Firma Bambu Lab wystosowała komunikat do wszystkich właścicieli drukarek A1, po tym jak w zeszłym tygodniu wycofano tylko widocznie uszkodzone egzemplarze, w związku z niepewnością co do przyczyny uszkodzenia kabla drukarki 3D. Firma poprosiła teraz wszystkich klientów o zaprzestanie korzystania z d
@rojber_w_laczkach: ja mam Anycubica i3 Mega...w sumie to cała drukarka do wymiana a nie pojedyncze części... ale proste mechaniczne elementy drukuje... stare druczysko
@sierramikebravo: mniej ma tez roboty, wiecej jezdzi i sie przygotowuje niz pracuje (procedury itd). Jak w spółce państwa siedzisz to czasami tylko patrzysz na rece firmy zewnętrznej.
Ile zarabia netto przeciętny inżynier. Pytam o Wasze doświadczenia nie z mediów. Nie w IT i nie w automatyce Nie w Warszawie. W komentarzach możecie podać branże i miasto. #inzynieria #polibuda #zarobki #niebieskiepaski #rozowepaski
@szynszyla2018: tylko Anetka zarabia mniej no i Anetka boi się o pracę (szczególnie w mniejszej miejscowości). Jeżeli Anetka zarabiała swoimi walorami zewnętrznymi (bo jej szef chce mieć młodą piękną kadrę) to z czasem Anetka może być mniej pożądana na rynku pracy... a doświadczony inżynier to doświadczony inżynier (może być brzydal).
Temat ulicy Strykowskiej w Łodzi to kwestia, która od dawna budzi wiele dyskusji i niepokojów. Pomimo zapowiedzi remontu, czy naprawdę rozwiąże to problem? Widoczne na filmach samochody omijają liczne dziury, świadcząc o tragicznym stanie ulicy Strykowskiej. Jest to nie tylko jedna z g
@paww: czyli kazdy kto sie starzeje jest jeszcze glupszy niz za mlodu bo ta jego glupota poteguje sie wraz z wiekiem? Jak nie wyciagasz wnioskow z swoich młodzieńczych bledow nigdy nie będzie mentalnie dojrzały np.: bedziesz generalizowal ze jak nie mozesz sie dogadac z starszym pokoleniem to uznasz ich za glupich...
W Europie, trwaja intensywne kampanie przedstawiające węgiel jak paliwo przeszłości i objaw zacofania mentalnego i technologicznego. tymczasem w Chinach...
Hej, pytanie na temat szczepień. Wybieram się na jakiś czas do Tajlandii i chciałbym zaszczepić się na klika rzeczy jak WZW, cholera, wścieklizna czy dur brzuszny. Na ten moment umowilem się do medicoveru natomiast gdy porównuję cenę tych szczepień tam do cen w aptece jest ona dość abstrakcyjna i mam wrażenie, że da się to ogarnąć mądrzej. Czy ktoś coś podpowie jak najlepiej podjeść do tematu, najlepiej w Łodzi?
@andriej-rublow: receptę lekarz rodzinny Ci wypisze za darmo, kwestia wypytania aptek o ceny preparatów. Mogą się różnić w zależności od apteki, ja kiedyś najtaniej znalazłem w hurtowni Galen, ale to było 5 lat temu (podobny komplet do twojego). Pół roku temu nie chciało mi się bardzo szukać i ceny były podobne w różnych aptekach (szczepionka na dur). Szczepionki nie są dostępne od ręki, pamiętaj o poprawnym przechowywaniu preparatów (lodówka).
W naszym najnowszym filmie edukacyjnym zabieramy Was w fascynującą podróż do świata nowoczesnych technologii bezpieczeństwa przemysłowego. "Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu: Wprowadzenie do Pluto Manager od ABB" to kompleksowy przewodnik, który pomoże Wam zrozumieć, jak efektywnie wykorzystać ste
Zastanawialiście się dlaczego drut, z którego produkowane są przewody elektryczne wykonany jest z miedzi, a nie ze srebra, skoro srebro jest najlepszym przewodnikiem? Rezystancja drutu srebrnego zmienia się również wraz ze wzrostem lub spadkiem temperatury, ale jest to wartość nieco lepsza niż w przypadku miedzi. Może to niewiele, ale jakie występują straty na oporze w skali kraju? Ile to kosztuje rocznie biorąc pod
@tojestmultikonto: cena sprowadzenia czegokolwiek z formie używalnej z kosmosu jest... kosmicznie droga. Jak już coś będziemy wysyłać z kosmosu na ziemie to coś co będzie warte więcej, może Hel-3?
W inżynierii można bardzo dużo zrobić, ale cała zabawa polega na zrobieniu czegoś w sposób wydajny. Linie napowietrzne preferowane są zamiast instalacji kablowych podziemnych... z powodu ceny. Poprowadź teraz linię przez las. Napowietrzna wymagać będzie wycięcia fragmentu lasu, położenia masztów i
@tojestmultikonto: poszukaj firm zajmujących się instalacjami linii przesyłowych, wszędzie piszą że rzucanie kabli pod ziemią jest droższe i już. No chyba że będziesz pierwszym na rynku który będzie robił to taniej.
Przesył energii technologią HVDC jest... znów drogi. Stosuje się go tam, gdzie się to opłaca.
Świat kręci się wokół pieniędzy. Nikt nie szarpnie się wymienić całą infrastrukturę na HVDC lub podobną.
@tojestmultikonto: no to jakby się to opłacało robić to ktoś by tak robił. Widocznie minimalizacja tych strat nie jest aż tak opłacalna. Jest to jednorazowa inwestycja która zwróci się w odległym czasie. Tam gdzie się opłaca kłaść kable pod ziemią to się je kładzie (instalacje w mieście, generalnie nowe przyłącza... najlepiej kłaść pod ziemią a nie z słupa). Tam gdzie się nie opłaca to się tego nie robi. Może i
Zamiast ‘taśma ledowa’, mówmy po prostu »taśma ołowiowa«. #elektronika
źródło: Still catching up after a hectic weekend_ I haven_t yet had the opportunity to fully flesh out a story for this piece - though I_m really looking forward to it at some point. The scene has a unique kind of energy that feels like it could(JPG)
Pobierz