Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
fervi

fervi

Dołączył 11 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 88880
  • Znaleziska 27001
  • Mikroblog 61879
  • Obserwujący 156
  • Obserwowane 11
  • Dodane (2323)
  • Komentowane (57289)
  • Plusowane (2267)
fervi
fervi 07.06.2026, 11:39:30
  • 8
Tldr: Jeśli chcecie częściowo przejść z Googlów, MS, Applów na Open Source, ale nie chcecie tego stawiać
Zobaczcie adminforge.de i nerdvpn.de

Macie tam alternatywy dla wielu usług typu Google Drive, Pastebin.com, menadżerowie haseł, Youtube itd.

A tutaj cały mój wpis :P
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
Autor
10.06.2026, 11:27:50 via Wykop
  • 1
@cacum3: HA, w sensie High Availibility czy jak to tam?

W sumie ciężko? Bo to są usługi. Możesz oczywiście jakimiś skryptami wysyłać dane nie do jednego usługodawcy, a wielu, ale domyślnie to średnio działa.

Czyli backupy i wysyłanie ręczne / skryptem na inne serwery musisz wdrożyć.
  • Odpowiedz
cacum3
cacum3
10.06.2026, 13:52:59 via Wykop
  • 0
@fervi: dziękuję. 3 GB - ja mam 1 terabajt wspomnien :) ręcznie kopiowany w trzy miejsca, w tym jedno poza domem.
  • Odpowiedz
fervi
fervi 27.05.2026, 07:00:56
  • 8
1. Rok 2026
2. Korea Północna jest w posiadaniu rakiety z głowicą nuklearną o zasięgu 40 000 km.
3. 'Generale Ping Pong, cel nowy jork'
4. czerwonyguzik.gif
5. Umierający z niedożywienia naukowiec źle podłączył klona ardiuno.
6. Rakieta leci w drugą stronę.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
Autor
27.05.2026, 08:07:42 via Wykop
  • 0
@sEB-q: Ale mówimy o Leśnicy, to z butelkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Slyscorpion
Slyscorpion
28.05.2026, 07:17:21 via Wypiek
  • 0
@fervi Gdyby rakieta w Rynek uderzyła to nareszcie poprawiłaby się jakość powierzchni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
fervi
fervi 20.05.2026, 12:53:54
  • 1
Ogólnie z jednej strony człowiek chciałby mieć własny model AI, ale z drugiej sprzęt słabo pozwala. Mój telefon lepiej ogarnia AI niż komputer :D

Znacie agenta AI "Pi"? Jest to agent bardzo "okrojony", ma chyba 4 funkcje (oczywiście można napisać kolejne). Ale te 4 funkcje zapewniają mu lekkość. Aby agent AI działał to trzeba mu przesłać system prompt odpowiedni. A to kosztuje jeśli nawet nie pieniądze (bo model lokalny) to zasoby.

A lekkość zmienia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gizmo_R
Gizmo_R
20.05.2026, 18:04:26 via Wykop
  • 0
@fervi: Ja idę tylko w local open source LLM, widać już trend że główni gracze z USA są nastawieni na wielki biznes i będą szaleć z cenami, o prywatności czy cenzurze nawet nie wspominam...
  • Odpowiedz
fervi
fervi
Autor
20.05.2026, 18:33:23 via Wykop
  • 0
@Gizmo_R: No nowy model lekki od Google kosztuje 5x więcej. Aż mnie d--a boli.

Problem w tym, że mój sprzęt za słaby jest na open source modele, a przynajmniej takie do jakiegokolwiek programowania :D Mogę założyć X kont na Google i mieć za darmo, mogę spróbować konto za 70zł / rok kupić na Allegro i liczyć, że będzie git, albo płakać próbując uruchomić Qwena lokalnie :D
  • Odpowiedz
fervi
fervi 27.04.2026, 19:54:44
  • 2
Jak coś za 15zł wyśmienicie sobie butlę w Kauflandzie. Promocja jeszcze z tydzień czy dwa xd

#sodastream
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NaczelnyAgnostyk
NaczelnyAgnostyk
27.04.2026, 19:56:19 via Wykop
  • 5
@fervi: widać kogo wspierasz finansowo, pejsaty
  • Odpowiedz
fervi
fervi
Autor
27.04.2026, 20:01:12 via Wykop
  • 1
@NaczelnyAgnostyk: czemu pejsaty? Wspierasz szwabów
  • Odpowiedz
fervi
fervi 26.04.2026, 14:03:23
  • 5
Przypominam, że teraz odbywają się rozmowy na temat planowania przestrzennego, więc warto sprawdzić co deweloperuchy z urzędnikami wykombinowali, by wam zaraz bloku w parku nie postawili jak próbują to zrobić w parku słonecznym

#wroclaw
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pasta_alla_carbonara
pasta_alla_carbonara
26.04.2026, 15:47:44 via Wykop
  • 2
@fervi: @Escalade

Następne dyżury są:

- 29 kwietnia w Ośrodku Postaw Twórczych ZAMEK przy placu Świętojańskim 1 (godz. 17-19)
- 6 maja w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA przy ul. Bolesława Krzywoustego
  • Odpowiedz
fervi
fervi
Autor
26.04.2026, 16:09:04 via Wykop
  • 3
@Escalade: @pasta_alla_carbonara Też na to liczę. Zablokować to g---o w p---u

Muszę chyba kandydować na prezydenta Wrocławia i w-----ć tych ludzi.
  • Odpowiedz
fervi
fervi 21.04.2026, 12:52:31
  • 1
W ramach Dla Ciebie prezentowane treści są dobierane automatycznie z uwagi na aktywność Użytkownika w Serwisie Wykop.pl. Przy dobieraniu tych treści algorytm uwzględnia: przeglądane treści oraz wykonane wobec nich akcje (wykop, zakop, dodawane wpisy, obserwowane Tagi). Serwis Wykop.pl identyfikuje Tagi oraz kategorie tematyczne, z którymi Użytkownik najczęściej wchodzi w interakcję i na ich podstawie dobiera treści, które następnie są prezentowane w Dla Ciebie.


Czyli bańka informacyjna. Szejm

#wykop
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_
21.04.2026, 12:55:18 via Wykop
  • 0
Czyli bańka informacyjna


@fervi: przede wszystkim trzeba jeszcze umieć to zaimplementować żeby tak się stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
fervi
fervi 07.04.2026, 16:34:24
  • 15
Nie rozumiem czemu się burzycie na temat Zondy. Ich systemy są tak bezpieczne, że już bezpieczniej się nie da. Nawet najlepszy haker nie wypłaci Waszych środków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #kryptoheheszki #bitbay #zonda #kryptowaluty
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi 03.04.2026, 19:52:12
  • 319
#trump #iran
fervi - #trump #iran

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

otonavauni
otonavauni
otonavauni
03.04.2026, 20:02:38 via Wykop
  • 133
@fervi: - Hej chcesz coś z zawieszenia broni
  • Odpowiedz
NieBendePrasowac
NieBendePrasowac
03.04.2026, 23:13:50 via Wykop
  • 4
@fervi: już 5ty raz widzę to w gorących...
  • Odpowiedz
fervi
fervi 17.03.2026, 14:24:40
  • 5
#nvidia
fervi - #nvidia

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PopeLeon
PopeLeon
PopeLeon
20.03.2026, 13:20:53 via Wypok
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

PopeLeon
PopeLeon
PopeLeon
22.03.2026, 08:34:33 via Wypok
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

fervi
fervi 10.03.2026, 07:41:40
  • 2
Dolan Trump

#trump
fervi - Dolan Trump

#trump

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi 06.03.2026, 09:53:31
  • 1
Kolega wgrał aktualizację na iPhone i uceglił mu się fon i hejtuje Apple :(

W sumie ciekawe, bo błąd to niby problem z odczytem danych z czujnika co powoduje kernel panic. Może ktoś coś wie co może pomóc? Na razie próbuje zrobić downgrade systemu

#apple #iphone
fervi - Kolega wgrał aktualizację na iPhone i uceglił mu się fon i hejtuje Apple :(

...

źródło: obraz

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CherryJerry
CherryJerry
06.03.2026, 09:57:37 via Wykop
  • 1
@fervi: jak już ma jednego iPhone, to pewnie stać go na kolejnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
krl_krl
krl_krl
krl_krl
06.03.2026, 16:40:14 via Wykop
  • 0
@fervi: tryb DFU i soft od nowa przez iTunes, jak to nie pomoże to gwarancja
  • Odpowiedz
fervi
fervi 04.03.2026, 15:12:53
  • 0
Kurłaaaaa Kurłaaaa co tam się dzieje!

#ppk
fervi - Kurłaaaaa Kurłaaaa co tam się dzieje!

#ppk

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vinmcqueen
vinmcqueen
04.03.2026, 15:37:23 via Wykop
  • 1
@fervi: jak ty się po tym pozbierasz biedaku
  • Odpowiedz
uzytkownik_wykop_pl
uzytkownik_wykop_pl
uzytkownik_wykop_pl
04.03.2026, 18:47:48 via Wykop
  • 3
@fervi: pewnie tusk wypłaca już twoje piniondze
  • Odpowiedz
fervi
fervi 03.03.2026, 13:10:55
  • 14
#konfederacja #polityka
fervi - #konfederacja #polityka

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jariii
Jariii
03.03.2026, 13:19:59 via Wykop
  • 4
@fervi: Słabi ludzie tworzą cięzkie czasy. Potem te czasy tworzą morderców kanibali z UW albo morderców z siekierą i młotkiem zabijających dziadków we śnie. Ale jak chce się mieć niskie podatki trzeba ponosić wyrzeczenia według tych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Aldona_Lipska
Aldona_Lipska
03.03.2026, 14:26:37 via Wykop
  • 1
@andbatros: za mądry to ty nie jesteś
  • Odpowiedz
fervi
fervi 02.03.2026, 13:09:06
  • 245
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blue-fever
blue-fever
blue-fever
02.03.2026, 13:54:48 via Wykop
  • 6
@fervi: bez sensu
  • Odpowiedz
Malutor
Malutor
02.03.2026, 13:56:08 via Wykop
  • 118
@fervi: Iran nie miał broni nuklearnej tylko nad nią pracował..
  • Odpowiedz
fervi
fervi 12.02.2026, 13:58:03
  • 13
Taki dzień i nikt nie wrzuca?!

#konfederacja #polityka
fervi - Taki dzień i nikt nie wrzuca?!

#konfederacja #polityka

źródło: obraz

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

r4x4
r4x4
14.02.2026, 09:27:53 via Wykop
  • 0
@fervi: Jak widać nawet wykopki w końcu dorosły.
  • Odpowiedz
fervi
fervi 08.02.2026, 14:41:32
  • 0
Taka ciekawostka, którą odkryłem (więc chyba nie było) - GameNative czyli "Steam na Androida" dodał obsługę GOGa i Epica. Możecie rozważać sprzedaż swoich pecetów ...

No niestety emulacja ARM itd nie pozwala jeśli jesteście hardcoreowymi graczami niemniej rozwój gamingu na Androidzie jest zajebisty

#android
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
Autor
08.02.2026, 17:37:59 via Wykop
  • 1
@slawomirus: A to zobaczę w takim razie :D
  • Odpowiedz
Predator569
Predator569
09.02.2026, 07:09:57 via Wykop
  • 0
@fervi: ja polecam jeszcze mojo launcher, można normalnie pograć natywnie w minecraft java edition i działa to o wiele lepiej niż ten upośledzony lag... tzn. pocket edition
  • Odpowiedz
fervi
fervi 07.02.2026, 17:37:38
  • 893
#linux #heheszki
fervi - #linux #heheszki

źródło: obraz

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UberWygryw
UberWygryw
07.02.2026, 18:54:55 via Wykop
  • 261
@fervi:

I co? Stalo sie mu cos? Dopiero Trump go zlikwidował kiedy Epstein chciał isc na wspólprace.
  • Odpowiedz
arcxa
arcxa
07.02.2026, 18:56:35 via Wykop
  • 414
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
fervi
fervi 06.02.2026, 21:14:10
  • 0
A tak się zapytam - czy jeszcze używacie GBA? :P

Jak byłem mały to miałem GBC, którego "uwielbiałem", ale nawet nie wiem co się z nim stało. Służył mi jako fajna przenośna platforma do grania. Latka lecą i zastanawiałem się czy może sobie GBA nie kupić - oczywiście grałem na emulatorach i fajnie było, ale nigdy nie miałem gnoma. Ale z drugiej strony czy ktoś jeszcze gra na GBA? Jasne, gdy były
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nessiteras_rhombopteryx
Nessiteras_rhombopteryx
07.02.2026, 11:12:39 via Wykop
  • 0
@fervi: W dzieciństwie nie miałem Game Boy'a ale marzyłem o nim więc jako dorosły kupiłem sobie GBC. Nie żałuję bo wiem że by mnie to gryzło gdybym go nie miał+ fajny klimat grać na czymś na co te gry intencjonalnie zostały wydane ale skłaniałbym gdybym powiedział że wciąż używam. No nie jest to najwygodniejsza opcja do grania ale skoro Cię to nurtuje to sobie kup, jakiś czas zabawy będziesz mieć
  • Odpowiedz
kraminiarz
kraminiarz
12.02.2026, 10:49:57 via Wykop
  • 0
@fervi: Na swoim przykładzie niestety muszę stwierdzić, że raczej nie warto, jeśli w dzieciństwie dużo na tej konsoli nie grałeś i nie masz do niej ogromnego sentymentu. Do tego koszty akurat wersji Advance są chore, jeśli nie chcesz używać oryginalnego wyświetlacza który jest tragiczny i na któym nic nie widać.
Sama używana konsola np. z olx albo allegro to koszt ~250-350zł. Podświetlany ekran IPS razem z obudową, która będzie do
  • Odpowiedz
fervi
fervi 06.02.2026, 13:08:54
  • 0
Niektórzy pytają się w co inwestować. Ja odpowiem - PPK i PPE. Na emeryturkę hajs jak znalazł, a częściowo na emeryturkę wpłaca pracodawca i państwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyszniarz
pyszniarz
06.02.2026, 13:11:07 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez moderatora

fervi
fervi 05.02.2026, 12:59:54
  • 3
Odkąd Cyber nie siedzi na wykopie to Bitcoin spada na ryj ... przypadek?

#bitcoin
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plaisant
plaisant
05.02.2026, 13:43:48 via Wykop
  • 0
@fervi: nie wołaj bo powstrzyma spadki
  • Odpowiedz
dzieju41
dzieju41
05.02.2026, 13:43:56 via Android
  • 0
@fervi: nie sądzę
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 115
  • Strona 1 z 115
  • >
  • https://discord.com/invite/tfsUgwPyVx

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.12.2016

    Komentator
  • VIP
    od 17.05.2018

    VIP
  • Rocznica
    od 15.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.01.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 18.07.2023

    Mikroblogger

Autorskie tagi

  • #kryptopraca

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia