"Na jednym z moich spotkań ze znajomymi zaczęliśmy rozmawiać o różnych dziwnych sytuacjach, które spotykaliśmy na swoich pracach. W pewnym momencie jeden z kolegów opowiedział historię związana z jego pracą jako administratora w jednej z dużych serwerowni.
Otóż pewnego dnia, nagle zaczęły spadać alarmy o awarii jednego z serwerów. Natychmiast wszyscy dostali powiadomienia na swoje telefony komórkowe. Myśląc, że to tylko błąd systemu, kolega zaczął sprawdzać,
Każdy mieszkaniec konurbacji górnośląskiej na pewno zetknął się z widocznymi na zdjęciu tzw. "fińskimi domkami". Sporadycznie zdarzają się one w całej Polsce, jednak na Górnym Śląsku jest ich największe zagęszczenie. Skąd się wzięły i z jakiej epoki pochodzą? Są znacznie młodsze od XIX wiecznych ceglanych familoków. Zniszczona wojną Polska pilnie potrzebowała po wojnie nowych lokali mieszkalnych, jednym z pomysłów było sprowadzenie z zagranicy popularnych w krajach skandynawskich tanich prefabrykowanych drewnianych domków, początkowo
@ryszard-kulesza mój znajomy mieszka w jednym z takich domów. Są bardzo ciasne, na dole jest mały salon, kuchnia i toaleta a na górze jeden pokój o większej powierzchni, ale mocno ograniczony skosami. Generalnie mało przyjemne do mieszkania, ale lepsze niż klitka w bloku.
@ryszard-kulesza: tak się buduje w Finlandii do dziś, z tym, że szkielet jest żelbetowy i powierzchnie są dużo większe. No i nie robi się takich niemieckich wysokich skosów. Mieszkanie dla rodziny 2+1 to minimum 65m2, częściej 75m2. Ale poza tym to samo. Ściany zewnętrzne nie są nośne. Pełnią tylko funkcję izolacji. Jest to kilkuwarstwowa ściana z drewna. Izolacją jest powietrze, a współcześnie płyty a'la XPS.
@vulfpeck: myśle, że grają pod elektorat PiSu, ten jest tak nastawiony przeciw Tuskowi, że wystarczy być anty Z drugiej strony są opozycją więc tak czy siak będą antyrządowi
A czy robią dobrze PiSowi? Nie do końca, wystarczy posluchać że zrozumieniem, nie wszystko co antytuskowe jest propisowskie chyba że ktoś ma łeb sprany i traktuje to jako kibolską wojennke klubową "albo jesteś z nami albo jesteś ten zły"
WSZYSCY RAZEM SPAMUJEMY SKRZYNKĘ DUDY ŻEBY PODPISAŁ UŁASKAWIENIE MARIUSZA W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM. INACZEJ MARIUSZ ROZPOCZNIE STRAJK GŁODOWY I BĘDZIE POJONY WÓDKĄ PRZEZ NOS TAK JAK KAMIŃSKI
@HardWax: @Nie_bo_ty I znowu ułaskawi, obstawiam że cały PIS będzie ułaskawiać jak leci, dobrze by było zostawić jakieś zarzuty na okres gdzie już będzie nowy prezydent :D
Idę dziś na randkę. On mi zaproponował spotkanie, ja wybrałam miejsce. Przez to, że właśnie to ja wybrałam gdzie idziemy czuje się zobligowana do zapłacenia za nas oboje. Dobrze myślę czy nie? #randkujzwykopem
@SereneCipher Jak wybrałaś jakieś niestandardowe miejsce, dużo droższe od innych to trochę słabo kogoś naciągnąć na wydatek. Z drugiej strony pierwszy raz widzę żeby kobieta chciała płacić z własnej woli i to jeszcze za dwóch. Co za typ to musi być, Henry Cavill chyba
"Na jednym z moich spotkań ze znajomymi zaczęliśmy rozmawiać o różnych dziwnych sytuacjach, które spotykaliśmy na swoich pracach. W pewnym momencie jeden z kolegów opowiedział historię związana z jego pracą jako administratora w jednej z dużych serwerowni.
Otóż pewnego dnia, nagle zaczęły spadać alarmy o awarii jednego z serwerów. Natychmiast wszyscy dostali powiadomienia na swoje telefony komórkowe. Myśląc, że to tylko błąd systemu, kolega zaczął sprawdzać,