Kupiłem wczoraj swoje pierwsze buty w góry, zastanawiałem się długo i poszedłem na skróty czyli w miare tanio i żeby dobrze na nogach siedziały. Miał ktoś doczynienia z tymi butkami? Jak się idzie na szlaku w nich, czy dobrze trzymają się kamieni i jak z podeszwą. W tym roku Beskidy więc nic strasznego
#gory #tatry #beskidy #quechua #trekking
w.....g - Kupiłem wczoraj swoje pierwsze buty w góry, zastanawiałem się długo i posze...

źródło: comment_1650450414qANQzhn6CdO4Ovb3K5OIYy.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@willyfog: Kupiłem ten sam model 2 lata temu. Pochodziłem w nich kilka dni po niewysokich górach w Czechach i byłem zadowolony. Dobrze trzymały się nogi, trzymały ciepło. Aktualnie używam ich do zwykłego chodzenia w zimniejsze dni. Według mnie są jak najbardziej warte swojej ceny do łatwych, amatorskich wycieczek.
  • Odpowiedz
Mirki, planuje na majówkę wybrać się w góry. Polecicie proszę jakieś sprawdzone w okolicach kwietnia/maja widokowe trasy dla początkujących, do przejścia w jeden dzień? Zależy mi na tym, żeby nie było to jakoś za daleko od Katowic (co najwyżej jeden nocleg wchodzi w grę) no i żeby nie roiło się tam od tłumów.

#gory #podroze #podrozujzwykopem #tatry #beskidy #pytanie #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dinozaur_pelen_nostalgii: Jaworze szlak harcerski na Błatnią, później jak zjesz w schronisku solankę, możesz pójść na Klimczok, z Klimczoka pójdź kawałek w kierunku Szyndzielni do pierwszego skrzyżowania i z powrotem na Błatnią, tam piwerko i w dół szlakiem Szklanym do Jaworza.
  • Odpowiedz
ktoś wie jakie mogą być warunki na rycerskim szlaku w Ustroniu? Chciałbym się jutro wybrać. Będa teraz jakieś ładne widoki czy lepiej poczekać na lepszą pogodę? Ile czasu liczyć na pokonanie szlaku?

#beskidy #beskidslaski #gory
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damiaan: Trochę dziś sypnęło ale wszystko spływa. Na jutro zapowiadają przelotny śnieg z deszczem. Będzie mokro ale w dobrym bucie ogarniesz ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Jestem totalnym amatorem bez żadnego sprzętu, dlatego się zastanawiam. Bo mam około 80 km do Ustronia i nie wiem czy jechać. Ze sprzętu to mam kurtkę przeciwdeszczowa i but zimowy w którym chodziłem na co dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzie iść na szlak i co tam fajnego? #gory #turystyka #beskidy #pieniny #podrozujzwykopem

To ma być wyjście na 1 dzień, a raczej pół dnia czy też kilka godzin (zanim dojedziemy, to będzie już południe).

Gdzie są ciekawsze szlaki?

  • Hala Miziowa (Beskid Żywiecki) 37.5% (12)
  • Szczawnica (Pieniny, Beskid Sądecki) 53.1% (17)
  • żadne z powyższych, inne (jakie?) 9.4% (3)

Oddanych głosów: 32

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SendMeAnAngel: z chlaniem to ogolnie mało sie da zrobic poza chlaniem, ale oba miejsca polecam nawet przy innej okazji (trasa rowerowa latem - super, a szlak pieszy w Gorcach np jesienią w ciepły słoneczny dzien bardzo przyjemny)
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: o 9 to powinniscie byc na szlaku czyly zeby z krk byc w bba to o 7 wyjazd co nie jest niczym nadzwyczajnym xD sam mieszkam w lini prostej 2,5km od szczytu Skrzycznego a na szlaku jestem o 6 rano. Polecam. Pusto, cisza, spokoj. Jak wracasz to mijasz te tlumy, ktore dopiero wychodza w gore. A tak w ogole jak o 14 ruszycie to ile chcecie przejsc? Taki poobiedni
V.....o - @SendMeAnAngel: o 9 to powinniscie byc na szlaku czyly zeby z krk byc w bba...

źródło: comment_1649447392PM0qc3WJsBUgc3w4szKpAj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W maju jedziemy z córką (lvl 1,5) na kilka dni w Beskid Śląski. Mieszkać będziemy w Ustroniu. Poleci ktoś jakieś fajne i niezbyt długie szlaki z ładnymi widokami w okolicy Ustronia, Wisły i Szczyrku?

#gory #beskidy #beskidslaski
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie jakąś miejscowość czy konkretny nocleg w miarę blisko #krakow w #gory ? Myślałem o #szczawnica lub #bieszczady, ale może ktoś poleci coś nieoczywistego. Chcemy pochodzić po górach, nie ma potrzeby, żeby na miejscu były jakieś dyskoteki a hotel 5*, jedzenie też możemy sami ugotować. Spokój i szlaki do pochodzenia. Może też ktoś z #trekking #turystyka #beskidy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@l3chu: moze okolice Limanowej? W niedalekiej odległości macie Mogielicę, Sarczyn, Śnieżnice, Ćwilin, Sałasz i od biedy Miejską Górę z widokiem na miasto. Na miejscu też jest jakas baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne, czy chociażby ta dyskoteka :D
  • Odpowiedz
@l3chu: Z nieoczywistych to mam ciekawe miejsce w Limanowej - Kleopatra. Może nie masz super szlaków tuż pod progiem (może tylko Miejską Górkę w Limanowej), ale to dobre miejsce na bazę wypadową - stosunkowo niedaleko w Gorce, na Lubomir, Mogielicę czy Radziejową (np jak robisz KGP).

Sam lokal jest powiedziałbym nieprzeciętny. To apartament z prawdziwego zdarzenia a nie tylko z nazwy - 100m2, dwie sypialnie, garderoba, jakaś klitka z
  • Odpowiedz