Stworzyłem drugi epizod przygód Wieśka pt. Wesley - The Last Piast, czyli komedii akcji z elementami absurdu. Ponownie wykorzystałem Seedance 2.0 oraz kilka kawałków stworzonych w przeszłości w Suno/Udio. Zgodnie z zasadą sequela: wszystkiego dwa razy więcej. Są fajne babki, akcje jak w Marvelu, Lechici, Piastowie... tylko tym razem potrzebujecie prawie 22 minut do zmarnowania by to przetworzyć ;) Jakie wnioski tym razem? - Seedance 2.0 niektóre sceny dalej produkuje jakby
@acidd: Robiłem to na Runwayu na planie Unlimited (była promka, że przy wpisaniu RUNWAY50 ścinało abonament o połowe i wyniosło mnie to około 57usd z tego co pamiętam). Runway pozwala na Seedance 2.0 w trybie unlimited bez pobierania kredytów, ale w godzinach szczytu można czekać nawet 20 minut na jedną generację. Tak czy siak natrzaskałem tego setki (bo sporo też do kosza poleciało) i myślę, że gdyby to przeliczyć na
@bialy100k: Tak dokładnie. Możliwe, że jest to spowodowane też samym obciążeniem modelu, bo niektóre sceny są ostre jak żyleta, a niektóre jak właśnie zbiór sprite'ów.
Właśnie dzisiaj kończy się Sora najlepsze narzędzie ai ehhhh i teraz nasuwa się pytanie czy kiedyś też stworzą coś podobnego? Żadne ai mi nie generowało tak realistycznie jak Sora będę tęsknić za nią (╯︵╰,)
@walicwasss: Prawdą jest, że do virali i takich scenek vlogowych Sora 2 nie miała sobie równych. Ale też bardzo często gliczowała gdy było więcej postaci na scenie itp. Myślę, że konkurencja ma solidniejsze podstawy (np. wspomniany Seedance 2.0), a te realistyczne video pojawi się w jeszcze lepszej formie prędzej czy później (może Veo 4?).
@walicwasss: Pewnie ogłoszą to wkrótce, bo teraz jakoś Google ma konfe na której pokazuje nowe zabawki. Jeżeli będą chcieli zagrozić dominacji Seedance 2.0 to musi to być szeroko dostępne
Popełniłem krótkometrażową komedię akcji, wykorzystując model Seedance 2.0. Wcześniej bawiłem się już różnymi modelami i żaden nie wydawał mi się na tyle dojrzały by pakować sie w coś więcej, poza klipami do muzyki (no może Kling 3.0 miał potencjał). Czy teraz można powiedzieć, że Hollywood jest skończone? Moim zdaniem NIE ( ͡°͜ʖ͡°) Nawet ten model potrafi wyprodukować sporo gliczy, np. problemy z renderowaniem tekstów są dość
2. Generowałem sceny w Runway, a oni tam mają też darmowego Topaza do upscale'owania do 4k i skusiłem się aby całość była podbita... i chyba tutaj jest pies pogrzebany. Część tych scen wyglądała lepiej bez tego zabiegu, ale już mialem zbyt dużo przerobionych i nie chciałem wracać do punktu wyjścia.
3. Fakt, troche super mutant :D 4. Nawet nie myślałem o zarobku, bo widzę że
A - Myślę, że tak 25% odrzuciłem. Seedance nie robi aż tak dużo błędów jak np. Sora czy Kling, ale często po prostu nie pasował mi układ postaci na scenie, kamera itp. Generowałem też zawsze po dwie sceny dla tego samego prompta (czasem więcej, ale dwie to był minimum) i odrzucałem gorszą.
B - Zajęło mi to około 5 dni po kilka godzin (powiedzmy 4/5h
Jakiś czas temu wyszła nowa wersja Sonauto, to chyba teraz jedyna sensowna konkurencja dla Suno. Jakość jest niezła, tylko że skąd oni te wokale mają? ^^ Zrobiłem mini kompilacje co udało mi sie uzyskać. P.S. słabo sobie radzi z niektórymi polskimi znakami i ogólnie gliczy sporo potrafi wypluć. Ale no... będzie ciekawie.
@Arkass: no nie przesadzałbym :P A z tej grupy wyciąłbym Udio odkąd przejął go Universal. Chyba, że ktoś lubi generować dla generowania, bez możliwości pobierania
Testuję sobie Kling 3.0. Ten "cinematic experience" jest świetny gdy stosuje się multishot, ale niestety glicze nadal powodują, że część pracy leci do kosza, a zmarnowanych kredytów nikt nie zwróci. Udało mi się za to sklecić teledysk, enjoy! #ai #kling #aimusic #suno #tworczoscwlasna #edm
@Veni: 10 usd za miesiąc w Suno (gdzie na ten kawałek zużyłem około 300 kredytów z 2500), oraz subskrypcja Kling w wersji Pro, czyli 65 usd na miesiąc. Daje ona 8000 kredytów, mnie się udało zmieścić z tym video w 3500.
@a7c8: zainteresowani tym co można obecnie zdziałać w AI w kilkanaście godzin? Ja wiem, że nadal widać że to AI, ale mam nadzieję że chociaż lepiej to wyszło niż reklamy adamedu
@aruel89: Ta muza to nie mój klimat, ale kciuk w górę na zachętę. Przeżywałem podobny etap ekscytacji jakieś 2 lata temu jeszcze przy pierwszych wersjach Suno (i w sumie z każdym ciekawym modelem nadal tak mam). Jednakże od razu studzę zapał do "bycia gwiazdą". Ludzie nienawidzą AI, to wiem na pewno po tych nastu miesiącach zabaw różnymi narzędziami. Jedni nienawidzą, bo tak, drudzy bo uważają że za słabe, a jeszcze
@clankershrink: Trochę wydaje mi się, że mało electroswing, ale i tak spoko. Co jakiś czas próbuję zrobić drugiego Parova Stelara w Suno, ale to jeszcze nie to. Ale próbowanie to też dobra zabawa :D
- Seedance 2.0 niektóre sceny dalej produkuje jakby