Wszystko
Najnowsze
Archiwum

koters
- 1
Kupię #krewetki amano i pinokio, najlepiej z #zielonagora #akwarystyka. Jeśli w Zielonej Górze to też inne "niewymagające" jak red cherry
- 2
Ma ktoś sprawdzony sposób na takie wlosowate glony ciągnące się i płaczące się na roślinach?
#akwarystyka #akwarium
#akwarystyka #akwarium

Horvath
- 0
@kloner11: nie wiedziałem właśnie jak to się nazywa. Chyba to będzie właśnie to.

Demonium
- 1
@Horvath: Kosiarki
- 1
#akwarystyka z #zielonagora ma ktoś może roślinę Glossostigma elatinoides do sprzedania?
- 0
@Kryspin013: Nie musi być dziś;) rozumiem, ze Ci się rozrasta?
@koters: Nope, ale mój tata ma małą hurtownię ryb akwariowych w zg, mogę go spytać czy czasem nie ma, albo czy może gdzieś zamówić.
#akwarium #akwarystyka
Okej, no to wczoraj wieczorem pojawiła się druga ikra Państwa Ramirezów.
Zauważyłem pewne zmiany: po pierwsze ikra jest w kolorze, którego się spodziewałem, a nie w kolorze maku jak ostatnio. Po drugie - samica i samiec pilnują razem lub na przemian, ostatnio samiec nie dawał samicy podpłynąć.
Neonów nie dam rady wyjąć, mam za mało miejsca, żeby operować siatką. Zresztą nie chcę martwić Ramirezów. Trochę
Okej, no to wczoraj wieczorem pojawiła się druga ikra Państwa Ramirezów.
Zauważyłem pewne zmiany: po pierwsze ikra jest w kolorze, którego się spodziewałem, a nie w kolorze maku jak ostatnio. Po drugie - samica i samiec pilnują razem lub na przemian, ostatnio samiec nie dawał samicy podpłynąć.
Neonów nie dam rady wyjąć, mam za mało miejsca, żeby operować siatką. Zresztą nie chcę martwić Ramirezów. Trochę
źródło: comment_MoTPNWoRMrvv7BZJ1psRERr5JqsLrZ2r.jpg
Pobierz- 0
@damiano_polishiano:
-przy neonach niezbyt ważne, przy dnie albo na środku.
-wsadzasz butlę w orientacji poziomej, może być przekrzywiona, ale nie możesz stawiać pionowo bo gorzej działa
-wsypać, inaczej niezbyt zadziała :P
-pułapkę z butelki robisz tak, że odcinasz wlot i wsadzasz go na odwrót, dzięki temu jak wpłyną, to łatwo nie wypłyną.
-przy neonach niezbyt ważne, przy dnie albo na środku.
-wsadzasz butlę w orientacji poziomej, może być przekrzywiona, ale nie możesz stawiać pionowo bo gorzej działa
-wsypać, inaczej niezbyt zadziała :P
-pułapkę z butelki robisz tak, że odcinasz wlot i wsadzasz go na odwrót, dzięki temu jak wpłyną, to łatwo nie wypłyną.
- 0
@Papja: a idź pan, przez 3 godziny złapały się 3 neony. Wpływały do 'przedsionka' ale nie chciały przepłynąć przez szyjkę. Jak wyciągnąłem 3, to więcej już nie wpłynęło :|
- 7
Chełbia modra - gatunek krążkopława z typu parzydełkowców, po naszemu meduza.
Fotka z dzisiaj, Bałtyk. Wielkość na oko 15cm
#terrarystyka #zwierzaczki #zwierzeta #akwarystyka #niewiemjaktootagowac
Fotka z dzisiaj, Bałtyk. Wielkość na oko 15cm
#terrarystyka #zwierzaczki #zwierzeta #akwarystyka #niewiemjaktootagowac
źródło: comment_nXLqCbqXkJ9hjSXQjGeA7gFNCywGIyyu.jpg
Pobierz#akwarium #akwarystyka
Ups ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na szczęście to akwarium-kotnik przejściowe z samymi roślinami.
Stoi od 20 dni, pierwszy raz wymieniłem wodę.
Ups ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na szczęście to akwarium-kotnik przejściowe z samymi roślinami.
Stoi od 20 dni, pierwszy raz wymieniłem wodę.
źródło: comment_zPG9mY6Ot1MSaVb0dOXIziFZSU6KnIKK.jpg
Pobierz- 0
@Papja: E, jakoś mocno się nie przeraziłem, a nawet mi to nie przeszkadza, roślinom chyba też nie.
Bardziej mnie smuci, że niektórym ramirezy się trą co 2 tyg, a u mnie tylko raz i na razie chyba nie chcą XD
Bardziej mnie smuci, że niektórym ramirezy się trą co 2 tyg, a u mnie tylko raz i na razie chyba nie chcą XD
- 0
@damiano_polishiano: No u mnie teraz altispinosus położyły ikrę 3 raz z rzędu :P. Teraz są już same w akwarium, więc jestem ciekawy czy nauczą się opieki nad narybkiem. Generalnie, Mikrogeophagusy trą się często, jak Twoje złapią rytm to będą robić to samo ;).
konto usunięte via iOS
- 2
#akwarium #akwarystyka
Serio szklana kula to aż taka męczarnia dla rybek? Nawet dla jednej rybki? Nawet jak umieści się w niej jakiś przytulny domek i zadba o warunki w niej?:'(
Serio szklana kula to aż taka męczarnia dla rybek? Nawet dla jednej rybki? Nawet jak umieści się w niej jakiś przytulny domek i zadba o warunki w niej?:'(
źródło: comment_YSjbhB50VXx38fExGIgcgFCK4RE0KFg5.jpg
Pobierz@ancynamonek: tak
- 2
@ancynamonek: Jeżeli to jest zwykłe kwadratowe akwarium, tylko w obudowie, to od biedy już w 20x20x20cm można trzymać jednego bojownika ;). Tylko, że musisz mieć filtr, grzałkę, oraz pokrywę- bojowniki to błędnikowce.
9
Iwagumi Wielka Skała po 6 miesiącach od zalania

6 miesięcy odkąd zalałem moją drugą kompozycje w stylu iwagumi, od jakiegoś czasu walczę z glonem pojawiającym się w akwarium, jak mi idzie w tej walce dowiecie się z filmu..
z- 2
- #
- #
- #
- #
R--------m niechcący kierownikowi akwarium w biurze. Zalane w p---u wszystko.
Mam nadzieję, że wy też dobrze rozpoczeliście weekend...
#pracbaza #korposwiat #zalesie #akwarystyka #ryby
Mam nadzieję, że wy też dobrze rozpoczeliście weekend...
#pracbaza #korposwiat #zalesie #akwarystyka #ryby
- 84
@opiekacz: wszystko płynie xD
- 9
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
No nie mogę się powstrzymać i wrzucę drugą fotkę :D. Tutaj widać jak fajnie mieni im się bok, jak ładnie wpłyną pod światło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy świetle słonecznym, padającym na nie od boku, oglądanie ich to serio uczta dla oczu i wyglądają jeszcze lepiej (✌ ゚ ∀ ゚)☞.
No nie mogę się powstrzymać i wrzucę drugą fotkę :D. Tutaj widać jak fajnie mieni im się bok, jak ładnie wpłyną pod światło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy świetle słonecznym, padającym na nie od boku, oglądanie ich to serio uczta dla oczu i wyglądają jeszcze lepiej (✌ ゚ ∀ ゚)☞.
źródło: comment_N7zLtub0MacnU8A8I7QZzArEqLxcJA0h.jpg
Pobierz- 11
- 1
@baletny: mrożonki żmijki(czyli IT pod innym szyldem, dostają wszystko co pasuje rozmiarowo oprócz ochotki), Hikari(marine A, cichlid staple, cichlid gold tonący, cichlid excel tonący), NatureFood, a z żywego dostają doniczkowce i czasami im wycisnę jakiegoś mącznika. No, szybko wystrzeliły :D.
- 0
Kirysek, rybka która pilnuje aby w Twoim akwarium nigdy nie zalegał stary pokarm. Należy się mu dozgonny szacunek.
#zwierzaczki #akwarystyka #rypka
#zwierzaczki #akwarystyka #rypka
źródło: comment_t8r56S6nfdOofNyf9VvEtQqehHA1XjF7.jpg
Pobierz- 1
@DominaTuByla: Ikrę przyklejają wszędzie, jaskini nie trzeba :P. No najlepiej, żeby nie było niczego co może zjeść ikrę i narybek, wtedy problemu nie ma.
- 1
witajcie akwariowe swiry. mam pytanie zaczel mi w akwarium świetlówki mrogac no to wymienilem startery i dalem nowe świetlówki i po paru dniach znowu zaczely mrogac. czy wie ktos co to moze byc cyzby całe oświetlenie do wymiany?
#akwarium #akwarystyka
#akwarium #akwarystyka
@Dejus: albo tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=statecznik%202x36&bmatch=kip-hou-1-5-0812
lepiej w sumie kupić dedykowany 2x30 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=kip-hou-1-5-0812&search_scope=&string=statecznik%202x30 , bo w Twoim przypadku może zmniejszyć żywotność świetlówek, albo zmienić świetlówki na 2x36 po prostu.
Tu masz schemat podłączenia
lepiej w sumie kupić dedykowany 2x30 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=kip-hou-1-5-0812&search_scope=&string=statecznik%202x30 , bo w Twoim przypadku może zmniejszyć żywotność świetlówek, albo zmienić świetlówki na 2x36 po prostu.
Tu masz schemat podłączenia
źródło: comment_5Tm6QnFJAd6bYQInYdhpkP9jBS1jchdB.jpg
Pobierz- 1
@patrykgit: dzieki za fatyge ;)
#akwarium #akwarystyka #pokazakwarium
Follow up do wpisu http://www.wykop.pl/wpis/18819189/akwarystyka-akwarium-chwalesie-pokazakwarium-po-ki/
Równo miesiąc od ostatniego zdjęcia. Rośliny dość mocno się rozpuchły, dopiero od zeszłego tygodnia zaczęły wypuszczać korzenie a z nich małe listki (widoczne z przodu zdjęcia). Z tyłu i gdzieniegdzie w miejscach które są na zdjęciu niewidoczne wrzuciłem pojedyńcze źdźbła które wyciągnąłem z filtra. Bardzo dobrze się przyjęły i powoli zaczyna to wyglądać tak jak chciałem. Ba nawet za dobrze
Follow up do wpisu http://www.wykop.pl/wpis/18819189/akwarystyka-akwarium-chwalesie-pokazakwarium-po-ki/
Równo miesiąc od ostatniego zdjęcia. Rośliny dość mocno się rozpuchły, dopiero od zeszłego tygodnia zaczęły wypuszczać korzenie a z nich małe listki (widoczne z przodu zdjęcia). Z tyłu i gdzieniegdzie w miejscach które są na zdjęciu niewidoczne wrzuciłem pojedyńcze źdźbła które wyciągnąłem z filtra. Bardzo dobrze się przyjęły i powoli zaczyna to wyglądać tak jak chciałem. Ba nawet za dobrze
źródło: comment_M33y6KzmeQk4DjlVqNNQ62svxQdWfzaD.jpg
Pobierz- 0
@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: ładne skałki - jak ci glony idą bez fauny w zbiorniku to nie jest najlepiej
- 5
Młoda para Apistogramma panduro, trzeci dzień u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już zaczynają się wdzięczyć, a samica próbowała kilka razy zaprowadzić samca do kokosa :D. Na filmie widać jedynie trochę kolorów samca na płetwach i ogonie, w realu prezentują się dużo lepiej.
Niestety ryby hodowlane, ale nie licząc zbyt masywnej budowy nie mam prawa narzekać. Na filmiku są chwilę po karmieniu, normalnie są mimo wszystko smuklejsze.
#
Niestety ryby hodowlane, ale nie licząc zbyt masywnej budowy nie mam prawa narzekać. Na filmiku są chwilę po karmieniu, normalnie są mimo wszystko smuklejsze.
#

To uczucie gdy, mam sobie jednego ślimaka Helene od jakichś 2 miesiecy, a dzisiaj w akwarium znalazłem małe helenki. Nie widziałem żadnej gwiazdy betlejemskiej, ale dalej czekam na 3 króli #pdk
#akwarystyka
#akwarystyka
@gerwant2k: Nazwij jednego z maluchów Jezus
- 0
@gerwant2k: jak byłem mały, przytargałem skądś w małym słoiczku jednego ślimaczka. Łaził sobie i wcinał mech jawajski. Po pewnym czasie wcisnął się miedzy dwa kamienie i siedział. Po 3 dniach wylazł zostawiając galarete z ikrą (czy co tam ślimaki mają ;) )
Mam pytanie związane z #akwarystyka
Rozwaliła mi się cała oprawka na żarówkę w pokrywie, może uda mi się ją skelic silikonem akwarystycznym, ale czy poleci ktoś jakąś może lampkę której mógłbym używać zamiast tradycyjnej żarówki w akwarium 30l?
Rozwaliła mi się cała oprawka na żarówkę w pokrywie, może uda mi się ją skelic silikonem akwarystycznym, ale czy poleci ktoś jakąś może lampkę której mógłbym używać zamiast tradycyjnej żarówki w akwarium 30l?
- 1
Komentarz usunięty przez autora
@torunianin-17: zawsze mozesz zrobic cos DIY na bazie jakis ledow :)
- 107
Kilka dni po zalaniu. Trzeba odczekać, aż woda dojrzeje i będę wpuszczać #pyszczak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje pierwsze #akwarium #malawi Troszkę #chwalesie #akwarystyka
źródło: comment_XRQMMOViZyVnRjRyNU0qjEPgKtvxBGyl.jpg
Pobierz- 5
- 2
#akwarystyka
http://akwarium.info.pl/index.php/wiadomosci-z-akwarium/3911-unia-europejska-uderzyla-w-akwarystow-cabomba-caroliniana-zakazana
Idiotycznych pomysłów Ujni ciąg dalszy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
http://akwarium.info.pl/index.php/wiadomosci-z-akwarium/3911-unia-europejska-uderzyla-w-akwarystow-cabomba-caroliniana-zakazana
Idiotycznych pomysłów Ujni ciąg dalszy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 4
@UowcaTroli: Kurde muszę zacząć o swoją cabombe lepiej dbać. Niedługo na czarnym rynku cena może zdrowo podskoczyć. W końcu zacznę zarabiać na akwarystyce a nie tylko w to wkładać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damiano_polishiano: Z tego co wiem to w Europie już mają z tym większy kłopot. A co w tym złego? Wypiera wszystkie "endemiczne" gatunki co znacząco ma wpływ na różnorodność flory a może i fauny wodnej.
Za wikipedią: "Gatunek inwazyjny – gatunek alochtoniczny o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie lub z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami autochtonicznymi o niszę ekologiczną, a
Za wikipedią: "Gatunek inwazyjny – gatunek alochtoniczny o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie lub z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami autochtonicznymi o niszę ekologiczną, a















