Wpis z mikrobloga

@JewelOfTheNile: najlepsza wedlug mnie zasada jest taka:
Jak zwracasz pojedynczy obiekt - zwracasz bezposrednio słownik klucz wartość w json bez zadnych udziwnien
Jak zwracasz liste - to wrapujesz to w slownik z kluczem data, i w srodku lista pojedynczych obiektów - dzieki temu mozesz latwo pozniej dorobic inne klucze odpowiedzialne za np. paginacje bez zmieniania struktury API od której mogą być klienci zależni we wczesnej fazie.
  • Odpowiedz
Przy implementacji API najważniejsza (z perspektywy klienta) jest standaryzacja wejścia i wyjścia na przestrzeni całego interfejsu. Zaproponowane przez @Nicarim rozwiązanie wymusza na kliencie definiowanie dla każdego endpointu z osobna z jakiego pola należy pobrać treść odpowiedzi. Takie niejednolite traktowanie poszczególnych endpointow jest mocno nieporządane.

@JewelOfTheNile - moim zdaniem nie ma jednego poprawnego rozwiązania. Na twoim miejscu przyjąłbym pewne założenia co do formatu odpowiedzi/zapytań (metody, enwelopowanie, parametryzacja, paginacja) wedle preferencji, najważniejsze jest zachowanie
  • Odpowiedz
@suawus: Masz racje - przy mojej propozycji jest brak jednolitości odpowiedzi. W sumie jak tak się nawet teraz zastanowilem to nie wiem czemu takie cos zaproponowalem - sam w pracy inaczej robie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz