Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Maye

Maye

Dołączył 2 lata i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1948
  • Znaleziska 86
  • Mikroblog 1862
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 7

1238

AMA - Tomasz Miller - fizyka, matematyka, wszechświat

AMA - Tomasz Miller - fizyka, matematyka, wszechświat

Cześć! Nazywam się Tomek Miller i jestem fizykiem matematycznym (czyli takim ni to fizykiem teoretykiem, ni to matematykiem) oraz popularyzatorem nauki z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zapraszam na AMA!

tomaszmiller
z
wykop.pl
dodany: 28.04.2026, 15:53:38
  • 363
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Maye
Maye 29.04.2026, 00:24:44 via Wykop
  • 0
@tomaszmiller

1. Jak natura korpuskularno-falowa światła jest tłumaczona w fizyce kwantowej? Pomija się aspekt falowy, czy bez problemu da się go pogodzić z odbieraniem światła jako fotonów? Czy jednak światło odbierane jest jako fala tylko po kolapsie funkcji falowej?

2. Podzieli się Pan wiekopomnym dziełem jak śpiewa Pan w akademiku przy gitarze? Zdaje się, że to lost media.

Świetne Pan zajęcia nam prowadził z analizy na PW, pozdrawiam. (。◕
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ActiveekHere
ActiveekHere
28.04.2026, 16:02:52
  • 10
Jeny, dlaczego i za jaki rodzaj wchodzenia w tyłek to okropieństwo się wyświetla na głównej zaraz po wejściu na twitch.
Jak już muszę widzieć ludologiczny blok reklamowy to liczyłbym chociaż na gorący gameplay z Arknights: Endfield albo przygody kapitana w World of Warships.

#kiszak
ActiveekHere - Jeny, dlaczego i za jaki rodzaj wchodzenia w tyłek to okropieństwo się...

źródło: Reklamy

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 28.04.2026, 16:25:05 via Wykop
  • 3
@ActiveekHere: Da się wrzucić na czarnolisto ale tylko poprzez: wejście w kategorię gry -> menu przy streamerze -> Nie interesuje mnie to.

Jeśli chodzi o same polecanie na głównej, to jest to odrażające. Za obrażanie widzów powinien dostać perma i skończyć jak nitro na kicku.
  • Odpowiedz
Maye
Maye 27.04.2026, 20:18:40
  • 16
Nie wierzyłam w tę wersję "0.0.4" po 1.5 roku developmentu, ale weszłam i się przekonałam.

A Wy chłopaki jak stoicie z projektem na "podstawy projektowania gier 2d"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiszak #programowanie #programista15k #gry
Maye - Nie wierzyłam w tę wersję "0.0.4" po 1.5 roku developmentu, ale weszłam i się ...

źródło: adobeflash_gierka_2007rok

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye
Autor
27.04.2026, 20:28:17 via Wykop
  • 5
@miloszy:

3. niczego nigdy nie ugotowałaś i nie wiesz do czego służy kurkuma


Tyle ziemniaczków upieczonych ile ja zrobiłam od zeszłej jesieni to pół polski na czułki nie widziało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Maye
Maye
Autor
27.04.2026, 20:35:53 via Wykop
  • 14
@Maye: to wyglada jak sword and sandals czy inna flashowa gierka xD

@Jonasz-Kiszke-Mikke: Popatrz na podpis do obrazka xD
  • Odpowiedz
Maye
Maye
Autor
27.04.2026, 20:43:32 via Wykop
  • 0
@Maye: A coś sie ruszało, czy znowu pokazywał tylko screeny?

@Lolien1: Jeżeli 5-klatkowy gif można podpiąć pod "coś się ruszało" to oczywiście, że tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Maye - > @Maye: A coś sie ruszało, czy znowu pokazywał tylko screeny?
@Lolien1: Jeżel...

