@Krzychu92 @SzympekSzympkowiak zakładam dzisiaj rodzinkę w #nintendoswitch #switch. Rodzinka wystartuje nawet jak nie będzie kompletu. W tym wątku i na priv proszę o zgłaszanie się chętnych osób. Jeżeli expansion pack dla gier z n64 będzie normalnie wyceniony, to zrobię upgrade.
Mirony potrzebuję pomocy. Mam za zadanie zrobić sticky footer - przyklejony na stałe na sam dół strony. I chcę jednocześnie, żeby przy mniejszych monitorach/ zmniejszaniu przeglądarki PRZENIGDY nie wszedł na mój footer żaden content z body. Takie scrollowalne body. Pomoże ktoś? #html #css #webdev
@FishyGuy Jest 100 sposobów żeby to osiągnąć. Jeżeli wysokość footera jest stała, najprościej bedzie skorzystac z position fixed na footerze, a do body dodac od spodu padding rowny wysokosci footera. Przykład: https://jsfiddle.net/psb632uc/1/
Jeżeli footer ma mieć zmienną wysokość, najłatwiej będzie skorzystac z flexboxa z order: column.
Echh, to miasto stało się wręcz nieprzejezdne. Mieszkam na prowincji, jeszcze rok temu dokładnie o tej porze, dojazd autem z mojego miejsca zamieszkania do dworca PKP wynosił 15-20 minut maksymalnie. Teraz ten czas jest podwojony. Zdarzy się, że uda mi się dojechać w 30 minut, niestety w większości przypadków to 35-40 minut. Dramat. I ja rozumiem, z chęcią bym się przesiadł na autobus, ale no #!$%@? xD Autobusy się spóźniają po 10-15
@Varien przecież od otwarcia DTŚki miasto odkorkowało się dramatycznie. Nie ma porównanie do tego co było jeszcze 5 lat temu. Gdzie tak w centrum stoisz? Jedyne problematyczne miejsce które przychodzi mi do głowy w tym momencie to ul. częstochowska ze względu na zamknięty wiadukt.
Z jakich narzędzi ułatwiających organizację w pracy korzystacie? U mnie niestety ze względu na mnogość takich narzędzi panuje lekki chaos (Slack, Nozbe do zadań, Bitbucket, Jira, Google Docs, Mail itd.). Macie na to jakiś sposób?
Praktycznie ten sam zestaw co u Ciebie: Slack, Gitlab, Jira, Google Docs, Mail - raczej żadnego z nich nie da się pozbyć. Kluczem jest dobra integracja, pozwalająca ograniczyć korzystanie z maila, na którym zwykle jest najwięcej syfu.
- integracja Gitlab <--> Slack - informuje o nowych MR - Integracja Gitlab <--> Jira - automatycznie wiąże zadania z commitami / mr, ułatwia znacznie walidacje wymagań - Przerzucenie komunikacji ze stałymi klientami z Maila
To co, może zaproponuję małą zabawę? Przed Wami kilkanaście rebusów. Pierwszy tutaj, reszta w komentarzach. Dodałem numerki, aby łatwiej oznaczać odpowiedzi. Zaprszam do zabawy ( ͡°͜ʖ͡°)
Jak powinny wyglądać odpowiedzi JSON, np. przy utworzeniu lub logowaniu użytkownika? Np. zwracać wszystkie dane użytkownika i token czy wystarczy sam email i token? Czy użytkownik powinien być "owinięty" w data, tzn.
Przy implementacji API najważniejsza (z perspektywy klienta) jest standaryzacja wejścia i wyjścia na przestrzeni całego interfejsu. Zaproponowane przez @Nicarim rozwiązanie wymusza na kliencie definiowanie dla każdego endpointu z osobna z jakiego pola należy pobrać treść odpowiedzi. Takie niejednolite traktowanie poszczególnych endpointow jest mocno nieporządane.
@JewelOfTheNile - moim zdaniem nie ma jednego poprawnego rozwiązania. Na twoim miejscu przyjąłbym pewne założenia co do formatu odpowiedzi/zapytań (metody, enwelopowanie, parametryzacja, paginacja) wedle preferencji, najważniejsze
#webdev Jakie są zalety #webpack nad #gulp ? Faktycznie lepiej używać webpacka? Znajdę tam wszystko co w gulpie tj browser-sync, watchery, kompilacje typescripta, jade, sassa, kopiowanie assetów itd?
Webpack ma mnóstwo rzeczy wbudowanych, gulp ma podstawowe funkcje a reszte załatwia się pluginami. Gulp ma czytelniejszą konfiguracje, webpack jest teraz hot. Jak to w świecie jsowym: za pół roku powstanie kolejny runner/bundler który zdobędzie serca programistów i ze wsząd będziesz słyszal że trzeba migrować. Używam gulpa, bawiłem się webpackiem, rezultaty podobne - używaj tego co ci się bardziej podoba.
@npsr Ze wszystkim się zgadzam poza fragmentem o es2015 - nie potrzebujesz do tego Webpacka a babela. To samo możesz osiągnąć gulpem, gruntem, czy samym babel-cli.
@Ginden Fullstack here, ale na szczęście od roku 90% czasu backend. Nie muszę ogarniać czy w tym miesiącu sexy jest Angular 2, React (Redux czy Flux?) czy Vue.js ( ͡°͜ʖ͡°)
Mireczki, pytanie o docker. Ogarniam sobie VPS'a i chce wybrac dobra droge. Jako, ze planuje, a co najmniej dopuszczam sytuacje, ze bede mial na VPS aplikacje w nodeJS, jakies WordPressy, a moze i tez cos w ASP.NET Core sie pojawic to zamiast jakiegos panelu hostingowego, przemyslalem, ze lepiej moze troche sie pomeczyc na poczatku ale zainstalowac i skonfigurowac docker'a z #nginx bo to zapewni stabilnosc przy instalowaniu roznych rzeczy i nie bedzie syfu z zaleznosciami itp, a dodatkowo rozwazajac wejscie na rynek pracy w IT, doswiadczenie z docker'em moze zaprocentowac.
Jakies dobre atykuly o Docker zeby byc pewnym, ze wiem z czym to sie je zanim zaczne instalowac wszystko? Czy ktos z Was uzywa https://github.com/jwilder/nginx-proxy ? Wyglada na swietne narzedzie do automatycznego spinania kontenerow z nginx'em (a tego wlasnie nie moglem wczesniej ogarnac, bo reczne konfigurowanie z kazdym restartem kontenera to jednak lipa...) Bede wdzieczny za porady :)
Dodam tylko na marginesie że to wcale nie jest natywna obsługa - w obu przypadkach nadal pracujemy na zwirtualizowanym systemie, mo prostu zamiast korzystać z Virtualboxa korzystają z wbudowanych w system platform wirtualizacji. Kontenery są mechanizmem czysto linuxowym, i tylko tam działają natywnie.
@trustMe Polecam zainteresować się narzędziem docker-compose, które pozwala ci zarządzać flotą kontenerów, zapisać konfiguracje wszystkich w jednym pliku itd. Powinien rozwiązać
To może Hackathon i w kilka dni zrobimy coś ala openwykop?
Główny kod wykopu i mikrobloga to naprawdę prosta apka. Nowoczesna architektura aplikacji pisanej od zera spokojnie powinna dać radę uciągnąć 40 mln sesji wykopu w rozsądnej cenie hostingu.
Można to potraktować jako ciekawe wyzwanie inżynieryjne i wrzucić na githuba jako opensource.
@misiagogo: to sie nie uda bez silnego przywództwa i pełnoetatowego zarządzania rozwojem projektu. Nie dawniej jak rok na mirko pojawił się pomysł na #redikop, skończyło się oczywiście już w fazie planowania bo nie potrafili podjąć decyzji co do technologii (każdy zainteresowany chciał pisać w tym w czym czuje się najlepiej). Nie wyobrażam sobie żeby ktoś poświecił 8h dziennie na ogarnianiu tego burdelu za darmo - przy roszczeniowej
Wszystkie dobre Mirasy i Mirabele z #webdev potrzebuje pomocy - jest jakiś emulator dla IE ? ( ͡º͜ʖ͡º) ten skurczybyk zwraca inaczej domyślny język przeglądarki i jest wielkie hurr durr. ( ͡°ʖ̯͡°)
mieszkańcy #gliwice ! przyszły tydzień spędzę na szkoleniu w Waszym mieście i potrzebuję parę protipów ( ͡°͜ʖ͡°) żebym się popołudniami nie nudził i z głodu nie umar 1. gdzie można kupić dobre pączki 2. najlepszy kebab/ pizza/ burger 3. jakiś dobry lokal z piwem craftowym 4. co warto tak generalnie w Gliwicach zobaczyć (oprócz smogu oczywiście (⌐͡■͜ʖ͡■
@Najkon: Na twoim miejscu przemyślałbym ścieżkę nauki, skoro uczysz się już Symfony, a nie znasz języka (PDO to jedna z podstawowych bibliotek php). Imho warto wpierw nauczyć się samego języka, bo pozwoli to choć w pewnym stopniu zrozumieć problematykę i cel narzędzi wyższego poziomu np. takiego Doctrine'a. Więc wpierw PDO, potem Doctrine.
Virtual dom to jest warstwa pośrednia, której zadaniem jest zminimalizowanie operacji na prawdziwym domie. Virtual dom po prostu sprawdza co rzeczywiście należy dodać/usunąć, zamiast zastępować wszystko.
#auto #detailing #slask #zabrze #katowice #gliwice #audi #bmw