@denazyfikacja: we Francji ta czekolada kosztuje ok 2 euro czyli jakies 8,5 Pln, oprocz tego wyszukalem ze jest produkowana w Polsce czyli wychodzi na to ze polski konsument musi pokryc koszty transportu do Francji zeby francuz mogl zjesc taniej czekolade xd
@T0pi5: ok, tu masz polski carrefour, produkt aktualnie niedostepny ale cena taka sama. Zreszta pamietam jak ta czekolada chyba w tamtym roku wchodzila na rynek i we Francji kosztowala wtedy 0,90 € a w biedronce byla za 10,99
Nie wiem dlaczego na celownik wziete sa tylko niemieckie sklepy przeciez produkty tych samych marek w biedronce sa o 30-40% wyzsze niz w marketach we Francji. Najbardziej to widac na produktach chemicznych jak domestos, zel pod prysznic AXE, maszynki gillette, proszek ariel itp. Te same zachodnie marki a ceny w Pl duzo wyzsze
"Przeczytałem o tej apce mateckiego, wpisalem numer zaświadczenia mamy i poszliśmy z nią głosować." - użytkownik sam wpisał numer swojego zaświadczenia do nieautoryzowanej aplikacji przez PKW, oto efekt.
Bążur. Jaka aplikacja jest w top jeśli chodzi o naukę języków, zwłaszcza francuskiego od zera. Próbowałem z Duolingo, bo mam już konto (nieużywane) od dawna, ale ta aplikacja jest daremna. Mnóstwo czasu poświęciłem, a nadal kręcę się w okół słów croissant i éclair. Już wcześniej, gdy próbowałem używać do nauki niemieckiego, byłem zły na ilość rozpraszaczy, ale teraz przechodzą sami siebie. Najlepiej z minimalnym wkładem finansowym, żeby w razie rozczarowania nie mieć
Jak już w temacie palenia, to ciekawostką jest, że Marine Le Pen od lat ostentacyjnie korzysta z e-papierosa i nie kryje się z tym publicznie. Vapowała m.in. w trakcie obrad i konferencji prasowych. Mówi, że to „mniejsze zło” i wyraz wolności wyboru konsumenta.
Niestety ma to negatywny skutek dla społeczeństwa, ponieważ w związku z popularnością vapowania wśród francuskiej młodzieży i możliwie negatywnym wpływie zakazu jednorazówek na wyniki wyborów, Emmanuel Macron porzucił nawet
#reprezentacja