostrom zainstalować Debiana na komputerze (Xubuntu się posypał, jak to możliwe :P), niestety - system nie wykrywa niewolnej sieciówki, mimo, że pobrałem wersję Debiana z dodatkowymi sterownikami (firmware-jessie). Wgrałem mu plik htc-70cośtam.fw na korzeń Pendrive i katalog /firmware, ale nic nie wykrył, dodatkowo w samych paczkach są te sterowniki, ale ich nie ładuje (cholera wie czemu). Ewentualnie jak wygląda procedura instalacji Debiana Netinstall z tego?
#linux #debian
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: Mialem podobnie tylko u mnie dzial Eternet to potem doinstalowalem paczke .deb reboot i smiga.

Ale przy instalacji wrzucasz na pendrive w glowny katalog plik .fw potem przy instalacji dajesz przeszukaj urzadzenie costam i juz. Tylko .fw musi byc to co chce debian.
  • Odpowiedz
Fajnie by było mieć narzędzie, które sprawdza mniej trywialne statystyki źródła C++, takie jak średnia, maksymalna i minimalna liczba linii na funkcję, klasę lub plik, albo które funkcje są "pure", które odwołują się tylko do pól swojej klasy, a które ingerują w system. Jest może coś podobnego w repo Debiana? Bo do tej pory znalazłem tylko bardzo proste narzędzia zliczające linie kodu.
#programowanie #linux #debian #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki czy mogę uruchomić środowisko graficzne mająć dostęp tylko do trybu tekstowego przez ssh zdalnie?
Chciałbym zainstalować zdalnie jakieś środowisko graficzne (gnome, lxde, fluxbox) i uruchomić je powiedzmy w screenie? I potem podłączyć się do niego jakimś vnc albo nxfree? Dobrze by było jakby nie trzeba było restartować przy tym maszyny.
#linux #it #debian
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m00n: uruchomi sie

ja mam tak
1)loguje sie na maszyne tak ssh user@zdalna_maszyna -L 8900:localhost:5901
2) na zdalnej vncserver -geometry 1440x900 -alwaysshared -dpi 96 :1
3) na lokalnej vncviewer localhost::8900
  • Odpowiedz
@Ziemeck: Czas przeszły dlatego, że rozwiązałem te małe problemy, dalej jestem na fedorze, z tym tylko, że zamiast gnome 3.14 mam xfce 4.12 ;)
  • Odpowiedz
Kupiłem vps'a jakiegoś na ovh... Na debianie postawiłem virtualmina i webmina... W virtualminie dodałem virtual server. Domain name ustawiłem pod domene czyli 'mojadomena.pl'. W ustawieniach domeny w panelu ovh ustawiłem przekierowanie na adres ip serwera... po wpisaniu w przeglądarce 'mojadomena.pl' przekierowuje do katalogu /var/www/ a chciałbym żeby przekierowywało do /home/mojadomena.pl/pubilic_html co mam zrobić?
#serwery #vps #debian #ovh #virtualmin #webmin #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po 9h pewnie sobie poradziłeś z konfiguracją Apacha, ale jeśli nie to najprościej (niekoniecznie to eleganckie) zrobić sobie dowiązanie /var/www/ do /home//pubilic_html
  • Odpowiedz