Mireczki jaki serwis polecicie do automatycznego backupu przez API?

Najpierw zacząłem implementować backup w oparciu Google Drive, ale tam jak zrobisz uwierzytelnianie serwer - serwer, to nie możesz zalogować się na to konto, jak na normalne konto w Google Drive, na czym bardzo mi zależy (łatwy dostęp z przeglądarki).

W skrócie to ma działać tak, że serwer raz dziennie wysyła nowe pliki na serwer, z dostępem publicznym dla posiadaczy linka. Na froncie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ewolucja_myszowatych: owncloud - pobierasz na SWÓJ serwer dedykowany i masz dostęp do plików ze swojego serwera. Możesz je zaszyfrować (czyli lokalnie nikt nie ma do nich dostępu, ale możesz nie szyfrować lokalnie - zależy kto jest administratorem i jakie dane).
Ale na tej chmurze to sam jesteś administratorem.
  • Odpowiedz
Ma ktoś pomysł czemu mam zablokowaną opcję backupu w itunes? Na konto normanie się zalogowałem, telefon odblokowany przed podłączeniem do komputera.
Dodatkowo pokazuje ze nigdy nie było kopii na tym komputerze, a ostatnią wykonywałem jakoś przed świętami.
Ponowne uruchomienie jednego i drugiego nic nie dało xd

#apple #iphone #backup
As_pik - Ma ktoś pomysł czemu mam zablokowaną opcję backupu w itunes? Na konto norman...

źródło: comment_1581786888rxvRbYY1C7L5UFyzS2mfi4.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś może mi polecić jakiś dysk sieciowy do raid5 o jakiejś w miarę sensownej wydajności? kupiłem kilkuletniego ale nadal cholernie drogiego #qnap niby ma updaty najnowsze a wydajnosc masakra, jakies 25mb max odczyt 15mb zapis. te same dyski zrobione w macierzy przez magazyn windows wyciskaja płynnie 270/50mb masakra #komputery #backup #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mało osób wie, że na rynku łatwo dostępne są nośniki DVD oraz Blue-ray odporne na upływ czasu.

M-DISC to specjalne nośniki firmy Milleniata, które posiadają specjalną, nieorganiczną warstwę na której zapisywane są dane odporną na światło oraz wysoką temperaturę. Warstwę tą w przeciwieństwie do normalnych płyt DVD cechuje trwałość wynosząca - wg producenta - 1000 lat. Warstwa ta uniemożliwia również nadpisanie danych znajdujących się na nośniku M-DISC za pomocą zwykłych nagrywarek DVD. W
passage - Mało osób wie, że na rynku łatwo dostępne są nośniki DVD oraz Blue-ray odpo...

źródło: comment_SVjmmq9KARoGcxN8vlJS2BTIOrlpnFEd.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
Plusujcie tutaj, to zawołam za 100, 200, 300 itd lat i zobaczymy ile z 10 nagranych płyt ma błędy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czym przywrócić mp4 z karty pamięci? Pliki widoczne, ale strasznie muli folder z plikami. Recuva pokazuje, ze te pliki są uszkodzone.

Mam te pliki na synology, ale zapisało się bez dźwięku xD

#windows #odzyskiwaniedanych #backup
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukuje informacji w sprawie WD My Cloud Home. Czy w przypadku braku możliwości (coś się z-----o) podłączenia się do dysku przez sieć WI-FI, istnieje możliwość podpięcia bezpośrednio przez USB Laptopa do dysku i wtedy zrzucenie danych? Czy bez sieci i logowania dysk jest zamknięty przed jakimkolwiek dostępem? Przy poprzednim dysku WD nie miałem możliwość bezpośredniego wpięcia się.
#dyski #siecikomputerowe #komputery #backup
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wacek_1984: @rosso_corsa: storage spaces przenosi się między systemami operacyjnymi ale jeśli system operacyjny który uruchomiles jest niższego buildu niż tam gdzie storage spaces zbudowałeś to może nie ruszyć. Poza tym to nie jest do końca normalne środowisko - WINPE ;)
  • Odpowiedz
@pyrfee: To pamiętaj żeby ustawić access tier na archive - wtedy płacisz najmniej / TB trzymany, ale najwięcej kosztuje przywracanie. Oczywiście wszystko opiera się na zasadzie - duzo częściej backupujesz niż restoreujesz ;-)
  • Odpowiedz
Pytanko do użytkowników #veeam #komputery #informatyka #backup #it

Mam problem z programem Veeam Agent. Zrobiłem na nim backup oraz wypaliłem Recovery Media w celu przeniesiania 1:1 systemu na inny komputer. Operacja się udała, ale okazało się już na docelowym komputerze, że partycja w backupie jest za duża tj. danych na niej zapisanych było mniej niż na dysku gdzie chciałem go wrzucić, ale
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodzy mircy,
nadszedł czas aby poważnie zabezpieczyć swoje dane. W swoim życiu zawodowym miałem do czynienia z Synology, ale dość zaawansowanym na 5 dysków - aż tyle nie potrzebuję. Na wypadek uszkodzenia jednego dysku dobrze byłoby mieć drugi z tymi samymi danymi. W wiki wyczytałem, że to RAID 1 - jeśli się mylę poprawcie mnie. Na szybko wyszukałem DS218j - czy takie coś wystarczy? Czy może przesadzam i da się to zrobić
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@astrodamus: zrób sobie raidy na każdy z dysków i codzienny automatyczny backup w chmurze lub jakimś dysku zewnętrznym. Swojego czasu jeszcze dodatkowo robiłem co pare dni ręczny backup ale te dwie rzeczy wyżej w zupełności wystarczą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@astrodamus: nie jestem pan informatykiem.
Przynajmniej w qnap wszytko jest okienkowe.
Jak będziesz chciał z tego zrobić źródło dla filmów zewnętrznego serwera itp to kupiłbym nowy.
Jak to ma być tylko do backupu to kupiłbym stary NAS z nowymi wdred.
Ja kupiłem uzywa od czterech lat temu używanego qnap ts212.
Działa filmów na nim
  • Odpowiedz
Czy trzymanie prywatnychdokumentów w chmurze to dobry pomysł? Czy jednak lepiej klasycznie - HDD zewnętrzne? Mam pewne obawy co do chmury, bo jednak te pliki lądują u kogoś.

#backup #archiwizacja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od roku brak propozycji więc ponawiam
Mam Synology DS210j z dwoma dyskami. Chcę automatycznie robić kopię wskazanych katalogów z jednego dysku na drugim.
Na tym modelu nie działa Hyper Backup
Na tym modelu nie działa Btrfs
Jak to ogarnąć?

#synology #komputery #backup
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, robie sobie mała macierz raid5 z trzech dysków w stacjonarce i widzę że moja płyta główna obsługuje wsparcie do takich zabiegów. zastanawiam sie jak lepiej zrobić, czy przez bios i kontroler na mb czy moze przez windowsa albo inny software. jak wyglada monitorowanie stanu dysków w obu przypadkach? nie chciałbym przegapić momentu w którym któryś z dysków padnie i będzie potrzebował wymiany. nie wiem też jak będzie wygladalo odbudowanie macierzy w
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#android #lg #nokia #backup #smsbackupandrestore #sms #pytanie #pytaniedoeksperta #googleplay

Jestem głąbem i zamiast skasować sobie powiadomienie o przesyłce, skasowałem sobie całą konwersacje SMS z kumplem ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli on u siebie odpali SMS Backup & Restore i zrobi backup naszej konwersacji, plik wyśle mi i ja go u siebie przywrócę, to to zadziała?
(Moj telefon
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach