Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
zan

zan

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1838
  • Znaleziska 369
  • Mikroblog 1469
  • Obserwujący 42
  • Obserwowane 27
zan
zan 13.10.2020, 18:40:55
  • 0
Mireczki z #motoryzacja zastanawiam się nad zakupem opon całorocznych, ale wśród znajomych nie mam nikogo kto mógłby się wypowiedzieć o tym jak się na nich jeździ bo nikt na nich nie jeździ :)

Autem śmigam głównie po mieście (Wrocław) i na palcach jednej ręki mogę policzyć dni, w których w zeszłym roku spadł śnieg. Czasami też w zimie podjadę w góry i w razie "W", na ciężkie warunki mam łańcuchy.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ToJaTwojMorderca
ToJaTwojMorderca
ToJaTwojMorderca
13.10.2020, 18:50:29
  • 2
@zan: z racji na duze roczne przebiegi i jazde 80% po miescie uzywam latem opon letnich a zima uzywam calorocznych jako zimowych i nigdy nie mialem problemow, wyjazdy do wisly, istebnej, szczyrku, zakopca nigdy nie stanowily problemu. Bierz smialo
  • Odpowiedz
C.....2
C.....2
konto usunięte 13.10.2020, 21:10:53
  • 1
@zan: Bierz całoroczne i się nawet nie zastanawiaj.
  • Odpowiedz
zan
zan 13.10.2020, 13:22:03
  • 200
Z racji tego, że przez pomyłkę kupiłem Mass Effect: Andromeda na #origin zamiast na xboxa to klucz leci na #rozdajo. Widzę, że mirkorandom coś nie bangla, więc komentarz z największą ilością plusów wygrywa ( ͡° ͜ʖ ͡°). O 20:00 sprawdzam i wysyłam klucz w PW.
zan - Z racji tego, że przez pomyłkę kupiłem Mass Effect: Andromeda na #origin zamias...

źródło: comment_1602595225aUtVRge5XgMtkMXDQfgoLH.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
13.10.2020, 18:03:27
  • 1
Wybiła 20:00 więc @Vaclav - gratuluję XD. Kod leci na PW
  • Odpowiedz
leckimarcin
leckimarcin
04.10.2020, 17:11:40
  • 0
Jest ktoś z wiedzą z zakresu #domoticz ?? mam problez z wywoływaniem skryptu za pomocą przełącznika. Tworzę wirtualny przełącznik i wywołuję skrypt, który nie ma żadnej pętli - wywołuje zdarzenie i się kończy. Jaki typ przełącznika wybrać aby działał tylko "sygnałowo" a nie na zasadzie on/off?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan 04.10.2020, 17:47:59
  • 0
@leckimarcin: a nie wystarczy zwykły on/off z ustawionym opóźnieniem wyłączenia na 1 sekundę?
zan - @leckimarcin: a nie wystarczy zwykły on/off z ustawionym opóźnieniem wyłączenia...

źródło: comment_1601833673mhgN8ucdTuRuYQBPZ2OPqR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan 26.09.2020, 09:08:20
  • 0
Mireczki, chcę zrobić synowi niespodziankę i nauczyć się grać w #fortnite żeby razem popykać raz na jakiś czas. Jakieś tipy dla początkującego? Pograłem chwilę i na początku szło nawet nieźle, ale po kilku grach poziom trudności podskoczył drastycznie i wszyscy teraz biegają w jakichś wypasionych skinach, budują wieże strzelając w tym samym czasie i ogólnie czuję się jak mega leszcz :P

I dodatkowe pytanie: czy da się grać w jednej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Revival
Revival
26.09.2020, 20:51:01 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zan: O ile wciąż jest jak pamiętam, to bez problemu zagrasz z konsolą. Jeśli chcesz żeby ktoś cię podszkolil w grze to możemy się złapać kiedyś na kilka gier. :)
Tipy? Musisz w miarę poprawnie I szybko budować więc dobrze przypisz sobie budowle.
Budowaniem gry nie wygrasz więc musisz jeszcze dobrze strzelać. Myślę że przy obecnej mecie musisz przede wszystkim dobrać najlepszy typ strzelby dla Ciebie i wypróbować inne typy
  • Odpowiedz
Albiones
Albiones
Albiones
29.09.2020, 16:01:27
  • 0
@zan: bo pierwsze kilka gier grałeś z AI :)
  • Odpowiedz
zan
zan 07.09.2020, 08:21:55
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
07.09.2020, 10:13:20 via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@gieneq: podziękował :)
zan - @gieneq: podziękował :)

źródło: comment_15994736008wf86MX75didrWQ1VwW7fD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
08.09.2020, 05:50:38
  • 1
@gieneq @brass: w Drink Hali mieli dwie ostatnie sztuki - jedno kupiłem na prezent a drugie z ciekawości dla siebie. Jak otworzę to mogę napisać co o nim sądzę, ale znając życie nie będzie to za szybko :)
  • Odpowiedz
zan
zan 30.08.2020, 07:27:50
  • 0
Miraski, skąd w Skodzie Rapid z 2018 mogę wziąć kod lakieru? Muszę dzwonić do ASO żeby sprawdzili? Z tego co czytałem to w 2018 roku Skoda przestała wklejać naklejki z kodami. W bagażniku sprawdziłem i naklejki tam (raczej) nie mam :(

#skoda #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
30.08.2020, 07:45:51 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpokojnyPan: ta książka w apce Skody wygląda tak jak poniżej, więc chyba czeka mnie telefon do ASO jutro żeby kod lakieru dostać :(
zan - @SpokojnyPan: ta książka w apce Skody wygląda tak jak poniżej, więc chyba czeka...

źródło: comment_1598773551dSSsTH6hCj0dfLejJYBroP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
30.08.2020, 07:56:11 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kowal77: tej wlepki nie mam w bagażniku nigdzie (i z tego co czytałem to po 2018 Skoda ich już nie wkleja)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
30.08.2020, 09:00:37 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartek915: MySkoda
zan - @bartek915: MySkoda

źródło: comment_1598778037AyEhMH9gcSHdHy8wup9k7q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
30.08.2020, 09:06:08 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Update: nazwa lakieru jest w apce Skody. Chyba mi to wystarczy :)
zan - Update: nazwa lakieru jest w apce Skody. Chyba mi to wystarczy :)

źródło: comment_1598778368EIVDr4JlLBrKVQquiX5n8v.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan 15.06.2020, 06:38:05
  • 1381
Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słyszę tego, że pranie się skończyło. Skutkowało to tym, że po prostu zapominałem je rozwiesić :(

Za około 50pln na Allegro kupiłem jakieś gniazdko z pomiarem poboru prądu i teraz pralka może przemówić do mnie z głośników w kuchni i salonie, a do tego dla pewności wysłać powiadomienie na telefon :D

#diy #raspberrypi #inteligentnydom
zan - Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słys...
  • 229
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
15.06.2020, 17:55:34
  • 1
@Nemayu: nie działa, ale dzięki za próbę :)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
15.06.2020, 19:06:26
  • 0
@FrancuskiPiesek: sam montowałem tę lodówkę więc zgodzę się, że "prawidło postawiona" to ona na bank nie jest :P
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
15.06.2020, 19:55:21
  • 0
@dese: to nie tyle polski język co wysłane powiadomienie w języku polskim na głośnik za pomocą chromecasta. Polski język na głośnikach z tego co mi wiadomo zniknął i nie ma żadnego konkretnego planu na jego ponownego wdrożenie niestety
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
15.06.2020, 19:56:44
  • 0
@Jossarian: pierwsze na tej liście to to moje właśnie :)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
15.06.2020, 20:18:10
  • 0
@rosso_corsa: ale trafiłeś xD
zan - @rosso_corsa: ale trafiłeś xD

źródło: comment_1592252272NAcqeuyXnQZddcn7snIoC5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.06.2020, 04:52:55
  • 0
@63274682374: spoko pomysł z czujnikami temperatury i wykrywaniem nimi pożaru :) Mam co prawda czujnik dymu w centralnej części mieszkania, ale dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi.

Do czujników jakości powietrza nie miałbym takiego zaufania bo mogłyby powodować "false positive'y" - np. przy uruchomieniu nebulizatora.

Skala w ug/m3 jest dla mnie dużo czytelniejsza niż procentowa bo nią od zawsze operowałem ;)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.06.2020, 08:31:35
  • 0
@UnsocialDegree89: zdalny dostęp mam wyłączony bo nie mam 100% zaufania do Domoticza, a sprzętami mogę i tak sterować z poziomu Google Home
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.06.2020, 08:45:01
  • 0
@UnsocialDegree89: u mnie nic takiego nie występowało nigdy - po zaniku zasilania wszystko wstaje normalnie + sprawdzam dodatkowo co jakiś czas czy domoticz działa w tle i jak nie działa z jakiegoś powodu to go restartuję automatycznie
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.06.2020, 09:40:09
  • 1
@kot_w_krawacie: myślałem kiedyś o takim podliczniku, ale udało mi się bezpośrednio z elicznika Taurona wyciągnąć zużycie godzinowe, więc olałem temat. Obadam urządzenia i może się skuszę.

Tuya-Convert znam i w pierwszej kolejności próbowałem zmienić oprogramowanie, ale w konsoli było coś o braku dostępnego oprogramowania dla mojego urządzenia więc się poddałem. Czytałem, że Tuya w nowszych sprzętach blokuje możliwość podmiany oprogramowania, więc założyłem że u mnie się nie uda zmienić.
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.06.2020, 11:38:31
  • 2
@kot_w_krawacie: pobieram dane o zużyciu prosto z ich strony - tu łap repo: https://github.com/MichalZaniewicz/tauron-elicznik-scraper :)

Są raz dziennie aktualizowane i o 18:00 zasysam dane z dnia poprzedniego i wrzucam do influxdb
zan - @kotwkrawacie: pobieram dane o zużyciu prosto z ich strony - tu łap repo: https...

źródło: comment_1592307455NEGICHalW94RRqf3foVlWB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
17.07.2020, 14:33:59
  • 0
@kabaret10: o sygnał czego dokładnie Ci chodzi? :)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
17.07.2020, 17:07:32 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Broadlink RM mini to takie sprytne urządzenie że może czytać kody z pilota na podczerwień i później je wysyłać :)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.08.2020, 22:21:35
  • 0
@insystem: łap mój flow od pralki: https://www.dropbox.com/s/fqyv6mzu0bq23eg/flows.json?dl=1 - obczaj funkcję flow.set i flow.get bo za pomocą tego sprawdzam czy pobór mocy spadł na przestrzeni czasu, a samo informowanie jest zrobione używając node-red-contrib-cast i głośników google home mini
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.08.2020, 22:26:55
  • 0
@insystem:
zan - @insystem:

źródło: comment_15976168135XrQ6TZQzIJ9RVc3r5JE51.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
16.08.2020, 22:40:50
  • 0
@insystem: Ok, a jakbyś potrzebował którychkolwiek ze skryptów, do których mój flow się odnosi to dawaj znać. Powodzenia :)
  • Odpowiedz
art212
art212
05.08.2020, 13:08:33
  • 0
Jak usunąć logi temperatury z danego pomieszczenia? #domoticz #smarthome
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan 05.08.2020, 13:40:29
  • 2
@art212: Jeżeli tylko pojedyncze pomiary chcesz usunąć to shift+klik na wykresie temperatury. Jeżeli jednak chcesz usunąć wszystkie dane na raz bez grzebania w bazie nie mam pojęcia :(
  • Odpowiedz
zan
zan 03.08.2020, 07:49:50
  • 0
Jeździ ktoś z Was może Skodą Rapid 1.0 TSI? Warto pakować się w wersję Active z 2018 roku czy lepiej szukać czegoś innego?

Rocznie robię około 10k km, głównie po mieście.

#motoryzacja #skoda #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pernikovy_tatko
pernikovy_tatko
03.08.2020, 07:53:57
  • 5
@zan: @kisiel119: w mieście spali 7-8 litrów, w trasie 5-6
  • Odpowiedz
pernikovy_tatko
pernikovy_tatko
03.08.2020, 09:30:28
  • 2
@Czarna_ksiazka: pewnie piszesz o tej słabszej, 5-biegowej wersji? Bo moje 110km 6-biegowe z--------a aż miło, a obroty przy wyższych prędkościach to w ogóle abstrakcja jak na 1-litrowy silnik xD 2800 przy 140km/h, 3200 160km/h i czuć absolutny komfort, silnik ledwo słyszalny
  • Odpowiedz
Klmen1
Klmen1
18.06.2020, 17:34:33
  • 0
@zan: Witam, zobaczylem twoje cuda. Zakupilem ta przejsciowke, poinstslowalem spki dmarthome oraz producenta, podlsczylem zmywarke, niestety nie otrzymuje powiadomirn nz telefon bo nie wiem jak to zrobic (noobek). Dasz rade pomoc?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan 18.06.2020, 18:13:43
  • 0
@Klmen1: ja ma u siebie tak to rozwiązane:
- gniazdko ma odblokowane lokalne API (jest to opisane tu: https://github.com/codetheweb/tuyapi/blob/master/docs/SETUP.md)
- za pomocą raspberry pi co minutę łączę się z gniazdkiem żeby sprawdzić aktualne zużycie prądu i te informacje sobie przetwarzam
- po wykryciu skończenia prania (bo zakładam, że o coś podobnego Ci chodzi) raspberry pi wysyła informacje dalej (google home + pushbullet na telefon)

Apka producenta nie ma praktycznie żadnych
  • Odpowiedz
zan
zan 19.06.2020, 06:44:49
  • 0
@Klmen1: na końcu nawias się doczepił, tu masz normalny link: https://github.com/codetheweb/tuyapi/blob/master/docs/SETUP.md
  • Odpowiedz
zan
zan 28.05.2020, 21:55:03
  • 0
Szukam routera, który zastąpi mojego Archera C6. Router przy ponad 30 urządzeniach nie daje rady (niby miał ogarniać, ale w praktyce tak średnio). Ktoś ma do polecenia jakiś typ, który obsłuży około 40 urządzeń? Trzy kompy, 4 telefony, 3xRPi oraz serwer multimediów + urządzenia IoT. Większość po Wi-Fi.

#router #smarthome #inteligentnydom
zan - Szukam routera, który zastąpi mojego Archera C6. Router przy ponad 30 urządzeni...

źródło: comment_1590702672hN7jlrpWZLuZbryqDXq5pb.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

63274682374
63274682374
63274682374
29.05.2020, 05:33:18
  • 1
Rozważyłbym zmianę konfiguracji sieci i przeniósł IoT do osobnej podsieci obsługiwanej przez malinkę. Ruter, jaki by nie był, jest zaprojektowany tak, żeby miał pełno szmerów bajerów i kosztował jak najmniej. Przy małej liczbie urządzeń jest ok, czyli w większości przypadków a inne producent olewa bo mu się to po prostu nie opłaca.
  • Odpowiedz
BooB
BooB
29.05.2020, 06:04:14
  • 1
@zan: pomyśl nad zbudowaniem sieci mesh, każdy ap w takiej sieci odciąża cpu drugiego, sieć działa w fajnym płynnym roamingu ;)
  • Odpowiedz
zan
zan 21.04.2020, 07:16:03
  • 1
Macie jakieś tipy jak najprościej dodać swoją kolekcję klocków #lego do Rebrickable? Jakoś nie widzę dodawania każdego klocka osobno, ale może jest jakieś rozwiązanie żeby ręcznie w miarę sprawnie pododawać klocki pojedynczo? Chodzi o dodanie klocków, które mam luzem w jednym wielkim pudle.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
21.04.2020, 07:22:00
  • 2
@zibizz1: tylko, że oprócz zestawów mam całe pudło klocków luzem (np. część moich z dzieciństwa) i o te klocki mi głównie chodzi :)
zan - @zibizz1: tylko, że oprócz zestawów mam całe pudło klocków luzem (np. część moi...

źródło: comment_1587453701UKU0QGQ0kbECU7ZBesQ31W.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
S.....n
konto usunięte 21.04.2020, 07:45:00 via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zan: To system ma się domyślić co tam masz?
  • Odpowiedz
zan
zan 02.02.2020, 18:57:37
  • 0
Po wpadce z brakiem poinformowania userów przy aktualizacji, że od teraz beta #domoticz wymaga najnowszego raspbiana oraz tego, że ego gizmocuz w tym momencie chyba mija Marsa - szukam jakiegoś sprytnego sposobu migracji na #homeassistant - zależy mi na tym, aby nie tracić historii logów z ponad 50 sprzętów (temperatura, wilgotność, PM10, PM 2.5, natężenie oświetlenia, kontaktrony i cała masa przełączników). Ktoś niedawno przechodził? Jakieś tipy?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
02.02.2020, 21:34:09 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwniczak: niestety nie

Edit: ok, teraz skumałem :D jest to jakiś rozwiązanie, ale wolałbym mieć wszystko w HA bez dodatkowej bazy
  • Odpowiedz
piwniczak
piwniczak
04.02.2020, 06:58:28
  • 0
@zan: Przemysl to jeszcze raz. Jeden czyjnik na zwave ma pewnie z 5 sensorow. Niech raportuja co 5 minut to jest 1440 rekordow w bazie danych dziennie.
Tak srednia siec zwave to pewnie 40 urzadzen, co daje 57000 rekordow dziennie, 400000 tygodniowo. W ciagu miesiaca ta baza danych zabijesz nawet enterprisowe serwery, nie wspominajac o malinie :)
  • Odpowiedz

554

Jak zlikwidować żarzenie LED 230V, które świecą po wyłączeniu łącznika.

Jak zlikwidować żarzenie LED 230V, które świecą po wyłączeniu łącznika.

Dwa miejsca w instalacji elektrycznej w których można podłączyć kondensator aby zlikwidować szczątkowe świecenie lamp LED, świetlówek.

DCMBS
z
youtu.be
dodany: 28.01.2020, 10:06:03
  • 134
  • #
    elektryka
  • #
    vteka
  • #
    prad
  • #
    led
  • #
    tutorial
zan
zan 28.01.2020, 23:45:30
  • 45
@ZajebbcieTrudnyNick: ja w kibelku sobie zamontowałem lampkę na baterie z czujnikiem ruchu i zmierzchu - daje radę i jeżeli nie chcesz kuć i prowadzić kabli to mogę polecić - u mnie akumulatorki śmigają +/- 6 miesięcy
zan - @ZajebbcieTrudnyNick: ja w kibelku sobie zamontowałem lampkę na baterie z czujn...

źródło: comment_HePc15Dl7Y8cjW7Grb2FXY7sa6znWgCK.jpg

Pobierz
zan
zan 29.01.2020, 08:13:54
  • 0
@meldred: ten model ma tylko regulację dwustopniową tego jak mocno świeci i natężenia światła nie da się w nim regulować. Włącza się tylko jak jest ciemno, więc jak światło do kibla jest wyłączone to też się czasem włączy w ciągu dnia, ale sporadycznie
zan
zan 27.01.2020, 11:05:45
  • 33
Pierwszy raz wziąłem udział w #mirkowyzwanie i z zestawu, który dostałem wybrałem zadanie "Zrób domowe chipsy jabłkowe" więc trochę #gotujzwykopem . Z tego, co widzę to pierwsza relacja w tej edycji :D

Gdybym miał 100% pewności, że we Wrocławiu spadnie śnieg to budowałbym igloo, ale niestety aktualnie nie zapowiada się na to :(

Jeżeli ktoś chciałby takie chipsy przygotować samodzielnie to poniżej może zobaczyć, że wystarczy chwila roboty.
zan - Pierwszy raz wziąłem udział w #mirkowyzwanie i z zestawu, który dostałem wybrał...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FHA96
FHA96
FHA96
27.01.2020, 11:21:08 via Android
  • 4
@zan poprzeczka naprawdę wysoko postawiona. Świetna relacje :)
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
27.01.2020, 11:55:27
  • 4
@mroczny-jogurt: Proszę :)
zan - @mroczny-jogurt: Proszę :)

źródło: comment_n3VXvaqm8qp1aE8Dlmr3FidEWWOm8BjN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zan
zan 02.12.2019, 16:03:21
  • 10
#wroclaw jest chyba jedynym miastem w Polsce, w którym można zaobserwować dwa zachody słońca - na zdjęciu ten dodatkowy od strony Siechnic
zan - #wroclaw jest chyba jedynym miastem w Polsce, w którym można zaobserwować dwa z...

źródło: comment_ULixTa6cWk2dmeTSgGgyOU5xZ79kXOGx.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AndrusZgc
AndrusZgc
AndrusZgc
02.12.2019, 16:04:45
  • 0
@zan: tak samo jest w Bogatyni :)
  • Odpowiedz
zan
zan 13.10.2019, 16:18:40 via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zan
zan
Autor
13.10.2019, 16:49:15
  • 1
@billybumbler: znając Wrocław to tramwaj by się wykoleił 2 razy zanim by dojechał ;)
  • Odpowiedz
belie
belie
13.10.2019, 17:35:20
  • 0
@zan: podobno w jednej z komisji na Jagodnie brakło kart wyborczych.
  • Odpowiedz

477

Rewolucja w bankowości. Będziemy musieli częściej podawać PIN-y i hasła

Rewolucja w bankowości. Będziemy musieli częściej podawać PIN-y i hasła

Uwaga! O północy we wszystkich bankach wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa. Dla nas wszystkich zmienią się zasady korzystania z kart płatniczych, logowania do konta bankowego przez internet i płacenia za zakupy w sieci. Wszystko to reguluje nowa unijna dyrektywa o nazwie PSD2.

HaHard
z
rmf24.pl
dodany: 13.09.2019, 08:30:39
  • 229
  • #
    hahard
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    security
  • #
    banki
  • #
    technologia
zan
zan 13.09.2019, 22:42:15
  • 1
@grzylen: Kod z SMS-a będzie wymagany tylko przy niektórych logowaniach. To system po analizie każdego logowania do konta oceni, czy istnieje konieczność podania dodatkowego uwierzytelnienia. Inaczej ma się sytuacja z logowanie z aplikacji mobilnej - ING będzie mógł wówczas poprosić jednocześnie o odcisk palca i wpisanie kodu PIN.
zan
zan 11.06.2019, 11:33:14
  • 0
@zan: Zna ktoś może jakieś alternatywy dla IFTTT działające z polskim asystentem na google home? Chciałbym odpalić web requesta po określonej frazie w języku polskim. Actions on Google chyba odpada bo nie chcę, aby fraza zawierała wywołanie dodatkowej apki.

#inteligentnydom #googleassistant #googlehome #ifttt #smarthome
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

harvester
harvester
11.06.2019, 13:34:36
  • 0
@zan: Przy tym tłumaczeniu zauważyłem, że najlepiej dawać wynik z google translator. Nie ma pełnej dowolności w tłumaczeniu. Czyli wstukujesz frazę po angielsku do translatora i tłumaczysz ją na polski. Wynik tłumaczenia powinien działać. Jednak wiele testów nie przeprowadziłem i ciężko stwierdzić, czy to reguła.
  • Odpowiedz
zan
zan
Autor
11.06.2019, 13:52:12
  • 1
@harvester: Jest chyba tak jak piszesz bo "water temperature" wykrywa jako "wody temperatura" :D Thx, to się może przydać niedługo.

Edit: temperature waters -> temperatura wody xd
  • Odpowiedz
zan
zan 20.04.2019, 14:10:31 via Android
  • 396
Nie użyłem tych gogli od ponad pół roku, więc lecą na #rozdajo

Wysyłka do paczkomatu na mój koszt. Losuję spośród plusujących jutro wieczorem. Zielonki i miłośnicy patostreamów out.

Jak ktoś zna jakieś ciekawe apki na androida do gogli VR to niech da znać w komentarzu. Z fartem!
zan - Nie użyłem tych gogli od ponad pół roku, więc lecą na #rozdajo

Wysyłka do pacz...

źródło: comment_ull7UNhyDHRUqhPWWN71FW8JI95gxvLT.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pepe9248
Pepe9248
20.04.2019, 20:19:46
  • 3
@Brzozq: uuu antypatostreamizm
  • Odpowiedz
Herfes
Herfes
20.04.2019, 21:41:17
  • 7
@zan: jak wygram to napiszę czy dobrze się filmy dla dorosłych na tym ogląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Strona 7 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 17.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.05.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 10.11.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking