Wpis z mikrobloga

Dlaczego często kroimy kiełbasę pod kątem?

Krojenie plasterków kiełbasy, salami lub innej wędliny jest dość częstą praktyką. Ma ona na celu ukrojenie zwyczajnie większych plastrów. Jak to możliwe i jak wielkie mogą być plastry? Z pomocą przychodzi twierdzenie Pitagorasa.

To jedno z kuchennych zastosowań matematyki.

Poniższy rysunek przedstawia model kiełbasy, krojonej pod kątem. Jeżeli kiełbasa może być uznana jako walec o średnicy podstawy d, to jeżeli będziemy naszą kiełbasę kroić pod kątem prostym, plasterki będą kołami o średnicy d.
mleko23 - Dlaczego często kroimy kiełbasę pod kątem?

Krojenie plasterków kiełbasy, s...

źródło: comment_1649110789MYuMaAGvmAnKLj1smnTZnZ

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@mleko23: Jak pokroisz pod katem (czerwone) to kiolbasa bedzie miala wymagana dlugosc (zielone) a zarcia bedzie mniej :P
(stara technika w ZSW z przed lat)

Nigdy nie kroję pod kątem.


@dzieju41: Zacznij. Jesli owimy o krojeniu na plasterki zeby podpiec nanpatelni z cebuka to calkiem dobry patent.
  • Odpowiedz
to jeżeli będziemy naszą kiełbasę kroić pod kątem prostym, plasterki będą kołami o średnicy d.


@mleko23: no to kurde raczej oczywiste xD
Ty mi lepiej synek powiedz, skoro już zrobiłeś taki wpis- jaka jest zależność kąta krojenia do powierzchni
  • Odpowiedz
jaka jest zależność kąta krojenia do powierzchni
@acidd: Az sie za to wezme :)

Przyjmujac ze kiolbasa jest idealnie okragla to ma promien r (jak kroimy pod katem 0) czyli mamy pi x r^2

Krojac pod katem robimy z plasterkow elipse. Jedna polos bedzie niezmienna a druga bedzie sie wydluzac.
Pole elipsy to pi x a x b (gdzie przy kacie 0 a=b wiec a^2).

Wiec wszystko zalezy od b. Czesc
  • Odpowiedz
tera to ma sens. Dziękuję za uzupełnienie, cofam daltonistę

@maniok: Alez prosze. Dziekuje za zwrocenie uwagi. Moj blad. A za daltoniste sie nie obrazam. Mam problemy ze wzrokiem ale one wynikaja jak to pani doktor stwierdzila "z pesela" :P Z rozroznianiem kolorow problemu nie mam :P
  • Odpowiedz