#akwarium #akwarystyka
Okej, no to wczoraj wieczorem pojawiła się druga ikra Państwa Ramirezów.
Zauważyłem pewne zmiany: po pierwsze ikra jest w kolorze, którego się spodziewałem, a nie w kolorze maku jak ostatnio. Po drugie - samica i samiec pilnują razem lub na przemian, ostatnio samiec nie dawał samicy podpłynąć.


Neonów nie dam rady wyjąć, mam za mało miejsca, żeby operować siatką. Zresztą nie chcę martwić Ramirezów. Trochę
damiano_polishiano - #akwarium #akwarystyka 
Okej, no to wczoraj wieczorem pojawiła ...

źródło: comment_MoTPNWoRMrvv7BZJ1psRERr5JqsLrZ2r.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damiano_polishiano:
-przy neonach niezbyt ważne, przy dnie albo na środku.
-wsadzasz butlę w orientacji poziomej, może być przekrzywiona, ale nie możesz stawiać pionowo bo gorzej działa
-wsypać, inaczej niezbyt zadziała :P
-pułapkę z butelki robisz tak, że odcinasz wlot i wsadzasz go na odwrót, dzięki temu jak wpłyną, to łatwo nie wypłyną.
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: No u mnie teraz altispinosus położyły ikrę 3 raz z rzędu :P. Teraz są już same w akwarium, więc jestem ciekawy czy nauczą się opieki nad narybkiem. Generalnie, Mikrogeophagusy trą się często, jak Twoje złapią rytm to będą robić to samo ;).
  • Odpowiedz
@ancynamonek: Jeżeli to jest zwykłe kwadratowe akwarium, tylko w obudowie, to od biedy już w 20x20x20cm można trzymać jednego bojownika ;). Tylko, że musisz mieć filtr, grzałkę, oraz pokrywę- bojowniki to błędnikowce.
  • Odpowiedz
#akwarystyka #zwierzyniecpapji

No nie mogę się powstrzymać i wrzucę drugą fotkę :D. Tutaj widać jak fajnie mieni im się bok, jak ładnie wpłyną pod światło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy świetle słonecznym, padającym na nie od boku, oglądanie ich to serio uczta dla oczu i wyglądają jeszcze lepiej ( ).
Papja - #akwarystyka #zwierzyniecpapji

No nie mogę się powstrzymać i wrzucę drugą ...

źródło: comment_N7zLtub0MacnU8A8I7QZzArEqLxcJA0h.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baletny: mrożonki żmijki(czyli IT pod innym szyldem, dostają wszystko co pasuje rozmiarowo oprócz ochotki), Hikari(marine A, cichlid staple, cichlid gold tonący, cichlid excel tonący), NatureFood, a z żywego dostają doniczkowce i czasami im wycisnę jakiegoś mącznika. No, szybko wystrzeliły :D.
  • Odpowiedz
witajcie akwariowe swiry. mam pytanie zaczel mi w akwarium świetlówki mrogac no to wymienilem startery i dalem nowe świetlówki i po paru dniach znowu zaczely mrogac. czy wie ktos co to moze byc cyzby całe oświetlenie do wymiany?

#akwarium #akwarystyka
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dejus: albo tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=statecznik%202x36&bmatch=kip-hou-1-5-0812

lepiej w sumie kupić dedykowany 2x30 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=kip-hou-1-5-0812&search_scope=&string=statecznik%202x30 , bo w Twoim przypadku może zmniejszyć żywotność świetlówek, albo zmienić świetlówki na 2x36 po prostu.

Tu masz schemat podłączenia
p.....t - @Dejus: albo tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=st...

źródło: comment_5Tm6QnFJAd6bYQInYdhpkP9jBS1jchdB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#akwarium #akwarystyka #pokazakwarium

Follow up do wpisu http://www.wykop.pl/wpis/18819189/akwarystyka-akwarium-chwalesie-pokazakwarium-po-ki/

Równo miesiąc od ostatniego zdjęcia. Rośliny dość mocno się rozpuchły, dopiero od zeszłego tygodnia zaczęły wypuszczać korzenie a z nich małe listki (widoczne z przodu zdjęcia). Z tyłu i gdzieniegdzie w miejscach które są na zdjęciu niewidoczne wrzuciłem pojedyńcze źdźbła które wyciągnąłem z filtra. Bardzo dobrze się przyjęły i powoli zaczyna to wyglądać tak jak chciałem. Ba nawet za dobrze
TheSunDoesNotRiseEveryMorning - #akwarium #akwarystyka #pokazakwarium

Follow up do...

źródło: comment_M33y6KzmeQk4DjlVqNNQ62svxQdWfzaD.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Młoda para Apistogramma panduro, trzeci dzień u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już zaczynają się wdzięczyć, a samica próbowała kilka razy zaprowadzić samca do kokosa :D. Na filmie widać jedynie trochę kolorów samca na płetwach i ogonie, w realu prezentują się dużo lepiej.
Niestety ryby hodowlane, ale nie licząc zbyt masywnej budowy nie mam prawa narzekać. Na filmiku są chwilę po karmieniu, normalnie są mimo wszystko smuklejsze.

#
Papja - Młoda para Apistogramma panduro, trzeci dzień u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już zaczyna...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To uczucie gdy, mam sobie jednego ślimaka Helene od jakichś 2 miesiecy, a dzisiaj w akwarium znalazłem małe helenki. Nie widziałem żadnej gwiazdy betlejemskiej, ale dalej czekam na 3 króli #pdk
#akwarystyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gerwant2k: jak byłem mały, przytargałem skądś w małym słoiczku jednego ślimaczka. Łaził sobie i wcinał mech jawajski. Po pewnym czasie wcisnął się miedzy dwa kamienie i siedział. Po 3 dniach wylazł zostawiając galarete z ikrą (czy co tam ślimaki mają ;) )
  • Odpowiedz
Mam pytanie związane z #akwarystyka

Rozwaliła mi się cała oprawka na żarówkę w pokrywie, może uda mi się ją skelic silikonem akwarystycznym, ale czy poleci ktoś jakąś może lampkę której mógłbym używać zamiast tradycyjnej żarówki w akwarium 30l?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UowcaTroli: Kurde muszę zacząć o swoją cabombe lepiej dbać. Niedługo na czarnym rynku cena może zdrowo podskoczyć. W końcu zacznę zarabiać na akwarystyce a nie tylko w to wkładać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: Z tego co wiem to w Europie już mają z tym większy kłopot. A co w tym złego? Wypiera wszystkie "endemiczne" gatunki co znacząco ma wpływ na różnorodność flory a może i fauny wodnej.

Za wikipedią: "Gatunek inwazyjny – gatunek alochtoniczny o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie lub z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami autochtonicznymi o niszę ekologiczną, a
  • Odpowiedz