źródło: niezdrowa_zajawka_rodziną_adamsów

Pobierz
  • Odpowiedz
Maye
Maye
Autor
27.04.2026, 21:59:00 via Wykop
  • 3
@Eksagnem: Tak, szata graficzna jest obrzydliwa i wygląda jak darmowa próbka z forum dla początkujących freelancerów pobrana w limicie 15 sztuk żeby nie przepłacać na zaliczenie. I to od 2 różnych "artystów", bo jest niespójna.

Ale to nie jest tylko kwestia graficzna, bo tutaj nic nie gra włącznie z umiejscowieniem elementów na ekranie, ich skalą i szczegółowością. Przecież to co jest tam pokazane jest nieczytelne, elementy zasłaniają się wzajemnie jakby
  • Odpowiedz
Maye
Maye
Autor
27.04.2026, 22:10:02 via Wykop
  • 0
działa


@carahiluk: Najważniejsze to odpowiednio wcześnie zacząć kampanię marketingową gry, może nikt nie zauważy że jeszcze nie wyszła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Maye
Maye
Autor
28.04.2026, 10:00:55 via Wykop
  • 0
@kromeczek: Podobno współpracują z grafikiem niejakim Antonim Kuźniarzem.
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
28.04.2026, 03:55:27
  • 14
#kiszak #skeletal
Widzę że wczoraj parę osób oglądało jak to skeletar, się rozwija i jakich to nowych koncepcji nie dostał.

Dlatego wrzucam cały fragment jego pierdzielenia o tej grze, (jak na moje to tylko plecak grafike dostał, ale co ja tam wiem)

Co ciekawe mają (7:16):
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 28.04.2026, 06:32:16 via Wykop
  • 19
@MagicznyKarp: Cudownie się słucha tych buzzwordów, ale kiedy przychodzi do tłumaczenia jakiegoś rozwiązania to otwiera painta i pokazuje jakiś prymitywny system łączenia kart bez żadnej wzmianki o tym jakie mają spełniać zadanie w samej grze pod względem balansowania klas czy styli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
francis0440
francis0440
27.04.2026, 18:20:39
  • 10
Chwilę mnie nie było, hej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnimi czasy więcej grałem w gierki - głównie Honkai XD Ale na fali nostalgii za "frutiger aero" ograłem też OG Mirror's Edge i z wypiekami na twarzy czekam na Panline. A dzisiaj z nudów w pracy odpaliłem tag i przejrzałem kilka stron.

I akurat tak się złożyło, że także Diabeu wymierzył dziś pstryczka w nos logoludom ( ͡°
francis0440 - Chwilę mnie nie było, hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Ostatnimi czasy więcej grałem w...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 27.04.2026, 19:39:59 via Wykop
  • 4
@francis0440: Bardzo przesadza ten chłopak. Krytyka w kierunku ubisoftu, że wydaje kolejny remake gry, ktora po prostu się dobrze sprzedała i nie zestarzała się tak źle (przecież jest dostępna w ich launcherze i mogliby nawet dać ją za free posiadaczom starej wersji) jest uzasadniona. Zamiast iść w kierunku świeżych marek lub pomysłów to wydają drugi raz to samo w wersji okrojonej (bez multiplayera).
  • Odpowiedz
Maye
Maye 28.04.2026, 06:22:56 via Wykop
  • 1
@francis0440: Krytykowanie tego kółeczka wzajemnej adoracji za samo wyśmiewanie gier czy gamedevów jest nietrafiona. Ale już kręcenie beki z ich metodyki, wyznawców i niewybaczalnych głupot jakie gadają (matematyka wąsatego pędzla doszczętnie go kompromituje) to obowiązek.
  • Odpowiedz
miloszy
miloszy
miloszy
27.04.2026, 21:07:51
  • 16
#kiszak
miloszy - #kiszak

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 27.04.2026, 22:06:30 via Wykop
  • 4
@miloszy: Piszcie do Mattiego Kiszicka, że wyłoży milion dolców i naprawię mu grę <śmiech pawianki>.
  • Odpowiedz
Maye
Maye 27.04.2026, 22:15:57 via Wykop
  • 10
@miloszy: Odnośnie CV to czekam aż mitoman od End of Eden coś zgotuje, bo pan profesjonalista dużo gada czym by się wzorował, jak to działa gamedev, a jeszcze żadnego rzeczowego incrementu nie dostarczył. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Maye
Maye 28.04.2026, 06:16:53 via Wykop
  • 0
@MagikTWD: Chcą go wydać w 2027, a nie dostarczyli od wydania pierwszego materiału (mówił, że jakiś core gry jest, a to było z pół roku temu) jeszcze nic.
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
27.04.2026, 14:55:23
  • 7
#kiszak #skeletal Jeden z updatetów mi uciekł, więc macie z dnia 22.04.2026

Ps. Ja się może nie znam na tworzeniu gier, ale "wersja" 0.0.4 to jest bardzo wczesna, co za tym idzie Skeletar to chyba wyjdzie tak za 10lat w takim tempie

https://streamable.com/dpu95r
MagicznyKarp - #kiszak #skeletal Jeden z updatetów mi uciekł, więc macie z dnia 22.04...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 27.04.2026, 19:45:56 via Wykop
  • 0
@MagicznyKarp:

0.0.4


koleś nie trafił

XDDDD
myślałam, że inkrementacja cyferki po drugiej kropce to następuje po dodaniu małego ficzera albo poprawki buga, a tu chłopaki po 1.5 roku pracy mają 0.0.4 jakby dopiero postawili projekt na gicie z menu głównym i mechaniką poruszania
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
27.04.2026, 16:08:58
  • 5
#kiszak ...

Ps. To niezłe obrażanie kiszaka (0:46)

https://streamable.com/fgevbm
MagicznyKarp - #kiszak ...

Ps. To niezłe obrażanie kiszaka (0:46)

https://streamabl...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 27.04.2026, 19:41:30 via Wykop
  • 0
@MagicznyKarp: Kurz po zimie opadł to wrócił do czytania komentarzy (tych nieusuniętych przez swojego pieska)? Nowe, nie znałam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
waro
waro
27.04.2026, 17:47:15
  • 32
Ale zgodzimy się chyba wszyscy, że tytuł boomera roku powinien pójść do Stokrotki.

Wparowała na strima młodych ludzi i wielce zdziwiona, że nikt jej nie rozpoznaje. Przyniosła ze sobą na licytację jakiś gównoobraz, który nikogo nie obchodzi i jeszcze rzuca kwotę 100k zł jako cenę wywoławczą xD

Wiecie - wcześniej od niej pojawił się Semirunnij i on zostawił na licytację swój medal olimpijski - i nawet za to żadnej ceny wywoławczej nie
waro - Ale zgodzimy się chyba wszyscy, że tytuł boomera roku powinien pójść do Stokro...

źródło: Olejnik_Latwogang_ae1ea1ce02

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 27.04.2026, 19:32:46 via Wykop
  • 3
@waro: "Byłam piosenkarką/dziennikarką jako jedna z pierwszych kobiet w czasach komuchów gdzie trzeba było mieć dojścia i przez 40 lat nie nauczyłam się niczego by być lepsza od młodej konkurencji JESTEM KUHHHWA KIMŚ"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wykladzina55
Wykladzina55
Wykladzina55
26.04.2026, 07:11:26
  • 3
#latwogang
Ale n------e w głowach mają te typiary które pozwoliły się zgolić na zero, wyobrazcie sobie ze ktoras z nich to wasza laska
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 26.04.2026, 07:35:23 via Wykop
  • 0
@Wykladzina55: Kasix zrozumiem, bo włosy miała fatalne. Sama bym nie zgoliła nawet gdybym była wieloletnią ćpunką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dogecoin
Dogecoin
25.04.2026, 05:55:40
  • 256
Konto dziwaka z pic rel zostało usunięte z #youtube :)
Efekt moich licznych zgłoszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gargamel #dobrewiadomosci
Dogecoin - Konto dziwaka z pic rel zostało usunięte z #YouTube :)
Efekt moich licznyc...

źródło: IMG_2974

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 25.04.2026, 08:03:48 via Wykop
  • 2
@Dogecoin: Gratulacje. Jeszcze długa droga przed oczyszczeniem świata z hipokryzji i żenady, ale mały krok to wciąż krok.
  • Odpowiedz
solejukowski
solejukowski
18.04.2026, 06:06:11
  • 45
668 + 1 = 669

Tytuł: Paradyzja
Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
solejukowski - 668 + 1 = 669

Tytuł: Paradyzja
Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Gatunek: ...

źródło: 1000082455

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 18.04.2026, 08:57:44 via Wykop
  • 6
@solejukowski: Rozciągnięty to jest Lem. Zajdel skupia się na problemie, a jak formuła się kończy, to książka również, same pozytywy.
  • Odpowiedz
Maye
Maye 17.04.2026, 18:43:03
  • 19
Zarzucają chłopowi, że łamie konstytucje i olewa obowiazki prezydenta jakby panował system prezydencki, a on się ich pyta "no właśnie, co myślicie o systemie prezydenckim?".

Wyżyny bezczelności

#kanalzero
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dragnipurake
Dragnipurake
10.04.2026, 04:47:10
  • 20
Jesteś tym, co jesz.
Amandy już nie ma, ale morda została okrągła jak ziemniaczek.

#kiszak
Dragnipurake - Jesteś tym, co jesz.
Amandy już nie ma, ale morda została okrągła jak ...

źródło: kiszak

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 10.04.2026, 07:47:23 via Wykop
  • 4
@Dragnipurake: Wyślijcie chłopakowi link do pracuj.pl
  • Odpowiedz
straszny_cham
straszny_cham
10.04.2026, 06:31:31
  • 34
#heheszki #wojna #usa #iran #trump

Nie wiem czy to jeszcze #aislop według wykopków czy nie? #polityka
straszny_cham - #heheszki #wojna #usa #iran #trump

Nie wiem czy to jeszcze #aislop w...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 10.04.2026, 07:44:04 via Wykop
  • 7
@straszny_cham: Wrzuciłam do dwóch detektorów AI i nic nie znalazły
  • Odpowiedz
lajsta77
lajsta77
06.04.2026, 04:08:28
  • 808
Odpowiedział z rigczem na durne pytanie #usa #artemis #kosmos #astronautyka
lajsta77 - Odpowiedział z rigczem na durne pytanie #usa #artemis #kosmos #astronautyk...

źródło: IMG_1437

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 06.04.2026, 05:49:23 via Wykop
  • 43
@8kiwi: Upraszczanie roli astronautów do medialnych kukiełek, które muszą być odpowiednio przeszkalane zamiast zwyczajnie używać swojego wysokiego IQ (to są ponadprzeciętnie uzdolnieni ludzie) jest tak samo bystre jak nazywanie członków załogi "kierowcami rakiety" XD.

Swoją drogą Sławosz przeszedł chorą selekcję, a problemy z nim mają tylko pisiory z pianą w pysku, bo jego partnerka jest polityczką innego ugrupowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Maye
Maye 06.04.2026, 06:03:26 via Wykop
  • 15
hehe powiedz nam coś jeszcze o politykach, rządzących, CEO największych firm i wszystkich innych którzy korzystają z doradców ds marketingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@conamirko: CEO, politycy, rządzący i ci pozostali są również osiągającymi najlepsze wyniki inżynierami, którzy przeszli ostrą selekcję, żyją światem nauki i specjalizują się w operowaniu technologią wartą miliardy w warunkach kosmicznych?

Jak można mieć takie siano w głowie, żeby zauważać w pracy
  • Odpowiedz
Maye
Maye 06.04.2026, 06:32:35 via Wykop
  • 14
@conamirko: porównujesz selekcję najwybitniejszych jednostek do wygrania wyborów

Selekcja naukowa sprawia, że mamy ekspertów na szczeblu astronautów, pracowników CERNu czy stacji badawczych w niesprzyjających warunkach. Wybory natomiast sprawiają, że rządzi taki Trump, Orban albo Nawrocki, natomiast topka firm może być zarządzana przez złotoustych Musków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą wystarczy przytoczyć CEO firm osiągających sukces, którzy są odcięci od socialmediów, mało kto o nich słyszał i
  • Odpowiedz
Maye
Maye 06.04.2026, 08:18:20 via Wykop
  • 0
@8kiwi: ty chyba z piaskownicy nie wyrosłeś

Przed misja na nic nie ma czasu i za komunikację z mediami odpowiada rzecznik. Wywiady z astronautami przeprowadza się zawsze po powrocie z misji. Taki jest oficjalny flow, a jeżeli sam zainteresowany udziela wywiadów to już jego prywatna sprawa, bo dba o własny wizerunek, a nie organizacji.
  • Odpowiedz
Maye
Maye 06.04.2026, 08:20:47 via Wykop
  • 2
@Maye: no jasne, to korrony argument. Wcale nikt nie czuł zażenowania


Mógł czuć potrzebę trafienia do młodych lub do głupich (takich jak bezzębni pisowcy). Natomiast odbiór już jest podyktowany tym, jak do porzygu pisowskie media szczuły Sławoszem, wyśmiewały i umniejszały, bo śmiał się związać z przeciwniczką ich partii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
damian44__
damian44__
04.04.2026, 21:38:18
  • 1
#konfitura #samochodoza Super, gratuluję chłopaki, że robicie ten content. Sam oglądam od dawna i zgadzam się z przesłaniem. Natomiast niestety ostatnie filmy przestają mi się podobać. Szczególnie #konfitura. Troszkę sodówka zaczęła do głowy uderzać mam wrażenie. To już nie jest dbanie o bezpieczeństwo tylko chamstwo i prowokowanie.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 04.04.2026, 23:33:12 via Wykop
  • 16
@damian44__: Super Dami, że się tym z nami podzieliłeś. Ale równie dobrze mogłeś nic nie powiedzieć. 2 lata temu Konfitura normalnie otwierał ludziom drzwi w samochodach, a raz wszedł taksiarzowi do auta i wyszedł drugą stroną, bo zaparkował na pasach. On staje się właśnie bardziej wyważony, a ewentualne aferki wykorzystuje do rozgłosu, co jest tym bardziej nam na rękę (nam = normalnym, którzy nie życzą sobie patusów na chodnikach).
  • Odpowiedz
Maye
Maye 05.04.2026, 07:03:16 via Wykop
  • 0
@bylzielonyjestpomaranczowy: Nie
  • Odpowiedz
MistrzCietejRiposty
MistrzCietejRiposty
MistrzCietejRiposty
04.04.2026, 23:11:13
  • 11
Pan Pazura nie ma niestety szczęścia do kobiet...
Żona #1 - zostawiła go samego z małym dzieckiem
Żona #2 - ukraiński nabytek, przyłapana za rękę podczas korupcyjnej prowokacji i zgarniania 100k łapówki
Żona #3 - małolata - celebrytka robi siarę mężowi na starość
#konfitura #pazura
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Maye
Maye 04.04.2026, 23:24:08 via Wykop
  • 11
@MistrzCietejRiposty: Pazura się sam kompromituje. Jego ostatnia dobra rola była w "nic śmiesznego", co pokazuje jak mocno przehypowany z niego aktor.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
  • Strona 4 z 11
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking