To co przeszedłem dnia 26.07.2016 roku nie śniło mi się nawet w najgorszym horrorze.Wszystko zaczęło się o godzinie 17:12 kiedy razem z kuzynem przemierzaliśmy ulice Słupska.

Nagle trzask, auto ściąga na bok.
Okazało się, że złapaliśmy kolokwialną "gumę". Temperatura na zewnętrz 35 stopni. Dzwonimy niezwłocznie do Liberty Direct, ponieważ mam wykupiony pełny pakiet OC, AC, NW, Assistance PREMIUM, Szyby oraz Opony - wydawać by się mogło, że problem zostanie rozwiązany.

Dzwonimy pod numer
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rybsonk: To jakaś nowa pasta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli nie trollujesz to jeśli kupujesz cos (w tym przypadku assistance) nie czytając nawet pobieznie ogolnych warunkow ubezpieczenia to pretensje mozesz miec akurat tylko do siebie. Nazwanie czegoś PREMIUM/SUPER/MAX to nie jest od razu gwarancja cudów na patyku.

Nie mamy wody. Tracimy siły - XDDDD
  • Odpowiedz
@niezawodny: wycena dramat.Ogólnie ten model zawsze mi się cholernie podobał i chcialem go miec.Niby najsłabszy model volvo ale nie chce mi się do końca wierzyć
  • Odpowiedz
@dwuwarstwowy: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) a gdzie to sprawdzasz Mireczku? co do ubezpieczenia AC, na 99% jest to opłata roczna (chyba, że wybrałeś jakąś ofertę ratalną i mogła Ci się wyświetlić np. pierwsza rata). Z jednym i drugim ubezpieczeniem podbijaj śmiało na priv, kiedy przyjdzie na to czas, ogarniemy :)
  • Odpowiedz
@Iudex: Ja pracuję w firmie co odkupuje takie szkody z OC i AC . Jak jakiś mireczek czy mirabelka , chcą żeby im za friko przebadać czy było zaniżenie i czy wyruchało was TU proszę o priv , nie musicie jej sprzedawać a dowiecie się czy zaniżyli wam i o ile (ja dostaje 10 zł od każdego wysłanego kosztorysy od mojej firmy , was to nic nie kosztuję a możecie
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie. Dostalem odszkodowanie od Hestia i mam wątpliwości. Od całości kosztorysu zostało mi odliczone razem 600zl potrąceń ponieważ oni dają mi możliwość naprawy auta w sieci warsztatów z którymi współpracują i dają tam - 15% na części i - 18% na robocizne. Ale ja nie chcę naprawiać tam auta ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślicie że jest sens się jakoś od tego odwoływać? Przecież to ja wybieram
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej @mfind coś ten wasz kalkulator oszukuje i podaje mi jakies zawyżone stawki, nawet względem innych porównywarek. Najtansze wg was OC w link 4 jest droższe o ponad 150zł od rankomatu...

Pytanie do innych mirków - może ktos wie wiecej o jakiejś nowej litewskiej albo łotweskiej firmie? Kolega mi o tym wspominał ale cos nie potrafie tego wygooglowac

#ac #oc #ubezpieczenia #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pieprznął mi kawałek lodu z pod kół w szybę i mam około 10cm pęknięcie :/
Posiadam ubezpieczenie w PZU wariant SUPER, orientuje się ktoś czy mocno mi poleci AC jak to zgłoszę? A może jakimś cudem wchodzi tam jakiś pakiet od szyb albo ochrona zniżek? Ktoś się może orientuje?

#ac #oc #ubezpieczenia #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lord_Hunter jeżeli zarejestrowałeś jaki numer rejestracyjny miało auto z pod którego kół strzeliło czymś w Twoją szybę to możesz zgłosić z jego OC i wtedy będziesz miał czystą historię. Jeżeli likwidujesz z AC to lecą zniżki. Jeżeli masz ochronę zniżek w AC (nie w OC) to w PZU zniżki Ci nie polecą (tylko w innych firmach) Jeżeli masz autoszyby to zgłaszasz z autoszyb. SUPER to jest wariant assistance. Sprawdź na polisie(
  • Odpowiedz
@instinCtoriginal: Przede wszystkim przyczyniła się sytuacja finansowa, następnie pospieszył to KNF, aby nie doszło do większej patologii, a podatki grają sobie gdzieś delikatnie w tle. Regulacje KNF są tworzone dla obu stron. Przypominajka dla ubezpieczycieli, że jeśli dalej tak będą grać to jeśli przydarzy im się zły rok (np. kilka ogromnych szkód, które muszą pokryć) wtedy staną się niewypłacalne i zje ich większa konkurencja. Ubezpieczyciele muszą otrzymywać odpowiednie rezerwy na
  • Odpowiedz
Przetarłem lekko tylny zderzak o niski płotek, mam wykupione AC. Bardziej opłaca się zrobić to we własnym zakresie, czy wykorzystać do tego AC?

Chyba najważniejsze pytanie, czy przy takiej szkodzie w przypadku skorzystania z AC, może to wpłynąć na wysokość kolejnego OC? Zostaje po tym ślad w bazie widoczny dla wszystkich ubezpieczalni?

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Winters_III: Cześć i czołem :) możesz wszystko - ubezpieczyć oddzielnie, razem, ubezpieczyć jedno, potem drugie itd. Zależy to oczywiście od oferty danej firmy ubezpieczeniowej :) Podbijaj śmiało na priv i zobaczymy co da się zrobić :)
  • Odpowiedz
Mirki, mamy tu jakiegoś eksperta od ubezpieczeń? Na pewno mamy. Przymierzam się do zakupu pierwszego samochodu w swoim życiu, przez ostatnie 6 lat miałem auta służbowe i generalnie nigdy się tym nie musiałem przejmować.

Sytuacja wygląda tak, że samochód w 99% procentach będzie użytkowany w Rumunii, ponieważ obecnie tutaj żyję i pracuję. Model, to Skoda Fabia 1.6TDI 90km z 2014r. Chciałbym mieć w pakiecie OC + AC, które będzie obowiązywało na terenie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@batq: No siemanko( ͡° ͜ʖ ͡°) wróżeniem się nie zajmujemy, ale liczeniem już tak :) Uderzaj śmiało na priv i zobaczymy co da się zrobić :)
@Endorfinek: dzięki za czujność :)
  • Odpowiedz
  • 3
Mirki mam taki problem. Dziewczyna miała stłuczkę. Trzeba nam spisać papiery do ubezpieczyciela (kasa tylko na samochód, który uderzyła). Biorę papiery i widzę że ubezpieczycielka zgubiła zero na przebiegu i zamiast 250 tys. wpisała 25 tys. Także teraz mam przebieg przekroczony jakieś 220 tys... Co zrobić. Na umowie kupna auta przebieg prawidłowy #oc #ac #samochody #ubiezpieczenia #norwegia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Winters_III: Na spokojnie Mireczku, bo składki rosną ciągle od ponad roku. Nie ma co się bać jakichś skoków tylko przez to, że wybije 01.01.2017 :) W każdym razie jeśli chcesz to możemy Ci poszukać oferty w dobrej cenie na mirko, więc nie musisz nigdzie biegać :)
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ac #afera #ufg #knf i trochę #rozdajo

Nie ma żadnej zmowy cenowej. Nie ma i tyle... Oczywiście jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić więc...

Jeżeli okaże się, że będzie inaczej to wpłacam 500 zł na dobrowolny cel charytatywny :) propozycje możecie wpisywać w komentarzach i najwyżej plusowany wygrywa.
fromasz56 - #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ac #afera #UFG #KNF i trochę #rozdajo ...

źródło: comment_vFbivGp8NPdOXU6dKAVel58KoIdZB76Z.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Jestem_Tutaj szopka jak s-------n :D

Cytuję artykuł:

"Spotkanie w Sejmie nie przyniosło żadnych konkretnych rozwiązań - głównie dlatego, że tylko kilku posłów wyrażało realne zainteresowanie tematem. Ich zaangażowanie przekładało się jednak na uparcie zadawane pytanie "JAK obniżyć składki", a nie "CZY" można to zrobić. Jeśli trafiały do nich jakiekolwiek argumenty, to wyłącznie te podawane przez UFG. Ale teza spotkania i tak była ustalona od samego początku: to ubezpieczyciele są bogaci, a
  • Odpowiedz
Warto wykupić dodatkowo AC dla Audi A4 B6 Avant 1.8T? Miasto powyżej 500k mieszkańców, parkowany na ulicy, kupiony za 18k. Do AC musiałbym dołożyć plus minus 800 zł.

K---a chcąc ubezpieczyć to auto na siebie, musiałbym dać 4 200 zł, już całkiem ich p----------o. Dobrze, że jest w rodzinie starszyzna.

Żadna to fura, ale widzę, że niestety dla capcarapów chodliwa ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#motoryzacja #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Konorro O.o chyba trochę za gruba ta składka... daj znać na priv i zobaczymy za ile uda się wykręcić dobry pakiet dla Mireczka :)

@BaRi Dzięki za cynk :)
  • Odpowiedz
Mireczki, potrzebuje wykupić ubezpieczenie ac + oc do nowego auta. Moj ubezpieczyciel z PZU, przygotował mi ofertę. Dodam, że nigdy wczesniej nie miałem wykupionego AC.
Wcześniej przyslugiwały mi 60% zniżki na OC. Kreatywny agent wyczarował mi także 60% zniżek na AC, gdzie nigdy wczesniej AC nie miałem. Pytanie moje brzmi, czy w przypadku jakiejkolwiek stłuczki, będą jakieś konsekwencje z tytułu poświadczenia przez niego nieprawdy(i mojego też, gdyż w papierach pzu zapisana jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach