#blockchain #pytanie #programowanie #devops #programista15k
Podpowiedziałby ktoś jaką ścieżkę najlepiej obrać by zdobyć pracę przy czymś związanym z blockchainem? Nie jednen node w życiu postawiłem w tym lightin network, teraz pracuje jako junior głównie przy webdevie (wypowiedzenie rzucone) choć nie tylko bo C++ i Qt też w pracy szły w ruch, ale nie tak gęsto jak Python czy RoR.
Niby czytałem jakieś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CoolCake: no to naucz się jakiegoś języka służącego do pisania Smart contractów. Ewentualnie zobacz czego wymagają od kandydatów giełdy kryptowalut. Głównie Java + bardzo dobra znajomość kryptografii
  • Odpowiedz
Chcesz pracować przy blockchain czy zarabiać przy blockchain? Bo jak zarabiać to robisz startup z blockchain w nazwie i ulatniasz się nim ktokolwiek się zorientuje. Mało perspektywiczne zawodowo, chyba że chcesz mieć CV ninja.
  • Odpowiedz
#ethereum #kryptowaluty #blockchain #proofofstake
Czy ja dobrze pamiętam, że proof of stake, to wymagało postawienia dość lekkiego węzła i praktycznie prądu nie jadło w porównaniu z proof of work, które jeszcze liczyło jakieś porąbanie wielkie hashe zwane blokami?
Słyszałem, że ethereum ma przejść z PoW na PoS. To chyba będzie nienajgorszy moment by pomyśleć o swoim węźle?
Zwykły stary laptop to dźwignie? Jeżeli mam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CoolCake: Pełny staking to kwestia 2 lat, na końcu 2019/początku 2020 ma być tylko częściowe PoS bez transakcji, więc nie pali się.
Jeden shard będzie wymagać 32ETH.
Poniżej kilku shardów (czyli <=320ETH) najlepszym wyborem będzie smartphone ze względu na lepsze zużycie energii przy niskim obciążeniu (pc wygrywają przy wyższym).
Różnica będzie duża, bo minimalne zużycie pc to ok. 25W, a smartphone spokojnie zejdzie do 2W.
2W to 17.5kWh rocznie =
  • Odpowiedz