Właśnie zainstalowałem skype, wie ktoś może jak zmienić dźwięki
powiadomień?
Przejrzałem paczkę deb ale nie znalazłem w niej żadnych formatów dźwiękowych.
W config.xml próbowałem dopisać jak to było w starym skype

/home/turambar/Muzyka/r/dial.wav
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@time0ut: Gadałem z obsługą klienta(nie puścili pary z ust o które pliki chodzi) poradzili zainstalować wersje classic 7.40 bądź 7.41 ponoć da się wy klikać ale link który podali pobiera 8.20 po czym zaczęli się domagać danych osobowych.
Nie miałem siły dalej tego ciągnąć.
(°°
  • Odpowiedz
  • 1
Drogie mirki, czy ktoś może się orientuje jak mogę scustomizować ekran odszyfrowywania dysku przy starcie systemu, jak to ma miejsce w #ubuntu oraz Linux mint? Nie muszę mieć menadżera logowania, ale jednak ten ekranik odszyfrowywania mi się strasznie spodobał.
Sorki za zdjęcie telefonem ( ͡º ͜ʖ͡º)
#linux #debian
TMBRK - Drogie mirki, czy ktoś może się orientuje jak mogę scustomizować ekran odszyf...

źródło: comment_59KWn2wW8OEf6q8KBRQSGZeNWyOCQOsX.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W końcu znalazłem chwilę aby wejść na te przeklęte poddasze!
Wcześniej próbowałem włączyć korki, lecz coś je wywalało...
Wchodzę na poddasze i nic nie znalazłem, lecz byłem na tyle uparty aby poszperać w zakamarkach pełen pajęczyn i gratów.
Pod stertą planedek, pudełek i desek dojżalem szafkę, więc je odsuwam i bingo! Do tej szafki idą kable ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc zaglądam tam i moim oczom ukazała się zdezerowana i przykręcona do deski stacja
majsterV2 - W końcu znalazłem chwilę aby wejść na te przeklęte poddasze!
Wcześniej p...

źródło: comment_MQhGRPmwxl8MVoURXW5qdhsMkIrtrhT2.jpg

Pobierz
  • 210
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A wyłącz/odznacz całkowicie "Korzystaj ze sprzętowego przyspieszania, jeśli jest dostępne"


@uppss: Bardzo źle... Wszystkie rdzenie procesora ostro pracują, w RAMie przekroczył 1 giga i leciał nadal w górę.
  • Odpowiedz
Które distro linuxowe ma w swoich oficjalnych repozytoriach wciąż PHP5? W najnowszym stable #debian tego już nie uświadczę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś jakiś syntezator mowy może być online, andka czy pod linuxa,
który byłby wstanie wrzucony tekst zapisać w formacie dźwiękowym?
Potrzebne mi do powiadomień.
#linux #debian
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #debian #webdev

Gdzież leży w debianie konfiguracja phpmyadmin? Loguje się dobrym hasłem i dobrym loginem niestety nie wpuszcza. Podejrzewam, że może nie wpuszczać mnie z sieci VPN i chciałem zerknąć na konfiguracje, ale za skarby znaleźć tego nie mogę.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defoxe: Ja bym prześledził jednak dokładnie tę konfigurację Apache plusi logi z phpmyadmin bo inaczej to wróżenie z fusów, ponadto czy jak się logujesz przez VPNa to nie masz jakiegoś adresu z innej puli albo czegoś w tym stylu?
  • Odpowiedz
Już któryś tydzień mam #windowsxp i jeszcze nie zawirusowałem.
Pewnie dlatego że ryzykowne wsadziłem do maszyny wirtualnej na #debian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie distro pod serwer prócz #debian? Ostatnio próbowałem z CentOSem, ale strasznie mnie wkurza blokowanie Ioncuba i wyskakujące powiadomienia selinuxa o zablokowaniu czegoś. Na debianie takich problemów nie miałem.
Teraz się przymierzam do instalacji fedory server, ale sam już nie wiem.
#linux #webdev #hosting #vps
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: Debian i Centos to dwie najlepsze dystrybucje na serwer. Są stabilne, testowane pod względem bezpieczeństwa.
Centos posiada zgodność z RedHat, można uznać to za plus.
Selinux trzeba skonfigurować, i bedzie działać. Największa głupotą jest wyłączanie Selinuxa.
  • Odpowiedz
#linux #debian

Mam zainstalowany program z poziomu użytkownika (nie root) który startuje wraz z systemem. Nie chcę by tak robił ale znaleźć nie mogę gdzie się skubaniec dopisał... Monitor systemu pokazuje "cron.service".
Przeszukałem różne pliki ale zacznijmy od początku - gdzie szukać?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zainstalowałem plymounth i plymounth-theme wybrałem temat po czym update-initramfs -u jednak splash startuje dopiero gdy wcisnę delete w innym wypadku leci tryb tekstowy wie ktoś jak odwrócić tą kolejność?

#linux #debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podczas instalacji OCS Inventory na Debianie wyskakuje takie cos:
Checking for DBI PERL module...
Found that PERL module DBI is available.
Checking for DBD::mysql PERL module...
Found that PERL module DBD::mysql is available.
Checking for XML::Simple PERL module...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[+]Potrzebuje utworzyć w cronie zadanie które będzie usuwać pliki .cache z /home/pi/.kodi/temp/. Rm woła o nazwę pliku a mi zależy na usunięciu all plików z rozszerzeniem .cache wiecie może(i wyjawicie mi) czym mógłbym to zrobić( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #debian
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach