Mój dysk w latopie już prawie pełny (2TB), bo zacząłem nagrywać dronem. Jakie rozwiązanie polecacie do przeniesienia tych danych w bezpieczne miejsce? #drony #komputery #informatyka #backup #dyski #ssd #hdd
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

RichKidOfSnapchat
- 0

trele12
- 8
@RichKidOfSnapchat: w-------l te filmy, i tak nic z nimi nie zrobisz

K_O_R_N_I_K
via Wykop Mobilny (Android)- 2
@RichKidOfSnapchat: ewentualnie stary komp i z tego zrobić nas-a
- 0
Mireczki jaki serwis polecicie do automatycznego backupu przez API?
Najpierw zacząłem implementować backup w oparciu Google Drive, ale tam jak zrobisz uwierzytelnianie serwer - serwer, to nie możesz zalogować się na to konto, jak na normalne konto w Google Drive, na czym bardzo mi zależy (łatwy dostęp z przeglądarki).
W skrócie to ma działać tak, że serwer raz dziennie wysyła nowe pliki na serwer, z dostępem publicznym dla posiadaczy linka. Na froncie
Najpierw zacząłem implementować backup w oparciu Google Drive, ale tam jak zrobisz uwierzytelnianie serwer - serwer, to nie możesz zalogować się na to konto, jak na normalne konto w Google Drive, na czym bardzo mi zależy (łatwy dostęp z przeglądarki).
W skrócie to ma działać tak, że serwer raz dziennie wysyła nowe pliki na serwer, z dostępem publicznym dla posiadaczy linka. Na froncie
@tusk:
vps, rsync
vps, rsync
- 0
vps, rsync
@incydent_kakaowy: Bardziej chodziło mi o usługi właśnie typu Google Drive, gdzie pamięć masz liczoną w TB a nie GB
Mirki ktoś wie jak dokładnie działają chmury OwnCloud i NextCloud?
Chciałbym wrzucić tam pliki do których nie mają dostępu twórcy tych chmur jak i właściciele serwerów (tylko użytkownik z hasłem). Da się tak zrobić?
#niebezpiecznik #backup #bazydanych
Chciałbym wrzucić tam pliki do których nie mają dostępu twórcy tych chmur jak i właściciele serwerów (tylko użytkownik z hasłem). Da się tak zrobić?
#niebezpiecznik #backup #bazydanych
źródło: comment_1582653579tlfo2Cc4FE0bTcZFEsLnHZ.jpg
Pobierz@ewolucja_myszowatych: owncloud - pobierasz na SWÓJ serwer dedykowany i masz dostęp do plików ze swojego serwera. Możesz je zaszyfrować (czyli lokalnie nikt nie ma do nich dostępu, ale możesz nie szyfrować lokalnie - zależy kto jest administratorem i jakie dane).
Ale na tej chmurze to sam jesteś administratorem.
Ale na tej chmurze to sam jesteś administratorem.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Ma ktoś pomysł czemu mam zablokowaną opcję backupu w itunes? Na konto normanie się zalogowałem, telefon odblokowany przed podłączeniem do komputera.
Dodatkowo pokazuje ze nigdy nie było kopii na tym komputerze, a ostatnią wykonywałem jakoś przed świętami.
Ponowne uruchomienie jednego i drugiego nic nie dało xd
#apple #iphone #backup
Dodatkowo pokazuje ze nigdy nie było kopii na tym komputerze, a ostatnią wykonywałem jakoś przed świętami.
Ponowne uruchomienie jednego i drugiego nic nie dało xd
#apple #iphone #backup
źródło: comment_1581786888rxvRbYY1C7L5UFyzS2mfi4.jpg
PobierzCzy ktoś może mi polecić jakiś dysk sieciowy do raid5 o jakiejś w miarę sensownej wydajności? kupiłem kilkuletniego ale nadal cholernie drogiego #qnap niby ma updaty najnowsze a wydajnosc masakra, jakies 25mb max odczyt 15mb zapis. te same dyski zrobione w macierzy przez magazyn windows wyciskaja płynnie 270/50mb masakra #komputery #backup #informatyka
@rosso_corsa: zobacz na kablu
- 0
Mirki #komputery #informatyka #backup co mam zrobić żeby udostępnić #qnap normalnie jako zasób sieciowy żeby można było sobie go zmapowac?
@rosso_corsa: jutro ci pomoge jak nie ogarnales.
- 0
@Pawliko: ratuj ciemny lud milordzie!
tu mam tak a dalej nie wiem, zadnej domeny w domu nie mam
tu mam tak a dalej nie wiem, zadnej domeny w domu nie mam
źródło: comment_1581197642v5BXHHqlfOEEpV3PpHWyKx.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Daleki_Jones: jak chcesz się bawić to kup VPSa i zainstaluj nextcloud. Synchronizacja działa tak jak powinna, nic magicznie nie znika ;)
- 0
@zawadzio: Właśnie nie chcę żadnej synchronizacji. Synchronizacja = HIV ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak tak dalej pójdzie to sobie chyba kupię konto na jakimś FTP.
- 132
Mało osób wie, że na rynku łatwo dostępne są nośniki DVD oraz Blue-ray odporne na upływ czasu.
M-DISC to specjalne nośniki firmy Milleniata, które posiadają specjalną, nieorganiczną warstwę na której zapisywane są dane odporną na światło oraz wysoką temperaturę. Warstwę tą w przeciwieństwie do normalnych płyt DVD cechuje trwałość wynosząca - wg producenta - 1000 lat. Warstwa ta uniemożliwia również nadpisanie danych znajdujących się na nośniku M-DISC za pomocą zwykłych nagrywarek DVD. W
M-DISC to specjalne nośniki firmy Milleniata, które posiadają specjalną, nieorganiczną warstwę na której zapisywane są dane odporną na światło oraz wysoką temperaturę. Warstwę tą w przeciwieństwie do normalnych płyt DVD cechuje trwałość wynosząca - wg producenta - 1000 lat. Warstwa ta uniemożliwia również nadpisanie danych znajdujących się na nośniku M-DISC za pomocą zwykłych nagrywarek DVD. W
źródło: comment_SVjmmq9KARoGcxN8vlJS2BTIOrlpnFEd.jpg
PobierzCzym przywrócić mp4 z karty pamięci? Pliki widoczne, ale strasznie muli folder z plikami. Recuva pokazuje, ze te pliki są uszkodzone.
Mam te pliki na synology, ale zapisało się bez dźwięku xD
#windows #odzyskiwaniedanych #backup
Mam te pliki na synology, ale zapisało się bez dźwięku xD
#windows #odzyskiwaniedanych #backup
spróbuj użyć photorec
@kreA: obraz z ddrescue a potem z niego przywracasz pliki photorec albo czym innym tam.
- 0
Poszukuje informacji w sprawie WD My Cloud Home. Czy w przypadku braku możliwości (coś się z-----o) podłączenia się do dysku przez sieć WI-FI, istnieje możliwość podpięcia bezpośrednio przez USB Laptopa do dysku i wtedy zrzucenie danych? Czy bez sieci i logowania dysk jest zamknięty przed jakimkolwiek dostępem? Przy poprzednim dysku WD nie miałem możliwość bezpośredniego wpięcia się.
#dyski #siecikomputerowe #komputery #backup
#dyski #siecikomputerowe #komputery #backup
@rosso_corsa: o ile mi wiadomo, to chyba nie zadziała, sprzętowy by zobaczyło, software'owy widzi z poziomu systemu na którym został postawiony
@wacek_1984: @rosso_corsa: storage spaces przenosi się między systemami operacyjnymi ale jeśli system operacyjny który uruchomiles jest niższego buildu niż tam gdzie storage spaces zbudowałeś to może nie ruszyć. Poza tym to nie jest do końca normalne środowisko - WINPE ;)
- 0
- 1
@pyrfee: https://docs.microsoft.com/en-us/azure/backup/backup-support-matrix wynika że nie, o ile mówisz o usłudze Azure Backup. Jeśli z kolei chcesz pchać dane na magazyn danych to jak najbardziej
- 2
@pyrfee: To pamiętaj żeby ustawić access tier na archive - wtedy płacisz najmniej / TB trzymany, ale najwięcej kosztuje przywracanie. Oczywiście wszystko opiera się na zasadzie - duzo częściej backupujesz niż restoreujesz ;-)
Pytanko do użytkowników #veeam #komputery #informatyka #backup #it
Mam problem z programem Veeam Agent. Zrobiłem na nim backup oraz wypaliłem Recovery Media w celu przeniesiania 1:1 systemu na inny komputer. Operacja się udała, ale okazało się już na docelowym komputerze, że partycja w backupie jest za duża tj. danych na niej zapisanych było mniej niż na dysku gdzie chciałem go wrzucić, ale
Mam problem z programem Veeam Agent. Zrobiłem na nim backup oraz wypaliłem Recovery Media w celu przeniesiania 1:1 systemu na inny komputer. Operacja się udała, ale okazało się już na docelowym komputerze, że partycja w backupie jest za duża tj. danych na niej zapisanych było mniej niż na dysku gdzie chciałem go wrzucić, ale
- 1
@2phonepiotrus: Weź zrób porządnie clona przez Clonezillę albo AOMEI Backup.
- 1
@2phonepiotrus: Dla ciekawskich - udało mi się rozwiązać problem w Veeam - wystarczyło usunąc partycje "recovery partiton" i błąd zniknął.
Drodzy mircy,
nadszedł czas aby poważnie zabezpieczyć swoje dane. W swoim życiu zawodowym miałem do czynienia z Synology, ale dość zaawansowanym na 5 dysków - aż tyle nie potrzebuję. Na wypadek uszkodzenia jednego dysku dobrze byłoby mieć drugi z tymi samymi danymi. W wiki wyczytałem, że to RAID 1 - jeśli się mylę poprawcie mnie. Na szybko wyszukałem DS218j - czy takie coś wystarczy? Czy może przesadzam i da się to zrobić
nadszedł czas aby poważnie zabezpieczyć swoje dane. W swoim życiu zawodowym miałem do czynienia z Synology, ale dość zaawansowanym na 5 dysków - aż tyle nie potrzebuję. Na wypadek uszkodzenia jednego dysku dobrze byłoby mieć drugi z tymi samymi danymi. W wiki wyczytałem, że to RAID 1 - jeśli się mylę poprawcie mnie. Na szybko wyszukałem DS218j - czy takie coś wystarczy? Czy może przesadzam i da się to zrobić
- 1
@astrodamus: zrób sobie raidy na każdy z dysków i codzienny automatyczny backup w chmurze lub jakimś dysku zewnętrznym. Swojego czasu jeszcze dodatkowo robiłem co pare dni ręczny backup ale te dwie rzeczy wyżej w zupełności wystarczą.
@astrodamus: nie jestem pan informatykiem.
Przynajmniej w qnap wszytko jest okienkowe.
Jak będziesz chciał z tego zrobić źródło dla filmów zewnętrznego serwera itp to kupiłbym nowy.
Jak to ma być tylko do backupu to kupiłbym stary NAS z nowymi wdred.
Ja kupiłem uzywa od czterech lat temu używanego qnap ts212.
Działa filmów na nim
Przynajmniej w qnap wszytko jest okienkowe.
Jak będziesz chciał z tego zrobić źródło dla filmów zewnętrznego serwera itp to kupiłbym nowy.
Jak to ma być tylko do backupu to kupiłbym stary NAS z nowymi wdred.
Ja kupiłem uzywa od czterech lat temu używanego qnap ts212.
Działa filmów na nim
Czy trzymanie prywatnychdokumentów w chmurze to dobry pomysł? Czy jednak lepiej klasycznie - HDD zewnętrzne? Mam pewne obawy co do chmury, bo jednak te pliki lądują u kogoś.
#backup #archiwizacja
#backup #archiwizacja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
mirki, robie sobie mała macierz raid5 z trzech dysków w stacjonarce i widzę że moja płyta główna obsługuje wsparcie do takich zabiegów. zastanawiam sie jak lepiej zrobić, czy przez bios i kontroler na mb czy moze przez windowsa albo inny software. jak wyglada monitorowanie stanu dysków w obu przypadkach? nie chciałbym przegapić momentu w którym któryś z dysków padnie i będzie potrzebował wymiany. nie wiem też jak będzie wygladalo odbudowanie macierzy w
- 0
- 0
elo byczki. Wiecie moze czy jest #qnap #nas 16 TB? Nie moge jakos znalezc.. #informatyka #backup #siecikomputerowe #systemyoperacyjne #it
@sophisticated7: no to niestety, dalej pytanie mało precyzyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ze względu na dzisiejszą pojemność dysków, to każdy QNAP spełnia ten wymóg - wystarczy jeden dysk 16TB. Po za tym 16TB, nie jest równe 16TB - w grę wchodzi jeszcze RAID. W każdym razie, listę kompatybilnych dysków, względem urządzeń, masz tutaj:
https://www.qnap.com/pl-pl/compatibility/?model=300&category=1
Powodzenia!
https://www.qnap.com/pl-pl/compatibility/?model=300&category=1
Powodzenia!
- 0
@zomerstm: A dziekuje dziekuje serdecznie! :D
- 0
#android #lg #nokia #backup #smsbackupandrestore #sms #pytanie #pytaniedoeksperta #googleplay
Jestem głąbem i zamiast skasować sobie powiadomienie o przesyłce, skasowałem sobie całą konwersacje SMS z kumplem ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli on u siebie odpali SMS Backup & Restore i zrobi backup naszej konwersacji, plik wyśle mi i ja go u siebie przywrócę, to to zadziała?
(Moj telefon
Jestem głąbem i zamiast skasować sobie powiadomienie o przesyłce, skasowałem sobie całą konwersacje SMS z kumplem ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli on u siebie odpali SMS Backup & Restore i zrobi backup naszej konwersacji, plik wyśle mi i ja go u siebie przywrócę, to to zadziała?
(Moj telefon

























