Wpis z mikrobloga

@MajkiGee: Ta odpowiedź nie była do Ciebie( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak już zacząłeś temat to w GNOME 3 nie ma za dużo wodotrysków (np. w porównaniu do KDE), jest raczej minimalistyczne, wszelkie zmiany trzeba robić za pomocą Gnome Tweak Tool i strony extensions.gnome.org a jak wolisz coś bardziej klasycznego to weź Cinnamon.
  • Odpowiedz
@w011: Wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dużo animacji, widżetów, mnóstwo różnych ustawień w których ciężko się połapać, ale co kto lubi, ja nie bardzo lubię bawić się w ustawianiu motywów, kolorków, animacji itp.
  • Odpowiedz
@vxrd "wodotryski" o których piszesz możesz wyłączyć bardzo prosto. Co do liczby ustawień, to ok, dla Ciebie może to być minus :) dla mnie KDE jest najlepszym środowiskiem do pracy właśnie ze względu na elastyczność - właściwie wszystko mogę dostosować do siebie (raz, i później już z tego nie korzystać).

Gnome moim zdaniem filozofią przypomina troszeczkę systemy Apple - ma być tak jak mówimy i basta ;)

btw: czy Gnome doczekał
  • Odpowiedz
@w011: Tak od GNOME 3 (od 4 lat) już jest ta funkcja o której mówisz, po przeciągnięciu okna do krawędzi okno zmienia rozmiar tak że zajmuje połowę ekranu. Ja jeszcze nie lubię tych programów z KDE zrobionych w Qt, wole te zrobione w GTK (Firefox, Thunderbird, Emacs, gnome-terminal, Transmission, GIMP)
  • Odpowiedz